Květen 2014

Šokující zpráva

3. května 2014 v 20:20 | Renata Štulcová |  O psaní
Pro čtenáře, kteří čekají, že si na podzim zakoupí čtvrtý díl Rafaleovy školy od nakladatele, který knihu od jedničky vydává, bude čtení následujících řádků velkým překvapením.
.
Kdo mě znáte, víte, že nejsem na psaní závislá ani finančně, ani nemám potřebu, aby moje jméno strašilo na obálkách knih. Píšu příběhy, něco do nich schovávám, chci čtenářům nabídnout zábavu i napětí.
.
Proto jsem se po dlouhých měsících úvah a při psaní čtvrté knihy Rafaelovy školy rozhodla k následujícímu kroku.
.
Zatímco jsem až do neděle 27. 4. psala a redigovala a upravovala, aby mohl čtvrtý díl na podzim vyjít, stále jsem promýšlela všechna pro a proti, stále jsem cítila, že takhle to nemá být. A nakonec!
.
Prostě jsem čtvrtou knihu, kterou jsem před týdnem dopsala a odeslala, dneska z nakladatelství stáhla.
.
Pro mnohé, kdo sní o psaní knih, je tato zpráva asi velmi šokující. Jak jsem to jen mohla udělat? Nezbláznila jsem se? Jaký je důvod či příčina? Na to mám jen krátkou odpověď: Nezbláznila jsem se, stojím nohama na zemi. Důvodem a zároveň příčinou je divná realita nakladatelského světa České republiky.
.
Ale o Marinu se nebojte, příběh se k vám dostane i kdybych ho nakonec vydala sama. To vám slibuju. Usmívající se A ještě vám přidávám video se sluncem.
.