Únor 2014

Koktejlky pro hrdinku knihy

15. února 2014 v 15:06 | Renata Štulcová |  Zábava
Pro všechny, kdo rádi čtete, a v roce 2013 jste si přečetli nějakou českou knihu (s datem vydání právě v roce 2013), může to být beletrie pro dospělé, poezie, kniha pro mládež nebo pro děti, nebo přímo Rafaelova škola - Rohy faunů Mrkající, jsem vytvořila pod titulkem blogu zelenou ikonku. Když na ni kliknete, dostanete se na článek, v kterém se dozvíte podrobnosti, jak je možné ty penízky získat a koupit si knihu. Nevinný Kdo z vás jste již článek četli, můžete si rovnou tady počíst dál, co zase prozradím o psaní čtvrtého dílu, v němž právě ležím.
.
Zrovna jsem potřebovala obléci hrdinku Marinu do nějakých pěkných šatů. Tedy - v knize ji obléká její matka vílí královna, aby hlavně králi lesa "vytřela" zrak. Však znáte ty věčné šarvátky a souboje Aine a Černunna...
.
Měla jsem mlhavou představu, jak by tyto šaty měly vypadat. Ze zvědavosti jsem se porozhlédla po internetu a našla tyhle...

Soutěž českých knih

11. února 2014 v 14:53 | Renata Štulcová |  O psaní
Těžko mohu vyhrát, to vím, to beru realisticky. Usmívající se Ale přesto bych vás čtenáře chtěla požádat o hlas buď pro Rafaelovu školu nebo pro jinou vaši oblíbenou knihu českého autora z roku 2013.
.
Knižní soutěž Magensia Litera má totiž kategorii KOSMAS CENA ČTENÁŘŮ. Vy čtenáři můžete vybírat a navrhovat jednu knihu z české prózy, poezie nebo knih pro mládež i děti. Hlasuje se do 28. března 2014.
.
Jakmile pošlete svůj hlas, zařadíte se do slosování o poukázku na knihu v hodnotě 200 Kč. Vylosovaných šťastných bude dokonce 500 čtenářů, což je docela hodně. Mrkající
Kniha, která zvítězí, bude vyhlášena v televizi 8. 4. 2014.
.
Minulý rok vyšla Rafaelova škola - Rohy faunů, ale samozřejmě i další kupy jiných českých knih. Proto bych požádala ty, pro které byla Rafaelova škola nejoblíbenější, aby jí své hlasy poslali. A jestli máte jinou oblíbenou českou knihu, která vyšla v roce 2013, pošlete hlas jí a třeba budete mezi těmi 500 šťastlivci, kteří dostanou tu poukázku na nákup v knihkupectví.
.
Hlasuje se ZDE na adrese pořadatele Magnesie Litery. Po zobrazení okna sjeďte kousek dolů, objeví se hlasovací fomulář.
.
I kdyby Rafaelově škole dalo hlas jen několik z vás, tak vám za to děkuju i za virtuální Marinu. Ale jinak vám, co rádi čtete české knihy , přeju hodně štěstí, abyste vyhráli již zmíněnou poukázku. Každá "kačka" na knihu je dobrá..
.
Na konec vám všem, ať už budete nebo nebudete hlasovat, posílám příjemnou melodii.
.

Současné hity v knihách

7. února 2014 v 20:27 | Renata Štulcová |  O psaní
Nedávno jsem dostala dotaz, jakou hudbu poslouchá hrdinka Rafaelovy školy. Vyplynulo to totiž z toho, že vlastně do knih nedávám žádné současné hity, které zrovna boří hitparády, které se vyhřívají na špicích žebříčků.
.
Vím, že mnozí autoři knih používají soudobou hudbu, že popisují, jak hrdinka
právě poslouchá to a to. Samozřejmě, je to jejich volba. Ale...
.
Umíte si představit, jak by pak za deset let působilo legračně, až by se čtenáři dočetli, že Marina poslouchala třeba... (doplňte si sami).
Světská sláva, polní tráva - říká staré pořekadlo. Aby ne, vždyť životnost většiny hvězdiček pop musíc je krátká, často dokonce za několik krátkých let si na mnohé hvězdičky nikdo ani nevzpomene, nikdo už nezná jejich jméno nebo hudbu.
.
Zato v první knize...