Chvíle s láskou a čekání na nakladatele...

29. srpna 2014 v 15:56 | Renata Štulcová |  Zábava
Čekáte na pozitivní zprávy o Rafaelce, bohužel zatím žádné nemám.
Také čekám, jak se rozhodnou ekonomové v nejmenovaném
nakladatelství.
Samozřejmě, zase vás musím ujistit, že v případě, kdyby všichni čeští
nakladatelé tuhle dobře se prodávající sérii nechtěli, budu ji vydávat
dál sama. Do této chvíle mě od toho kroku odrazuje jen to
šílené rozesílání balíčků s knihami na dobírku.
.
Víte, ono je vůbec těžké dostat knihu do...

distribuce, a ta si pak z ceny knihy ubere přímo zlodějskou částku. A tak bude lepší, když nebudu čtyřku zkoušet prodávat přes distributory, tedy v obchodech, ale přes sebe a pak hezky účtovat a účtovat pro finanční úřad.
.
No, uvidíme, jak se vyjádří nakladatelství. Zatím trpělivě čekám a píšu dál.
.
Marininy smutné chvíle s láskou a problémy jejího Lva vám neprozradím, stále knihu dál upravuju a upravuju. Kdo z vás jde v září do devítky, tak si umíte představit, v jakých psychických rozpoloženích se hrdinka potácí. Jaké to je, když se vám první láska divně hroutí a ta největší vás chce i nechce. A do toho se ocitnete v říši, kterou snad znáte z minulého života. Jenže vám všichni tvrdí, že jste na Zemi poprvé. Tak takový je Marinin svět v současné době.
.
Jo jo, pořád vás napínám a dneska pro zábavu publikuju pochvaly i kritiky na Rafaelku, které si můžete přečíst na Databázi knih. Netušila jsem, že takový web existuje, až mě na něj upozornila jedna paní nakladatelka. A k mému údivu jsem na něm našla i své knihy.
.
Abyste tam nemuseli překlikávat, otiskávám komentáře čtenářů zde. Jsou v nich pochvaly, ale také kritiky od lidí, pro které příběh prostě není. Třeba mě pobavila jedna matka, která bohužel vůbec nechápe svoji dceru a haní její četbu Rafaelky. To by rodiče dělat neměli, měli by být rádi, že potomek čte. Usmívající se Neumím si ani představit, že bych četla takové hanění své dívčí romantické četby, asi by mě to pěkně ranilo.
.


brčko-A 19.08.2014
Tahle knížka neni pěkná,ale je bombastická!!! Je to moje nejoblíbenější knížka na světě,zatím... :D


1x
Monika2001 30.06.2014
Miluju tuhle knihu
Casio_cz 28.04.2014
Opět mě má nejoblíbenější autorka nesklamala. :-)
Indilwen 22.02.2014
Nádherné, čtivé a pro pozorného čtenáře s otevřenou myslí také nesmírně naučné dílko.. Kdo "ví", pochopí :)


EsTaVa 19.01.2014
Krásná kniha! Mám za sebou již 3 díly a na blogu vychází prvních šest kapitol druhého. Velice napínavá a krásná kniha :)Nelly 08.01.2014
Krásná knížka, jen je škoda, že jsem něco podobného nevyšlo v době mého dětství...Kariol 09.08.2013
Jelikož autorku znám coby blogerku, knížku jsem si přečetla brzy po jejím vydání. A nezklamala mne! :)

anibeni 15.04.2013
Kniha je nádherná, ale měla jsem problém se stylem psaní....Yalka 06.01.2013
Na to, že je to určeno pro děti/teenagery, se mi v knížce špatně orientovalo. Nečekala jsem totiž, že zrovna v tomto typu knihy si budu muset pamatovat o každé postavě spoustu podrobností (autorka je znovu neopakuje, postav je tam přitom docela hodně), až tak jsem se na čtení nesoustředila a to se mi v druhé půlce knížky vymstilo (hodně vymstilo).
K vlastní knize: koncept je naprosto zřejmě inspirovaný Rowlingovou. A... bohužel jsem se nedokázala začíst, přišlo mi, že mi jen někdo převypravuje děj knihy, ale že nečtu přímo tu knihu. Pak přišla ta pasáž, jako z Limonádového Joea, kdy se všichni našli (až na to, že v knížce nemají kakaovou skvrnu velikosti mexického dolaru) a já jsem se ztratila...
Můj potomek (je naprosto přesná cílovka knihy, už má za sebou druhý díl a těší se na třetí) je nadšen, já už méně. 50 %.
Jula 18.11.2012
Super knížka klidně bych ji přečetla ještě jednou!!!Espresso 02.01.2012
Tuhle knížku si představuju s jiným obalem, ale jinak je úchvatná. Pohladí po duši a naprosto strhne.1x
Violetti 10.12.2011
Milá pohádková fantasy, odehrávající se navíc v blízkosti mého bydliště (malé bezvýznamné plus). Pro děti určitě napínavé čtení, pro starší příjemná oddychovka. Mohu vřele doporučit - žádné módní fantasy s upíry à la Twilight, nýbrž nenásilná pohádka s elementály a ekologickým podtextem, co pohladí po duši.


1x
Athena 20.11.2011
Nenechte se odradit až dětinským obalem je dobrá a více o této knize (o celé sérii) si můžete přečíst na:http://rafaelovaskola.blog.cz/

Monika2001 30.06.2014
Už se nemohu dočkat dalšího dílu.
EsTaVa 19.01.2014
Pokračování zese nezklamalo. Výborná zápletka i s první opravdovou láskou Mariny :)).


Casio_cz 30.04.2014
Škoda že nemám pokračování.
EsTaVa 19.01.2014
Pokračování, které se mi také líbilo a moc jsem si knihu užila. Chvílemi byt tento díl smutný, Marina musela pomoct Meluzíně.anibeni 15.04.2013
Opět musím napsat, že kniha se mi velmi líbila, daleko méně již styl psaní... Každopádně tento díl je určitě lepší než první..Yalka 31.03.2013
Na začátek podotýkám, že sérii čtu hlavně proto, abych si udělala vlastní názor, protože na tom ujíždí dcera. Některé dějové prvky a to, jakou roli hrají v příběhu, se mi hodně nelíbí (věštění, horoskopy apod.). Nepochybně to negativně ovlivňuje i moje hodnocení knížek. Takže si klidně k mému hodnocení připočtěte i nějakou hvězdu navíc. Naopak pozitivně mě v tomto dílu zaujalo navázání na příběh o Meluzíně od Jana z Arrasu. Musela jsem si to dostudovat, za to má autorka u mě rozhodně velké plus. Opravdu nádherné jsou obě ilustrace na předsádce, pokud by to šlo, klidně bych si je koupila jako plakát. Hledala jsem je na internetu ve větším rozlišení, ale nenašla.

Líbilo se mi asi o něco víc než první díl. Příběh byl sevřenější a ocenila jsem, že Marině se nestalo tolik nehod jako v prvním dílu, kdy se stále někam ztrácela a něco vyváděla, v tom se fakt nedalo orientovat…

Stejně jako u prvního dílu: nemohla jsem se začíst. Na to, že jsou hlavní hrdinové teenageři, je to dosti ponuré, Vildovi a Buližníkovi se hláškování dle mě moc nedaří (usmála jsem se asi tak jednou až dvakrát), ostatní se o ně snad ani nepokouší. Stále se mi špatně orientovalo v postavách, tápala jsem např., jestli rodina Simči, Kamči, Daniely a Plantefolieho je královská (žili přeci na tom hradě), skoro celou knihu jsem přemýšlela, jestli jsou Meluzínini nevlastní sourozenci nebo ne. Ano v knize to vysvětlené je (konkrétně toto hned na začátku), ale dle mě je tohle přesně ten typ informace, které by se měla u nových postav párkrát zopakovat, jinak se čtenář ztrácí. Ovšem oproti prvnímu dílu je to v pohodě, nových postav tu není zas tak moc.

Protože mě tentokrát děj zaujal o poznání víc než v dílu prvním, bylo mi líto, že hlavní zápletka byla na konci divně useknutá (dle mě nedostatečně byla vysvětlená motivace Meluzíny k tomu, jak se rozhodla).

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Edith Holá Edith Holá | Web | 29. srpna 2014 v 16:03 | Reagovat

Čtyřka bude brilantní, bez chybičky. Není nad soustavné opravování:-) Držím palce s nakladatelem. Stejně je to šílené. Autor to vyplodí a dostane nejméně. To snad radši ty balíčky:-), ale bohužel i pošta si bere dost. Takže začarovaný kruh. Nejlepší by bylo putovat s vlastními knihami krajinou jako za národního obrození. Ono to tak v Česku i je, že bychom obrození potřebovali :-D

2 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 29. srpna 2014 v 16:09 | Reagovat

Určitě je pro spisovatele velmi zajímavé, jak se vyjadřují o jeho díle čtenáři :))
Tu paní, která je nazlobená na svou dceru nechápu... V poslední době by se mělo podporovat čtení už jenom samotné... a navíc Rafaelova škola je překrásné dílko :)

3 Renata Štulcová Renata Štulcová | Web | 29. srpna 2014 v 16:10 | Reagovat

[1]: Přesně. Mě to hlavně bude příšerně zdržovat. V práci je práce nad hlavu a ještě dělat vlastního distributora. Kdy pak budu psát, to nevím. :-( Tak musím čekat na zázrak. :-P

4 Renata Štulcová Renata Štulcová | Web | 29. srpna 2014 v 16:15 | Reagovat

[2]: Jo jo, byla jsem tím literárním webem překvapená. Čtení se musí podporovat. Vždyť už jen proto, že rozvíjí myšlení.

5 Slečna-intrikán Slečna-intrikán | E-mail | Web | 29. srpna 2014 v 16:22 | Reagovat

Hmm... zajímavé, určitě si to přečtu, nikdy jsem o tom neslyšela, ale stoprocentně si tahle série získala novou čtenářku. :-) Moc hezký blog!
By  The Way - Zbožňuju ten obrázek hýbajícího se motýla! :-P  :-P  :-P  :-P

6 vendy11 vendy11 | 30. srpna 2014 v 17:06 | Reagovat

Zajímavé komentáře- většina z nich pozitivní ale opravdu jdem nepochopila tu paní co se jí na Rafaelce nelíbí. O_O Moc se těším na čtyřku. :-P  :-)

7 Dana Dana | 30. srpna 2014 v 19:05 | Reagovat

[1]: Tak budeme muset nějaký ten zázrak přivolávat a zhmotňovat :-D
Protože na čtyřku se moooc všichni těšíme :-)  :-P
A s tím obrozením tedy "velesouhlasím"

8 Jolča Jolča | 31. srpna 2014 v 12:36 | Reagovat

Paní Štulcová, z té ženské si rozhodně nedělejte hlavu. Podívejte, kolik lidí si Vaše knihy vychvaluje, to jen ona má jakési pitomé připomínky :-? Vážně,chudák ta její dcera. Jo a s tím nakladatelstvím přeji hodně štěstí, jestli Vám to nikde nevezmou, tak hned po celém internetu rozhlásím, jak česká nakladatelství nemají vůbec vkus ;-) A kdo vůbec vytváří ty obálky?

9 Bára Bára | 12. září 2014 v 11:00 | Reagovat

No, já bych byla pro to, abyste začala knihu zase vydávat tady na blogu, jak to bylo u prvních tří knížek, a nahoru napsala hezky velkým červeným písmem číslo účtu, na které můžou čtenáři posílat své příspěvky autorce. Klidně bych poslala třeba i pětistovku za knížku (což na internetu stály dvě dohromady a z toho byla ještě třetina poštovné). Chápu, že už Vás asi otravujou lidi, co pořád kňourají, že už tu šupiny nymf nevychází, přesto bych Vás ráda poprosila, abyste své stanovisko ještě jednou zvážila. Třeba tu práci s rozesíláním, o které jste tu psala, by Vám to zcela jednoznačně ušetřilo ;-)

10 gobabis gobabis | Web | 8. září 2016 v 5:00 | Reagovat

pujcka v hotovosti v registru ???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama