Nesnáším tělocvičny...

19. července 2014 v 9:50 | Renata Štulcová |  Z učebnic Rafaelovy školy
...a přitom pořád během psaní knih příbírám na váze a pak to musím shazovat. Šťastné jsou ty, které nenaberou ani dekagram, přestože se ládují a nehýbou, a nemusí pak takové problémy řešit.
.
Než si počtete o tom, jak jsem dopadla v boji s tělocvičnou, a co z toho získala má kniha, prozradím vám, že zítra můžete tady na blogu čekat veliké překvapení. Jaké? No, to samozřejmě neprozradím. Uvidíte zítra.
.
A nyní: Od dětství jsem měla ráda pohyb, ale ten přirozený v přírodě, venku. A vcelku jsem nechápala, proč mi v tělocvičně po několika poskocích při aerobiku dojde dech, proč mám naprosto vyschlý hltan i hrtan a nejraději bych utekla. Až teprve na univerzitě jsem se od docentky tělesné výchovy dozvěděla, že ten problém není moje fyzička (docela dost toho venku zvládnu), ale že to může být alergie (ne na sport).
.
Alergie? Na co? Já jsem alergická jen na špinavý prach, trpím při úklidu...
.
A dostalo se mi od paní docentky vysvětlení...


"Umíte si představit, kolik je v tělocvičnách prachu, baktérií a roztočů a všelijaké další havěti? I přes veškerý úklid a předepsanou hygienu není možné tělocvičny dostatečně vyčistit. Není to přirozené větrané prostředí, a právě že jste alergická na špinavý prach, máte hned rozbouřené průdušky a při cvicích, kdy se zadýcháte, se tak nějak přidusíte."
.
A teď jak cvičit? Kdo mě znáte, víte, že jsem to nakonec vyřešila stejně jako hrdinka Rafaelovy školy. Dala jsem se na břišní tance, které jsou vlastně přirozeným zdravým pohybem, dají se tančit doma (v malém městě nutnost) a jsou nejen zdravé, nýbrž i účinné. Při nich se spálí tolik tuků a zpevní svalstvo, že se mi vždy rychle podaří dostat se po psaní do menší velikosti.
.
Třeba budu pro některé z vás, které řeší stejné problémy jako já, inspirací. V opačném případě jste si aspoň početli.
.
Dobře víme, že mnohé cviky se po určitě době stanou neúčinné, jelikož se svaly tak posílí, že je ten či onen cvik už nezatíží. Tak jsem po dopsání čtvrté Rafaelky zjistila, že jsem o deset centimetrům širší a že taneční prvky, které umím, nepomáhají. A to denně ujdu do práce a domů celkem asi 7 km pěšky. To taky nezabírá.
.
Proto jsem hledala nové prvky pro tance, či nové sestavy a pomohl mi youtube jako vždy. Díky následujícím videím jsem se po měsíci a půl dostala na objem o osm centimetrů užší a už si zase připadám normálně. Netahám s sebou víc tuků, než jsem byla zvyklá. A to nejsem žádné tintítko. Mrkající
.
A nyní už dotyčná videa. Čtenářky Rafaelky si mohou představovat, že třeba tančí s Marinou. Právě pro to vše, co jste si přečetli, tančí Marina v Rafaelce břišní tance.
.
Jo a ještě něco. Nevažte se. Měřte se nejlépe krejčovským metrem. Na váze totiž při cvičení úbytek nepoznáte. Když se tuk mění ve svaly, zužujeme se, ale dokonce můžeme i nabrat na váze. Tuk je totiž lehčí než sval. Ale o tom se více dočtete TADY na blogu v článku, který je jasný, pro laiky, takže o problematice vypráví srozumitelně. Usmívající se

.
A zítra v neděli 20. července 2014 nezapomeňte sem přijít pro to překvapení.
.


..
.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 zk123 zk123 | 19. července 2014 v 9:59 | Reagovat

Zkusím břišní tance, kvůli úbytku tuku chodím i na gymnastiku ale moc to nepmáhá.Nejspíš proto, že se flákám :-D.
Ale skusím břišní tance na vaší radu. Jo a na to překvapení se už těším. :-)  :-)  :-)

2 Pavka Pavka | 19. července 2014 v 15:06 | Reagovat

Prosím, že to překvapení tu bude už dopoledne. Já totiž jedu kolem 5 odpoledne na týdenní dovolenou a nechci o to přijít.

3 Babu Babu | 19. července 2014 v 20:49 | Reagovat

Břišní tance tančím už 5 let a přímo je miluju :-D :-)
Jsem zvědavá na to překvápko

4 Lucka 2 Lucka 2 | 20. července 2014 v 9:16 | Reagovat

Břišní tance dělám už hodně let, ale jak říkáte, přestaly fungovat - teda na hubnutí. Na uvolnění páteře neznám nic lepšího.

5 Kerria Kerria | Web | 20. července 2014 v 13:06 | Reagovat

Břišní tance jsou už mnoho let mým snem. Jak však píšete, na malém městě bývá s kurzy problém.
Dá se to zvládnout i jako samouk? Třebas podle nějakých videí?

6 Renata Štulcová Renata Štulcová | 20. července 2014 v 18:34 | Reagovat

[5]: Své kolegyni jsem v práci kdysi vyhledala stránku Belly dance boulevard. Ta už sice není v provozu, ale videa zbyla na youtube na sdrese
http://www.youtube.com/user/BellyDanceB/videos
Úplně dole jsou základní lekce od jedničky. Chce to začít pomalu, nejdřív si člověk připadá jako absolutní nemehlo, ale tělo se postupně naučí, svaly se proberou. :-) A pak už je toho na youtube hodně. Stačí zadat belly dance.

7 Kerria Kerria | Web | 20. července 2014 v 19:34 | Reagovat

[6]: Díky, vyzkouším to.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama