Leden 2017

Nevidíme vše

21. ledna 2017 v 23:10 | Renata Štulcová |  Zábava
Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, zůstává očím skryto.
- Antoine de Saint-Exupéry, Malý princ
Slavný citát se dá vztáhnout na moho rovin. Já teď nebudu psát o vztazích
a emocích, ale o světě, který kvůli našemu nedokonalému zraku příliš
nevidíme, ale dá se vnímat.
Začnu téměř duchařsky. Nedávno jsem si tady doma v kuchyni přišívala uvolněné knoflíky na sametovém saku. Vzpomněla jsem si na babičku, která byla dámskou krejčovou a dokonce před válkou pracovala i v Paříži. Říkala jsem si: "Babi, babi, kdybys mě viděla. Mám tady takové krásné sako a je z Anglie."
Vtom mě cosi zaťukalo na pravém rameni...

Škola magie jednorožců

20. ledna 2017 v 17:16 | Renata Štulcová |  Zábava
Druhé vydání Rafaelky se blíží, já ale odbočuji k pátému dílu, který dospěl do stádia zrodu. Určitě se pamatujete ze svého čtení,
že se Marina každý rok během letního slunovratu setkává ve snu
se zlatým jednorožcem.

Než nastoupila na Rafaelku, znala jednorožce jen z pohádek
a filmů. A najednou je tady. Se zlatou hřívou. Sice jen ve snu,
ale přesto téměř hmatatelný jednorožec. Navíc Marinu vždy
z toho strašného snu vysvobodí. V primě, v sekundě, tercii,
kvartě atd.

A vy se určitě vždy ptáte, jaký význam má to, že se toto magické zvíře jednou ročně v knize objevuje. Nebudu vám tajit, že tento jednorožec je velice důležitou postavou celé Rafaelky.

Když byla Marina v primě, snažila se po něm pátrat. Moc se jí to nepovedlo, takže její pátrání na čas usnulo. V pátém díle se zase probudí a...

Obálka Rafaelovy školy Vílích křídel

16. ledna 2017 v 20:32 | Renata Štulcová |  Kapitoly
A už je to tady. Dlouho očekávaný okamžik, ze kterým se skrývají stovky hodin práce nejen mojí, ale i práce redakce a grafika. Kniha se přibližně do dvou týdnů vykulí z tiskárny na pulty knihkupectví. Přesný termín včas oznámím. Teď bych vám všem ráda představila její obálku, z níž jsem velice nadšená. Pak grafik ji totiž navrhl podle toho, co jsem mu o knize vyprávěla. Marinin medailon se jmelím je vytvořen na mé přání. Nevím, jestli bude obálka podle vašich představ, ale takovou jsem si ji opravdu vysnila.

A kdepak ta obálka je? Na novém blogu ZDE. Nevinný Ale komentáře a názory můžete psát na všechna ta sociální média, kde mě najdete, nebo sem.