Zážitek v esoterickém krámku

20. června 2014 v 6:50 | Renata Štulcová |  Zábava
Kamenný pastýř nedaleko RakovníkaVčera jsem cestovala a cestou jsem šla kolem krámku, který se specializuje na léčivé kameny, byliny, karty a knihy pro duši. Přiznám se, přestože se ten krámek prezentuje jako pomáhající člověku, zatím jsem tam vstoupila jen několikrát.
.
Tentokrát mi něco říkalo, že tam musím, že tam na mě čeká kniha...
.
V krámku byl klid, chládek, paní majitelka si povídala s kamarádkou... Doufala jsem, že mě nechá si prohlížet a nebude mě rušit...
.
Jenže ona se mě hned otázala, co bych si přála, a já jí řekla, že bych se ráda podívala na knihy, že si prohlédnu regály a třeba najdu něco, co budu potřebovat. V ten okamžik se na mě majitelka podívala jako na naprostého laika, který k nim zabloudil cestou po horké ulici. Možná se domnívala, že se u nich chci zchladit... Usmívající se A dala se do výkladu, seznamovala mě s kartami, s knihami, které má.
.
Ze slušnosti jsem ji nechala, nakonec opravdu nemohla vědět, že nejsem laik schovávající se před...


sluncem. Když mě konečně nechala o samotě, přejížděla jsem očima po regálech od knihy ke knize. Opravdu jsem netušila, kde se ta kniha, pro kterou jsem "přišla", skrývá.
.
Vtom do krámku vstoupily dvě ženy a v jedné majitelka poznala osobu, která "dělá" do esoteriky na veřejnosti. Zároveň ještě vstoupila příbuzná majitelky a začal chaos. Všechny tři přítomné dámy začaly švěholit kolem té VIP esoterické rádkyně, která se občas objevila i v televizi, a já se pokusím sestavit, co se říkalo, a hlavně, co potom řekla majitelka mně.
.
Majitelka: "Jezuskote, to je úžasné, my vás známe z televize. Víte, že taky žvýkám jitrocel, jak jste radila? A že jsem ochutnala i ten vlaštovičník..."
Rádkyně: "A bylo to..."
Majitelka: "A bylo to, jak jste říkala. Ale jitrocel žvýkám. Některé ty větvičky jsou tedy tvrdé, ale cítím se výborně."
Rádkyně z televize: "Ano ano, musíte se cítit výborně. Tou prací na sobě se posunujete do vyšších dimenzí. Kolik stojí ty náušnice s tyrkysem?"
Padla nějaká cena, rádkyně z TV obracela každou korunu a já zatím došla ke knihám v nejspodnější polici.
.
Majitelka: "Tyhle náušnice si brala i paní XY, jak přednáší o-"
"Samozřejmě, tu znám," přerušila ji rádkyně z TV, "ona krystalům přeci tolik rozumí."
"Ano, ano," přidala se majitelka, "naučila nás s nimi pracovat."
A rádkyně na to: "Vůbec hodně lidí teď drahokamy používá, aby se mohli pomocí nich rozvíjet. Hodně lidí na sobě pracuje."
"Ano," přitakala doposud spíše mlčící příbuzná majitelky, "je znát, že spousta lidí na sobě dělá, aby při tom přechodu Země do páté dimenze nezůstali tady mezi tou hmotou..."
Utichly všechny a já cítila jejich pohled. Obrátila jsem se na ně. Civěly na mě - na tu "hmotu" asi ze své páté dimenze. Doslova se mě lekly, když jsem se k nim tak rychle obrátila a přistihla je. Nevinný
.
Ony ty esoteričky v té své páté dimenzi neví, že i pohled člověka či jiného živočicha je cítit v týlu?
.
Po trapném tichu, které nastalo, náhle jako když do nich střelí. Rádkyně z TV opustila spěšně obchod, po ní i příbuzná a zbyly zase ty dvě jako na začátku. Vzala jsem si knihu, kterou jsem listovala, a šla k majitelce, abych ji zaplatila.
.
Majitelce přelétl přes rty schovívavý úsměv, když mi říkala: "Tak žádný duševní rozvoj ani esoteriku nechcete? Raději začnete jen s přírodou?"
"Jen s přírodou?" podivila jsem se a tajemně a asi pro ni nepochopitelně jsem dodala, "ale tohle je přece kniha o menhirech..."
.
A já se v kraji menhirů narodila a mezi Marininým příběhem do svého notebooku vyprávím příběh o druidce, kterou celá naše země zná pod jménem Kazi. Nejen k Marině, ale hlavně ke Kazi menhiry patří. Ale to už jsem té paní neřekla. Proč taky? Hlavně že jsem měla knihu, kvůli které mě to do krámku táhlo, ne? Úžasný
.
Vám to vyprávím, protože znám i jiné a to opravdu kouzelné esoterické obchůdky s majiteli či majitelkami, které si na nic nehrají, které to myslí upřímně. A zajímalo by mě, jaké kouzelné esoterické krámky a obchůdky znáte po Čechách, Moravě a Slezsku vy.
.
A na závěr ještě něco: Fotografie na začátku článku představuje Kamenného patýře a druhá nad videem pochází z Kounova, obě jsou tedy z míst nedaleko mého rodiště. V lese se tam schovávají řady sice menší ale stejně podobné těm z Francie, které si můžete prohlédnout na videu.
.

.
http://www.obec-kounov.cz/data/galerie/r11.jpg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/de/Klobuck%C3%BD_menhir1.jpg/450px-Klobuck%C3%BD_menhir1.jpg
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Natas Natas | Web | 20. června 2014 v 7:50 | Reagovat

Připomnělo mi to hon na čarodějnice, ten výstup v krámu, taky jsem něco podobného zažila s paní co chtěla koupit karty a tak se prodavačka snažila, vytahala snad všechny z regálu, aby jí je ukázala, ale ona si je stejně nekoupila. Byla tak nepříjemná, že před tím usměvavá prodavačka nasadila ochranou masku škarohlída a jen co tahle dáma odešla, obchod se opět rozzářil jejím úsměvem. Jen příroda? Tak snad ten "jetel" co žvejkala byl taky přírodní, musim se smát. Především je to pro některé obchod.

2 Lucka 2 Lucka 2 | 20. června 2014 v 9:45 | Reagovat

Ach, jo, to jsou teda "znalkyně" 8-O

3 zuzana koubkova zuzana koubkova | Web | 20. června 2014 v 9:54 | Reagovat

To opravdu exituje nějaká "rádkyně na esoteriku", která doporučuje v TV lidem, aby žvejkali jitrocel, že se tím budou posouvat do páté dimenze????
Já jenom zírám... 8-O

4 Renata Štulcová Renata Štulcová | 20. června 2014 v 11:16 | Reagovat

[1]:

[3]:

[2]: Vždyť já se taky bavila... Nechci uvádět konkrétní jména, asi byste zíraly. Možná tu dotyčnou lidi moc neznají, ale určitě byste znali lidi, kteří s ní spolupracují.
Jediné, co mě napadlo, když jsem je poslouchala, že kdyby je slyšel někdo, kdo neví, jaké pitomosti se mezi určitou vrstvou lidí rozmáhají, tak by si musel myslet, že si musely něco dát... 8-O

5 Profesor Profesor | 20. června 2014 v 11:19 | Reagovat

Slepice. To bylo první, co mě napadlo při čtení rozhovoru. Ukdákané slepice.
Příroda je pro nás přece to hlavní, první a nejdůležitější, jak se dostat do "dalších dimenzí bytí".

6 bigbiz bigbiz | Web | 20. června 2014 v 12:17 | Reagovat

Bohužel, to je ta klasická mainstreamová esoterika. Plná pusa keců, jak by se co mělo a co zase ne a pak to ani neví, co to je čakra, nebo aury. A kvůli takovýmhle slepicím jsem se raději rozhodl věšnovat praktičtějším věcem. UFO a parapsychologie. A vidím, že jsem udělal jedině dobře. Když vidím tyhle esoteričky, tak se ani nedivím skeptikům, že duchovně smýšlející lidi považují za blázny. Ale naštěstí kromě takovýchto individuí existují i opravdoví esoterici, kteří to mají v hlavě srovnané a ještě k tomu něco umí. Škoda jen, že jich je tak málo.

7 zk123 zk123 | 20. června 2014 v 13:28 | Reagovat

Paní Štulcová když už konečně píšete komentáře přečetla byste si prosím ;-)
http://www.blog-sidney.estranky.cz/clanky/kralovstvi-ze-rekou/

8 Dragita Dragita | Web | 20. června 2014 v 17:33 | Reagovat

Teda, nestačím se divit :-D Ještě že je to u nás tak uvolněné a v pohodě. (Možná proto, že tu máme spíš bylinky,mandaly a knihy)
Pod takovým drobnohledem a narážkami na různé dimenze, bych asi z obchodu rychle zmizela :D

9 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 21. června 2014 v 8:37 | Reagovat

A právě proto raději to podobných obchodů moc nechodím :D

10 eva eva | E-mail | 13. července 2014 v 8:35 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama