Obhajoba mých hrdinů

26. července 2014 v 20:23 | Renata Štulcová |  O psaní
Záporný hrdina to musí zákonitě schytat, to je pravda, ale co když to od čtenářů schytají hrdinové kladní? Co s tím? Před týdnem jsem uveřejnila ochutnávku z další knihy. Vybrala jsem ochutnávku romantickou, takový malý flirtík, protože (mezi námi) romantika a láska je stejně to, co lidi zajímá nejvíce.
.
Se zájmem jsem četla vaše komentáře, když jste si článek FLIRT A ROMANTIKA V KNIZE ČÍSLO 4 přečetli. V tu chvíli mi došlo, jak rozdílně vidí každý z nás hrdiny knihy, pokud zrovna Hollywood nenatočí podle knihy film.
.
Mnohým z vás, kdo jste v článku FLIRT A ROMANTIKA V KNIZE ČÍSLO 4 zjistili, že Arthos flirtuje s Marinou, se zdálo, že...


a) Marina je příliš malá
b) Arthos starý
c) je to celé divné
d) atd.
.
Ale vůbec jste si neuvědomili fakta, kterými chci nyní jednání svých hrdinů ospravedlnit.
.
Na začátku první knihy bylo Marině jedenáct, ale postupně stárne a komu není neznámá kniha třetí - Rohy faunů, tak ví, že Marina není žádné neviňátko. A líbací scéna s šestnáctiletým Plantefoliem na lyžáku sklidila velký úspěch.
.
Pro osvěžení vám ji dneska přímo z knihy kopíruju
.
Plantefolie zařadil v notebooku několik ploužáků za sebou, takže Marinu nepustil, ani když první kus dozněl. A ke konci druhé písně jí zašeptal: "Až se rozjede třetí, pojď se odploužit na chodbu."
Marinino srdce stále splašeně tlouklo, když se kradli chatou k lyžárně, kde snad najdou trochu soukromí.
"Opravdu ti nevadí, že nejsem Lev?" zeptal se znovu.
"Už jsem ti řekla, že ne. Tak proč se na to pořád ptáš?" upřela na něj oči vážné čokolády.
"No," podrbal se ve vlasech, "když doma mi pořád mamka a ségra vysvětlují, že ti nemám blbnout hlavu, že ti Arthos hledá Lva, kterého ti hvězdy předpověděly…"
"Mě Arthosovy předpovědi nezajímají," rozohnila se Marina. "Ať si kraluje a neplete se mi do života. Až toho Lva najde, tak ať si s ním chodí třeba sám."
Plantefolie se usmíval, hrál si s pramínekm vlasů, které se jí uvolnily z culíku, druhou rukou ji vzal v pase a přitáhl si ji blíž.
"Takže tě doma můžu pozvat na naše první pořádné rande?" chtěl se ujistit.
"A tohle není rande?" zeptala se spiklenecky, přitom se jí nohy klepaly rozčilením.
"Ne, něco tady totiž chybí."
"Co?"
"Tohle," zašeptal a políbil ji.
.
A nyní k Arthosovi. Jestli jste pozorně četli začátek třetího dílu, určitě si pamatujete, co o něm vyprávěly fauní vychovatelky Viola s Anastázií. Někomu z vás jejich věty možná unikly, tak je zase hezky kopíruju:
.
"Faunky, faunky, vy jste ale drbny," kroutila hlavou Anastázie. "Jako kdybyste nevěděly, že každý elementál může být starý, jak se cítí, jak zrovna potřebuje vypadat. Z lidského hlediska je to nepředstavitelné. Krásnou Aine můžete přece potkat v lese i jako shrbenou stařenku i jako mladou modelku."
"A Puk je ve skutečnosti jak starý?" zajímala se Kydippé a dělala přitom takové obličeje...
Marina se lekla: Kydippé bych do rodiny teda nechtěla.
Viola vkládala jmelí a kapradí do dalšího chlapeckého věnce a říkala: "Kolik je princi Pukovi přesně, to nevím. Pamatuju si, že je nepatrně mladší než Arthos. Byli vždycky jako bratři. Často sem za ním Arthos chodil a zlobili... Pamatuješ?" obrátila se Viola na Anastázii.
Anastázie souhlasila: "No jo, ti dva lumpové... proti nám jsou to pořád takoví malí kluci."
Marina překvapením zašmodrchala drátek. Arthos zlobil s Pukem? Důležitý astrolog Arthos někdy zlobil?
.
Arthos se sice tváří jako astronom důležitě, ale uznejte, že nemůže dělat vylomeniny jako Puk, který je umělcem, hudebníkem, a v téhle profesi se mladým ztřeštěnosti trpí. No, řekněte, viděli jste ale někdy mladého ztřeštěného astronoma?
Jinak děkuju Mici za odkaz obrázku, který vložila do diskuze. Našla pro nás docela pohledného kentaura. A někdo měl pravdu v dalším komentáři, že si ho musíme představit s černými vlasy a já dodám - s pronikavýma černýma očima.
Jestli jste obrázek zvědaví, klikejte TADY a případně prázdnou stránku aktualizujte. Občas se obrázek načte až podruhé.
.
A nyní už k Pukovi.
Přeneseme se do roku 2011, kdy vyšla první kniha Vílí křídla. V ní se Marinin bratr Puk, kterému by možná (kdyby byl člověk) mohlo být tak dvacet osm let, objeví v následujících dvou scénách.
.
Před svatyní se královna Aine zastavila a pravila svému lidu: "Představuji vám vílu Marinu. Dnešního dne konečně vstoupila zpět do své rodné říše. Ještě ji čeká mnoho učení a metamorfóz, než se k nám za sedm let navrátí navždy."
"To se máme tedy na co těšit," ozvalo se uličnicky za stromem.
"Puku!" zvolala královna a koutky úst jí cukaly. "Co tady děláš?"
Marina vykulila oči, když zpoza silného stromu vystoupil roztomilý faun, rošťácký mladík s hřívou dlouhých vlnitých vlasů, z nichž mu rostly silné zakroucené rohy. Zpod dlouhé zelené haleny mu vykukovaly kozí nohy.
.
.
Syrinx utichl a pak se ve dveřích komnaty objevil dlouhovlasý mladík, jemuž z hlavy vyrůstaly točené rohy.
"Přicházím se poklonit krásnému odvážnému motýlovi," uklonil se obřadně, až se Marina musela smát. A smála se i jeho nohám. Tentokrát neměl nohy kozí ale lidské a hrozně šmajdal.
"Pane Puku, jak jste se sem dostal?" nechápala Phoebe. "Celý zámek je hlídaný elfy jako nedobytná pevnost. Dokud nebude objasněno, proč na Marinu zaútočili orli, nechá ji královna hlídat. Ve dne v noci. Nesmějí sem vpustit nikoho cizího..."
"Paní Phoebe, já přece nejsem cizí," Puk si přitáhl křeslo od okna, mrkl na Marinu a zeptal se, co by si přála zahrát.
"Tu písničku, co jste hrál venku," řekla. Puk jí byl milý. Jen ji mátlo, že se vůbec neznají a on se chová jako doma.
Puk přiložil k ústům syrinx, hrál a Marina zkoušela vzpomenout si, kdy a kde tu melodii slyšela.
.
Tak vidíte, možná si mnozí z vás představují hrdiny jinak, než já. Navzájem si do hlav nevidíme. Doufám, že jsem vám pomohla upravit si jejich obraz ve vašich myslích. A nezapomeňte, Marině je ve čtvrtém dílu patnáct a půl. Takhle staré dívky jsou už pořádné samostatné slečny, žádné malé holčičky. Líbající
Na závěr vám připomenu melodii, kterou Marině hrál Puk na syrinx v době, kdy ani jeden z nich netušil, že jsou sourozenci.
.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 adéla N adéla N | 26. července 2014 v 20:31 | Reagovat

jo ten lyžák byl nejlepší :-D

2 Profesor Profesor | 26. července 2014 v 20:56 | Reagovat

Jo, ten s tím tvrzením o vlasy jsem byla já.

Ať je to s ní a Arthosem, jak chce, já bych si moc přála bližší scénu mezi nimi. Zdá se mi totiž, že věk u elementálů zjevně nehraje roli.

3 BaraCornellia BaraCornellia | Web | 27. července 2014 v 2:45 | Reagovat

Nejde o to, že by vaši čtenáři nečetli pozorně, spíše se jim to po určité době vykouří z hlavy :) To je u dílů na pokračování normální. Dneska jsem znovu četla 1. díl RF a také mě tam upoutalo "něco nového".
Na konci (str. 340, kapitola 37) Marina zklamaně hází pytlíček, který jí měl přivábit lásku, do skříňky, ale pak si to rozmyslí a strká si ho do kapsy. Udělá pár kroků a narazí do Arthose - tahle srážka tam celkově působí docela zbytečně - prostě do sebe narazí a jdou dál. Jestli ono to náhodou nesouvisí s tím pytlíčkem. K zamyšlení ;)

Tohle je asi můj druhý komentář na celém vašem blogu, i když články čtu pravidelně. I když jsem na to už asi stará, právě ve Wordu smolím takovou menší fanfikci. Fanfiction jsem psala jako menší, ale nějak mi RF nedá spát a ráda bych se na váš svět podívala z jiného úhlu. Má hrdinka studuje v RF, ale původem je vlastně japonský (teda japonskočeský) elementál. Doufám, že nebude vadit, když si povídku nenechám v šuplíku a zveřejním ji na svém blogu?

4 Renata Štulcová Renata Štulcová | 27. července 2014 v 8:48 | Reagovat

[3]: Díky. Fanfikci se nebráním, vadit mi vůbec nebude, právě naopak, ráda pak dám odkaz na Tvůj blog. Až budeš mít pocit, že si druzí můžou číst, pošli mi vzkaz. Ať si lidi počtou něco odlišného. Mimochodem, mně by se Rafaelka líbila jako manga, ale naši výtvarníci jsou stejně jako režiséři filmů neochotní kreslit něco, co nevymysleli sami. Tak uvidíme. :-( Třeba někdy zmoudří a pochopí, že komiks musí mít taky pořádný děj. :-)

5 any any | 27. července 2014 v 22:31 | Reagovat

Mě ani nevadí že je Arthos starší nebo rozumějši jenom i kdyby mu bylo třeba 16 tak se k marine moc nehodí,podle mě

6 Aiki Aiki | E-mail | 28. července 2014 v 9:48 | Reagovat

Myslím,že Arthos a Marina se k sobě hodí. Šlo jim to pěkně spolu i v Rozích faunů a to byli oba za koně :-)  :-)  :-) .

7 Maggie Maggie | 28. července 2014 v 10:13 | Reagovat

[6]: Taky si to myslím.
Krásně se k sobě hodí.

8 Kerria Kerria | Web | 28. července 2014 v 12:23 | Reagovat

Myslím, že není potřeba hrdiny nějak hájit. Jen vy víte, kam směřují a jak má celý příběh dopadnout. My tu můžeme spekulovat, dohadovat se, ale co doopravdy bude záleží jen na vás.

Náznaky toho, kdo je Marinin lev se objevují snad od prvního dílu. A ve třetím už je to téměř jisté. Marinin věštecký sen pod jabloní:
1. Marina svého lva dobře zná, takže se v příběhu objevil a zřejmě nejednou.
2. Lev ji odmítá, protože je obyčejná víla. Zatím byli jen dva "muži", kteří Marinu odmítají - Martin Špaček, který jak víme lev není a ten druhý... ;-)

Už se nemůžu dočkat čtverky, jestli se potvrdí mé domněnky.

9 Zuzmule Zuzmule | Web | 30. července 2014 v 23:58 | Reagovat

Mně se kombinace Marina a Arthos moc líbí :-D Jestli vypadá jako kentaur mladě a všechny elementálky po něm jedou, tak proč ne? Stejně až Marině bude o nějakých pár set let víc, tak se ten časový rozdíl smaže:-D A když si pořád připadá starší než její spolužáci, tak bych v tom už vůbec neviděla problém. Jenom by mě zajímalo, jestli Arthos Marinu sbalí...

10 Pájík :) Pájík :) | 10. září 2014 v 15:13 | Reagovat

Teda já jsem ty 4 kapitoly ještě nečetla, nechávám si to až vyjde kniha, jestli vyjde a byla by to veliká škoda kdyby ne, ale doufám že se Marina probere a Arthose nechá být, je to trochu divný, ale jinak se chová jako ostatní, což je pochopitelný XD

11 Anet Anet | 10. září 2014 v 16:58 | Reagovat

Mĕlo se zdá kombinace Marina-Bartoš dobrá. Arthos je hodný, rozumný a na Marina by dával pozor. Doufám, že brzy vyjde celá čtyřka. :-)

12 Anet Anet | 10. září 2014 v 16:59 | Reagovat

[11]: pardon, automatická oprava, Arthos. :-)

13 Lko Lko | 14. listopadu 2014 v 18:06 | Reagovat

já si myslím,že Arthos je Marinin lev... ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama