Červenec 2015

Dort nebo kniha k narozkám?

8. července 2015 v 22:06 | Renata Štulcová |  Zábava
Jak víte, obojí je v dnešní době drahé. Skvělý dort či skvělá kniha se prostě musí zaplatit. Ale co když bychom si přáli oboje? A jaký dort pro milovníka knih? Aby ho jen tak automaticky neujídal při čtení napínavé knihy, ale aby si vůbec všiml, že nějaký dort dostal?
.
Kdo z vás mě má na Facebooku v přátelích, už jste následující obrázky viděli. Jen jsem k nim připsala, že detaily vysvětlím tady na blogu.
.
Nyní bych všem, tedy i vám, kdo nechodíte na Facebook, ráda představila dort, který ke svým krásným narozeninám dostala čtenářka Rafaelky Jolča.
.
Jolča žije v Ostravě a tam pro ni paní Naďa Morcinková vytvořila dort s obálkami všech tří Rafaelek, které už vyšly.
.
Když mi Jolča poslala fotografie dortu, nejdříve jsem mrkla na fotky.
A protože jsem si nepřečetla hned text zprávy, domnívala jsem se, že se jedná o 3D obálky knih.
.
Napadlo mě, že je snad někdo protlačil nějakým strojkem nebo že jsou vyrobeny z plastu jako obaly na sešity.
.
Teprve pak jsem zjistila, že je to prostě úžasný narozeninový dort.
.
Řeknu vám, že miluju ruční práce všeho druhu, ale vytvořit a ozdobit takový dort musela být šílená piplačka. Povšimněte si...

Srdce pro...

5. července 2015 v 20:11 | Renata Štulcová |  Gaia
Aby se splnily sny, je třeba pro to něco dělat. A tak se neozývám tady na blogu často, protože pracuju na splnění snu vašeho i mého. A to - aby mohla dál vycházet Rafaelka v takové podobě, v jaké ji mám v představách. A také abych mohla psát i jiné knihy.
.
Můj plán je tajný a šílený, nechci o něm veřejně mluvit, když nevím, jak dopadne. A dneska vám sem píšu hlavně proto, abych vám ukázala cosi krásného, co jsem téměř omylem vyfotila.
.
Na zahradě jsem celé dopoledne zalévala a mezi tím pracovala na tajném plánu. Když jsem potom v poledne spěchala domů, kupily se mraky. Byly krásné a tolik různých druhů, že jsem se rozhodla je vyfotit. Svým historickým mobilem, maličkou Nokií jsem manévrovala, aby mraky ztemněly a vynikly jako na dramatických obrazech z období romantismu.
Když totiž mobil zakloním, dokáže takovéhle divy. Teprve doma jsem ale objevila, že jsem vyfotila i...