Olšová obrana srdce - Kvarta 3.

18. ledna 2014 v 17:27 | Renata Štulcová |  Kapitoly - Kvarta
Hrdinka zapomněla vše i svou lásku - to je situace, v které se právě Marina nachází. A všichni určitě trnete, co bude s Plantefoliem. Samozřejmě, že se vrátí na scénu. Když už o Marinu tak bojoval, přece si ji teď přece nenechá upláchnout...
.
.
.
.
Olše s kořeny u vody umí zaříkávat a bránit nejhlubší zákoutí srdce.
.
Rusalka odvedla Marinu do patra do svých síní, sálů a komnat, kde už nebyla žádná voda kromě té ve fontánkách a nádržkách pro osvěžení vzduchu. Odevšud dýchal chladivý mramor, zelenaly se květiny, prosluněná místa se střídala s temnými zákoutími.
"Tady jsem ti vybrala halenku a sukni z tvých věcí. Převlékni se z toho županu, nehodí se, abys takhle mluvila s králem kentaurů."
"Já budu mluvit s králem kentaurů? Proč?""Protože je to náš nejlepší astrolog. Zkoumal vlivy kosmu na tvou nepovedenou metamorfózu a rád by si s tebou pohovořil. Hm, koukám, že je ti to nějaké těsné a krátké, půjčím ti svoje šaty, abys vůbec mohla dýchat."
Nakonec Marina čekala na návštěvu v tyrkysových Rusalčiných letních šatech. I přes ten krásný model se cítila nesvá, netrpělivá, ztracená paměť ji začala dohánět k podivným stavům beznaděje. V komnatě s balkonem přecházela kolem otevřených oken, průvanem vzedmuté závěsy ji přitom hladily po pažích.
Stejně jako její matka královna Aine ve Vílím zámku si Rusalka potrpěla na nábytek a zařízení s kovovými ornamenty rostlin vyplněnými barevnými skly. I dveře mezi místnostmi byly zdobeny takovými skleněnými vitrážemi. Sluneční paprsky i svit Luny skrz ta sklíčka pak v jasných dnech a nocích rozehrávaly hotový tanec barev.
.
Marina nervózní z neznámé návštěvy se v tom letním parnu zachvívala chladem, nalila si tedy čaj ze skleněné červené konvice. Čaj, který byl určený pro hosta, ji trochu zahřál. Pár okamžiků a teplo čaje vyprchalo, takže sklesle dosedla do křesla.
Mám rodinu, sestru, spolužáky, ale na nikoho a na nic si nepamatuju, jako kdybych k nikomu nepatřila… Médea na mě byla tak milá, prý jsme se kamarádily… Jak to bylo, když jsme se kamarádily, co jsme dělaly? Ani ji si nepamatuju… Jako kdybych sem na tenhle svět spadla před několika dny… jako kdybych spadla z hvězd… zamrazilo ji.
"Už jde!" vešla Rusalka k Marině do komnaty. "Vidíš, tamhle?"
Marina zaostřila nymfí zrak a spatřila mladíka tolik odlišného od těch světlovlasých a bledých stráží, které znala z Rusalčina paláce.
.
"To je on? Astrolog?" usmála se a vyklonila z okna. Z Arthose na dálku sálala ohnivá energie, kterou nymfy ponořené do vodního živlu tak postrádají. "To má být kentauří král? Tenhle kluk? Má krásný vlasy," vyprskla.
"Poslouchej, sestřičko," vtáhla ji Rusalka zpět do místnosti. "Tenhle 'kluk' ti zachránil život a je přeci jen starší než kluci z tvé třídy, tak se k němu podle toho chovej. Vykej mu slušně. A hlavně se do něj nezamiluj. Kentauři mají oči jen pro kentaurky. Za všechny ty věky ještě svět neslyšel o jediném kentaurovi, který by si vybral jinou elementálku. Tedy…" Rusalka se zamračila. "Já ty moje nymfy snad… Podívej, jak jsou naivní, nakrucují se před ním a on je ani nevnímá. Navíc…" Rusalka se přísně zamračila, "byly… celá vodní říše byla seznámena s tím, že se Arthos stal králem, a ony se pořád chovají, jako kdyby to byl prostě kentaur od vedle… Hned až odejde, jim dám co proto. Mají tolik důležité práce a stačí, aby se tady objevil Arthos a na práci zapomenou."
Marina opravdu nestačila zírat, jak na Arthose nymfy z jezera mávaly, volaly, jiné se sbíhaly u schodů paláce, jedna krásnější a ladnější než druhá. On je zdravil v té rychlé chůzi zamyšlený jako vždy.
.
"Musím…" Marina se podívala do zrcadla v kovovém rámu, "musím si pro čelenku, jsem tím průvanem strašně rozcuchaná, hned jsem zpátky," napadlo ji nečekaně a než se Rusalka zmohla na slovo, už byla za dveřmi.
Stříbrnou čelenku, kterou jí Médea právě vrátila, měla ve vlasech jako korunku. Udýchaná se srdcem tlukoucím si mnula studené dlaně. Ruce měla ještě studenější než je od metamorfózy má a Rusalka ji opustila, aby se Arthos necítil být kontrolován.
Když Arthos vstoupil, jeho pohled se Marině zdál přátelský. Měla pocit, že v těch temných očích zahlédla něhu. Viděla, jak si ji prohlíží od hlavy až ke špičkám vypůjčených Rusalčiných střevíců. Podala mu ruku, jak jí Rusalka poradila, že se mezi vládci sluší. I on natáhl svou. Vzal její dlaň, stiskl ji a pak ji překvapil, neboť ji náhle pozvedl ke rtům. Rozdíl mezi podáním ruky a políbením ruky jí nebyl známý, přesto se jí zdálo toto gesto nádherné, ten drobný počin ji potěšil.
.
Jako ve snu si připadala, když usedli ke stolu a on jí ukazoval jakési grafy s dráhou Luny a Plutona. Sledovala každé jeho mrknutí, třesoucí se rukou mu nalila čaj, téměř se rozplynula, když jí poděkoval a usmál se na ni. Pozorovala, jak upíjí, vnímala jeho hlas, ale ztrácela se ve smyslu slov.
On se zdá být takový rázný, pravý opak než jsem já… Ale proč mi namísto podání ruky ruku políbil? Co znamená políbení? zrudla náhle, měla pocit, že z hloubi zastřené paměti se k ní cosi o polibcích dere. Dostala jsem někdy předtím polibek? Od koho? snažila se vzpomenout.
"Marino," odložil šálek a pohlédl jí do očí. "Pluto, jeden z vládců Zásvětí, má velkou sílu. Předpokládám, že jste ho musela ve snech během metamorfózy spatřit, mluvit s ním. Vypadá jako temný muž, s zářivým pohledem. Nepamatujete si, co vám říkal?"
.
Bavilo jí dívat se mu do očí. Je vážný… přitom milý… Je… Naklonila hlavu a zamrkala. Vůbec si neuvědomovala, jak se usmívá, když říkala: "Plutona jsem neviděla, opravdu. Ale," ztišila hlas, "viděla jsem něco jiného. Stín, který mi roztrhl obal. Vřískal a sahal na mě, br," oklepala se.
Arthos stáhl obočí. Znal Marinu dobře na to, aby si myslel, že si vymýšlí. Přesto se mu její vyprávění zdálo tak podivné.
"Opravdu vás takhle někdo ohrožoval?"
"Na mou duši," přikývla vystrašeně.
.
Arthos se znovu zahleděl do jejího diagramu zrození a vedle na složku map hvězdné oblohy.
"Hvězdy ale nemluví o žádném nebezpečí… Marino…" zkoumal její tvář.
Marina ukázala na svůj diagram. "To jste kreslil vy?"
Přikývl.
"To je tuší?"
Zase přikývl.
"To je pěkný, moc se vám povedl. Nechtěl byste mi ho dát? Já bych si ten diagram nechala zarámovat."
Arthos nejdřív vytřeštil oči, pak se rozesmál. Opřel se o opěradlo a založil si ruce.
"Vaše přání, Marino, je mi rozkazem. Ale jen vám připomenu, že když jste byla malá, nejraději byste mi bývala ten diagram hodila na hlavu…"
"Jenže já už nejsem malá…"
.
Puk měl starost o sestru, ale velikou starost mu dělala i matka. Když viděl tu nekončící mlhu válející se křivoklátskými lesy, přestože meteorologové předpovídali na ráno krásné slunečné počasí, když slyšel z rozhlasu, kolik dopravních nehod se na silnicích v okolí stalo, pískl doma na Čerta a vydal se s ním za matkou do vílího pavilónu.
Tam bylo jako vždy veselo a útulno. Jedenáctiletí vílí a elfí nováčkové právě svačili, takže se prošel po schodišti, dlouhý běhoun ho vedl mezi Rafaelovými plátny krajin, které slouží jako brány po zeměkouli, až do Aininy kanceláře.
.
"Já za Marinou, mami, zajdu," navrhoval, jenže ona ho neposlouchala, zato se muchlovala s pejskem. "Ňo, žlatíčko moje, šme še ďlouho neviděli… Tvoje Majinka je těď ďaleko ža vodičkou, němůšeš k ní… A ty taky nikam nepůjdeš," zamračila se na syna. "Ani já k Marině do Rusalčina paláce nesmím, abych tam nepřitáhla neštěstí…"
"Já žádné neštěstí, na rozdíl od tebe, mami, nepřitahuje," namítl Puk.
"Ale zase jsi nápadný. Všechny nymfy po tobě touží, nedostaneš se dovnitř bez povšimnutí. A všichni, kdo neznají pravdu, se budou velice divit, jak může syn krále lesa chodit za vílou Marinou. Navíc učitel za žákyní, které ještě ani není patnáct let."
"Patnáct jí bude za čtyři měsíce, je to moje sestra a já nejsem úchyl, mami," mračil se Puk, ale Aine se již opět věnovala psovi. Puk si založil ruce, až si mačkal látku košile. "Ale Arthos za ní šel-"
"Arthos měl důvod, byl za ní pracovně, ne na přátelský pokec, který by všem připadal divný. Navíc, kdyby ses mu omluvil a udobřil se s ním, tak by ti řekl, že Rusalka nepřeháněla, když říkala, že má o Marinu velkou starost. Taky říkal, že povyrostla-"
"Do výšky, do šířky nebo do hloubky," skočil jí to řeči.
"Víš, co Puku? Přestaň plácat a jdi do práce. Jsi z celé školy jediný, kdo se tady prochází v pracovní době. Já vím, že nemáš v době metamorfózy koho učit, ale aspoň by sis mohl roztřídit noty v kabinetě," vystrkala Aine syna přísně ze dveří. "A Čerta si tady nechám."
.
Hm, mám vystudovanou hudební akademii a abych si třídil noty, To určitě! naštval se na matku a velkým obloukem se naoko vydal ke škole a pak zase pryč, k bráně vedoucí k Rusalčinu jezeru. Kdysi v prvním ročníku se touto cestou vydala i Marina s Médeou. Ten výlet spunktovaly tenkrát, aby se Marina mohla podívat na Martina a Médea, po matce nymfa, na svět, který ji přitahoval nejvíce.
Puka by ani ve snu nenapadlo, že jeho tehdy malá sestřička s kamarádkou popobíhala touto cestou značenou cedulkami se šipkami, které jsou na sloupech na každém rozcestí. Po deseti minutách chůze prošel jako ony vílí bránou a blížil se k údolí. On šel přímo středem cesty, nepopobíhal od stromu ke stromy kvůli utajení jako Marina s Médeou.
.
Na svazích, které se od jezera zvedají, šumí lesy, dole se jako zrcadlo blýská hladina jezera, kolem leží vodou nasáklé polštáře zeleného rašeliníku. Jít k vodě se dá jen po dřevěné lávce.
Na nasáklých rašelinících sedí krásné nymfy, které jímavě zpívají a nyní se otáčejí po Pukovi. Ten sice pohlíží na vodní krásky, ale spěchá ke vzdálenější polovině jezera, kde se leskne Rusalčin mramorový zámek.
.
Než došel k dlouhému oblouku pozvolného schodiště, spočítal si, že Rusalka musí svůj čas teď trávit se studenty, a taky že jeho - syna Panova - stráže dovnitř pustí jako obvykle. Nepřepočítal se a po mramorových chodnících kolem kanálů se vydal do Rusalčin soukromých komnat. To bylo to druhé, co si spočítal, že Rusalka schovává Marinu právě tam.
Chodil od jednoho sálu k druhému, až konečně dospěl tam, kde Marina čekala na Rusalku po sezení s profesorem Emanuelem.
Zalhal strážím, dlouhovlasým vodním mužům, že ho posílají Pan s Rusalkou a díky jeho postavení vypadala tato lež důvěryhodně. A pak už stál před svou sestrou.
"Teda, Marino, ty jsi opravdu vyrostla!" vrhl se k ní.

Vyděšeně před ním couvla, až narazila na parapet okna, u kterého po odchodu psychologa stála, snažila se na dvou nohách udržovat rovnováhu a pozorovala jezero. Naslouchala zpěvu nymf a vlnění vody, nechávala se ovívat větrem, který občas přinesl osvěžení do mramorových oken.
.
A teď najednou před ní stojí neznámý mladý muž, za ty dva dny už druhý. A skoro taky tak sympatický.
Podala mu ruku k políbení. Takovému, jaké včera dostala od Arthose. Puk nabízenou ruku sevřel a zatřepal jí.
"Já myslel, že se mi vrhneš do náruče a ty mi podáváš ruku jak na schůzi," rozesmál se. A za ním se ozvalo přísně: "Marina předpokládala, že jí tu ruku políbíš, jako to udělal Arthos."
"Jo, tak Arthos naší malé Marině líbal ruku? U všech rohatých, to mě podržte," rozesmál se Puk, vůbec mu nevadila nabroušená Rusalka ve dveřích.
.
Rázně vkročila a vzala Marinu kolem ramen. "Tak ti, sestřičko, představuju našeho bratra Puka. Ve skutečnosti je to faun a tvůj veliký kamarád, ale taky jankovitý kozel, kterému pořád nedochází, že tě vylekal."
Marina opravdu stála vedle okna téměř bez dechu, nohy se jí tak rozklepaly, až musela využít zdi jako opory.
"Marinko, promiň, já nechtěl," protáhl Puk obličej a pomáhal jí k čalouněnému křeslu. "Jsem se na tebe těšil a když se za tebou Arthos tak hnal a potom říkal, že jsi krásně vyrostla a že za tebou ještě jednou půjde, chtěl jsem vidět, jaký klenot máme v rodině… No, ne?" otočil se na Rusalku.
.
Rusalka zrovna poslala jednu ze svých nymf pro nápoj, který doporučil profesor Fontán Marině na uklidnění, a nad bratrovými řečmi jen mávla rukou.
"Nechci tě vyhazovat, ale řekla bych, že nastal čas, abys šel, bratře. Už jsi natropil dost rozruchu, zatímco máš být v práci."
Puk se rozvalil v druhém křesle. "Rusalko, ty jsi stejná jako mamka. Taky mě pořád kibicuješ. A já ještě nemůžu jít. Potřeboval bych s tebou něco domluvit na Svatojánskou noc. Víš, Rusalko, já mám takový průšvih, teda my máme s otcem takový průšvih… A ty jediná nám můžeš pomoct…"
.
Proč? Proč musel drahý Pluto, vládce zásvětí zbavit Marinu paměti? Protože si to hvězdy přály? Protože se všechno musí dít tak, jak jsem si neplánovala?
Všichni jsou tím vykolejení. Ainina melancholie přivádí do Čech jen hustou mlhu, když má zemi vládnout slunné léto. Puk se chová jako pětiletý, Marina zapomněla na svou lásku, na svého Plantefolieho…
A co se stalo s Arthosem? Zapomněl Marině vyprávět o jejím Lvovi!
To snad ta blížící se Svatojánská noc, ten silný slunovrat přináší. Jiné vysvětlení nemám.
Rusalka nebohá souhlasila, že Puka nechá nakapat Marininým spolužákům na víčka šťávu Dianina poupěte, tedy hořkého pelyňku. Už je totiž napůl šílená z bláznivých projevů lásky mezi Marininými spolužáky.
Ano, Černunne, měl jsi pravdu. To je opravdu královská zábava hodná korunního prince očarovat studijní skupinu vlastnímu královskému otci, který s tím až do další Svatojánské noci nemůže nic dělat. A teď tou tvojí a Pukovou taškařicí trpí i Rusalka. Melancholická Rusalka krotící třídu nezvykle bláznivých nymf.
A Marina? Stále mi proklouzává mezi prsty. Ještě před několika týdny jsem byla přesvědčena, že je na rok uklizena pod vodní hladinu, že ji můj Lev neuvidí vyrůstat do Aininy krásy.
Doufala jsem, že za rok u Diany ji popostrčím, aby objevila to tisícileté krvavé tajemství, které ji může pohltit. Ale za rok může být pozdě!
Po věky znám svět, znám lásku, vím co se v srdcích může odehrát.
Jediná moje spása je to nebohé stvoření, které ani neví, kdo je. To nepovedené stvoření, které Marině už nahnalo hrůzu, může být mým nástrojem smrti, mojí jedinou nadějí.
(Pokračování příště…)
.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a0/Unterspreewald-Gross-Wasserburger-Spree-01.jpg/800px-Unterspreewald-Gross-Wasserburger-Spree-01.jpg
 

21 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (191)
Zobrazit starší komentáře

101 zk123 zk123 | 7. února 2014 v 15:25 | Reagovat

nebo další článek prosím

102 Kachínka Kachínka | 7. února 2014 v 18:28 | Reagovat

Ách jo už skoro měsíc nepřibila nová kapitolka nebo článek :-( . Vážně moc moc prosím paní Štulcová připište nový článek nebo kapitolu.

103 Stilka Stilka | 7. února 2014 v 18:29 | Reagovat

[102]:Přesně prosíííííííííím

104 zk123 zk123 | 7. února 2014 v 19:16 | Reagovat

já to nevydržím psát tu jen komentáře chci si něco přečíst :-|

105 ada ada | 7. února 2014 v 20:07 | Reagovat

[90]: Máš pravdu....špatně jsem to napsala ;-) Ach jo paní Štulcová mohla by už ta další kapitolka přibýt, moc prosím.

106 janka janka | 8. února 2014 v 18:51 | Reagovat

prosí kdy už bude dakší díl :-(

107 Luna5503 Luna5503 | 8. února 2014 v 21:02 | Reagovat

prosímtě hele možná to může být ale to že jí políbí ruku neznamená že to může být lev .Plantefolie lev není ale Marinu ma rad a Marina ma rada jeho :)Ja luštim kdo mohl poslat na Marinu orli mozná jeji mama Aine ale to je blbost .Podle me to Stella nebo Lorena nebyla to by byla Rafaelka v prachu!!!mozna to byla nejaka sirena ve 2 díle jsem podezrivala Jolanu-nenavidela Marinu :-|

108 Tori Vega Tori Vega | 8. února 2014 v 21:48 | Reagovat

[107]: Já nevim proč, ale už dlouho si myslím, že je to Marinina teta Diana...

109 Tori Vega Tori Vega | 8. února 2014 v 21:50 | Reagovat

[107]: A Aine mě taky napadla, ale zavrhla jsem to ze stejného důvodu jako ty :-)

110 Ája Ája | 8. února 2014 v 21:52 | Reagovat

[107]: Jolana je blbost, je na to moc mladá a ONA se Lvem už jednou žila, takže je o hooodně starší než Marina ;-)

111 Tori Vega Tori Vega | 8. února 2014 v 21:56 | Reagovat

[110]:  Jo ale Jolana mohla třeba v minulým životě ale mě to taky připadá jako blbost

112 Tori Vega Tori Vega | 9. února 2014 v 9:42 | Reagovat

A nebo už dlouho přemýšlím o Mareně, ikdyž nevim proč.

113 Em Em | 9. února 2014 v 15:31 | Reagovat

[108]:Diana?Teda,to mě nikdy nenapadlo,ale možná na tom něco bude...

114 Maja Maja | 9. února 2014 v 20:51 | Reagovat

[108]: Mohla to byt i dianina dcera, vždyť  diana říkala, že ji její dcera zavrhla

115 kiki kiki | 10. února 2014 v 19:45 | Reagovat

[112]: Marina mě napadla taky...

116 kiki kiki | 10. února 2014 v 19:46 | Reagovat

[115]: Teda Marena

117 ja ja | 11. února 2014 v 15:46 | Reagovat

Mě napadla Marena už u prvního dílu.Ale když o tom přemýšlím Diana by to mohla taky být. ;-)

118 majda majda | 11. února 2014 v 17:15 | Reagovat

to je hrozné vždyť užtam měsíc nepřibila kapitola a   navíc je to tak napínavé O_O

119 kiki kiki | 11. února 2014 v 19:12 | Reagovat

[118]: Taky už bych chtěla novou kapitolu :-(

120 Luce Luce | 12. února 2014 v 12:09 | Reagovat

[112]: Taky mě napadla Marena...přece jenom, přišla o otce, nemá štěstí v lásce, no kdo ví :) ale Lev se objeví až v 5.díle, takže stačí jenom čekat kdo to je :-D

121 Tori Vega Tori Vega | 12. února 2014 v 21:04 | Reagovat

[120]: jak to víš že až 5 díle?

122 Balonek Balonek | 14. února 2014 v 8:39 | Reagovat

Co Amálie? Té asi v Oxfordu nikdo pelyňkem oči nepotře...

123 LuLuFairy LuLuFairy | 14. února 2014 v 14:23 | Reagovat

[122]: Amélie je do Puka zamilovaná už delší dobu :)

124 Balonek Balonek | 14. února 2014 v 21:13 | Reagovat

[123]: to si úplně nemyslím. Ze začátku ho nebrala moc vážně a až po tom, co začalo všechno s tou marnou lásky sanhou se do něj zamilovala a něco si spolu začli.
Když za Aine běží štěňata, tak Puk prochází okolo Amálie, ona rozlepí oči, podívá se na něj a pak zase usne. A až po tom spolu začnou chodit. To mi přijde trošku podezřelá náhoda 8-O  ;-)  :-D  navíc říkal, že jí má 'pojištěnou' a to bylo myslím předtím, mež mu kývla na zasnoubení 8-)

125 Luce Luce | 27. února 2014 v 14:54 | Reagovat

[121]: Jednou jsem si povídala s paní Štulcovou- je učitelka na mojí škole :) A v 5. díle se toho hodně objasní a přibudou i další novinky, ale hlavně se tam objeví Lev :3

126 Miri Miri | 27. února 2014 v 22:26 | Reagovat

Luce: Týjo, to ti závidím! Že máš možnost si s ní popovídat o knížce :-)  A když ji teda vídáš ve škole.. je v pořádku, že? Protože už tady na blogu dlouho nic nepřibylo, tak si dělám starosti, jestli se něco nestalo :/ :-(

127 Tori Vega Tori Vega | 28. února 2014 v 22:00 | Reagovat

[125]:Wow to chci taky. U mě byla paní Štulcová na besedě, když vycházely vílí křídla. A učí tě?

128 Monika Monika | 5. března 2014 v 17:29 | Reagovat

Mě by zajímalo kdo je Marinina druhá babička. Aine s Dianou se přece bavili o tom že Marině by seznámení s jejich matkou mohlo ublížit a že lidé už si jí nepamatují, jedině jako výmysl chorých mozků. A pak měli rozhovor na tohle téma ještě Marena s Aine, kdy Marena navrhovala aby se Marina seznámila s babičkou, že by jí mohla dát sílu když bude v nouzi. Ale Aine to zase zavrhla. Takže bude asi i mocná ale mě nic nenapadá :-(

129 Miri Miri | 6. března 2014 v 22:14 | Reagovat

[128]:  Mě třeba napadlo, že Marinina druhá babička by mohla být něco, co je většinou lidí vnímáno jako špatné, ale ve světě elementálů to takhle jednostranné nebude, třeba že bude něco jako Smrtka nebo něco takového :-)

130 Coreopsis Coreopsis | 8. března 2014 v 9:38 | Reagovat

[129]:  typovala bych paní Lunu

131 Nela Nela | 17. března 2014 v 14:34 | Reagovat

[128]: taky mě napadlo že by to mohla být ona. Ale myslím že to bude asi někdo "neznámý". :-)

132 Faunka265 Faunka265 | Web | 22. března 2014 v 8:37 | Reagovat

No je na čase aby se Marinka rozpoměla byla to zase stará dobrá Marina.No moc ty kapitoly nečtu, jen úryvky, protože to chci mít v knížce! :-)

133 Francouzska925 Francouzska925 | 25. března 2014 v 19:25 | Reagovat

Ano, je na čase, aby se Marina zase vrátila k normálnímu životu.
Mě napadlo, že by jí mohli pomoci s navrácením paměti její spolužáci. :-)

134 Pikaso Pikaso | 27. března 2014 v 20:07 | Reagovat

Kdy budou další kapitoly?????? :-)  :-)  8-)  ??? .Protože je to moje nejoblíbenější kniha tak se těším na další.

135 Francouzska925 Francouzska925 | 27. března 2014 v 20:09 | Reagovat

Ano kdy budou další kapitoly nemohu se doučka.Nechce se mi čekat až do podzimu!!! :-)  :-)  :-(  :-?  O_O

136 vendy 26 vendy 26 | 31. března 2014 v 17:40 | Reagovat

Prosím dejte sem další článek a kdy tam bude něco s Plantefoliem moc by mě mrzelo kdyby se s ním Marina rozešla. :-(

137 Francouzka925 Francouzka925 | 2. dubna 2014 v 20:41 | Reagovat

Podle mne se sním Marina nerozejde.třeba az se vrátí Plantefolio tak si zpomene a bude to zase v pohode. :-)  ;-)  :D

138 Aneta (Anyta) Aneta (Anyta) | 8. dubna 2014 v 16:20 | Reagovat

milá paní štulcová máte děti?

139 Francouzska925 Francouzska925 | 10. dubna 2014 v 20:06 | Reagovat

paní Štulcová kdy budou další kapitoly???Jsem velmi nedočkává.Mám ráda Rafaelovu školu a četla jsem si ty všechny 3 knihy asi dohromady 6.
To je číslo co??
Miluji tuto knihu a to jsem velmi výbíravá.
mám vás moc ráda a obdivuji vás.
A kdy budou ty další kapitoly???
S pozdravem Francouzska925 :-)  8-)  :-P  :D

140 Elizabeth Elizabeth | 13. dubna 2014 v 22:18 | Reagovat

Dobrý den vaše knihy o Marině zbožňuji.
A jestli se můžu zeptat je Arthos lev? :-D

141 Anastásie Anastásie | 19. dubna 2014 v 12:40 | Reagovat

Proč se o tom nenatočí film???? :-P  :-)

142 Luana500 Luana500 | 21. dubna 2014 v 19:41 | Reagovat

[141]:Souhlasím s tebou. Bylo by super kdyby o tom byl film. Pak bychom to porovnali s knihou a smáli se, jak je to stejné jenom s názvem "Rafaelova škola". :D Bylo by to fajn.

143 komila47 komila47 | 22. dubna 2014 v 19:00 | Reagovat

:-x  :-x  :-x  :-x  :-x  :-x  :-x  :-x  :-x  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!  :-!

144 komila47 komila47 | 22. dubna 2014 v 19:01 | Reagovat

honem dalsi dili

145 Adi Adi | 22. dubna 2014 v 19:04 | Reagovat

[141]: jako o knížce nebo film?

Už mě to taky napadlo a bylo by to myslím mnohem ...  Měliby jsme větší představu jak vypadají jednotlivé postavy, Rafaelova škola, zásvětí a pod. .

Určitě by to mělo obrovskou sledovanost!!!
A potom by lidi kupovali i knížky!!!
Něco jako u Harryho Poterra Ale tohle je mnohem mnohem mnohem a ještě 100,1000 mnohem lepší!!!   Paní Štulcová
jste SUPER!!!

146 Adi Adi | 22. dubna 2014 v 19:04 | Reagovat

[140]: Určitě je!!!

147 anet47 anet47 | 22. dubna 2014 v 19:07 | Reagovat

[144]:tak trochu přehnaní smajlíci ne??
a číslo 47 je moje :-)  :-)  :-)  :-)  :-D  :-D

148 anet47 anet47 | 22. dubna 2014 v 19:10 | Reagovat

[141]:taky sem premýšlela ale to by nebylo ono teď si každý představí školu jinak a kdyby to někdo vytvořil tak to bude takový...  
no asi výte co myslim :-)

149 Adi Adi | E-mail | 22. dubna 2014 v 19:17 | Reagovat

[125]: Jů ty se máš že na vaší škole učí paní Štulcová!!! Kde je ta škola!???
U nás bude další rok učitelka která u nás ještě neučila, kdyby to byla paní Štulcová no tak nevím co!! Ale to by byla moc velká náhoda!!! O_O  O_O  O_O  O_O  O_O  O_O  O_O  O_O  O_O  O_O  O_O  O_O  O_O  O_O  O_O  O_O  O_O  O_O  O_O  O_O  O_O  O_O  O_O  O_O  O_O  O_O  O_O  O_O  O_O  O_O  O_O  O_O  O_O

150 Adi Adi | 23. dubna 2014 v 20:22 | Reagovat

[148]: Máš pravdu. Ale...

151 Anastásie Anastásie | 24. dubna 2014 v 20:00 | Reagovat

nojo ,ale natočíseto třeba až nám bude 25 let.
to bude dlouhá doba. :-(  :-)

152 Alík Alík | 25. dubna 2014 v 20:52 | Reagovat

Já si osobně myslím,že by bylo geniální,kdyby ty všechny útoky na Marinu dělala Kealíno Temnoraká,protože tu nikdo nebude podezírat,když pátra právě ona po záhadném útočníkovi ???  ???  ???

153 Anastázie Anastázie | 26. dubna 2014 v 19:21 | Reagovat

Jo to není špatný nápad

154 Aneta hledá Vendy z lyžáku Aneta hledá Vendy z lyžáku | 28. dubna 2014 v 16:21 | Reagovat

Je tu Vendy? :-)

155 Aneta hledá Vendy z lyžáku Aneta hledá Vendy z lyžáku | 28. dubna 2014 v 16:23 | Reagovat

VVVVVVVVVVVVEEEEEEEEEEENNNNNNNNNNNNNNDDDDDDDDDDDDYYYYYYYYYYYY kde jsi?

156 vendy z lyzaku vendy z lyzaku | 28. dubna 2014 v 16:26 | Reagovat

Ahoj Anito :-)

157 Aneta Aneta | 28. dubna 2014 v 16:29 | Reagovat

Je tu ňekdo? :-)

158 Aneta Aneta | 28. dubna 2014 v 16:30 | Reagovat

Ahoj Vendy vim kdo zabije Marinu

159 vendy z lyzaku vendy z lyzaku | 28. dubna 2014 v 16:31 | Reagovat

A kdo?

160 Aneta Aneta | 28. dubna 2014 v 16:31 | Reagovat

Marina se nesmí metamorfovat v dryádu

161 Aneta Aneta | 28. dubna 2014 v 16:32 | Reagovat

Dryáda oltojenka chce Marinu zabít

162 Aneta Aneta | 28. dubna 2014 v 16:34 | Reagovat

Hádej kdo kňoural aby Jolanu ušetřili před bílím hadem?

163 Aneta Aneta | 28. dubna 2014 v 16:36 | Reagovat

Oltojenka se ve třetím díle ukrývala v lese orli si pučila od Stely a Lorety

164 VENDY VENDY | 28. dubna 2014 v 16:37 | Reagovat

oltojenka...fakt? 8-O

165 Aneta Aneta | 28. dubna 2014 v 16:37 | Reagovat

Vendy? Jsi tu?

166 vendy vendy | 28. dubna 2014 v 16:38 | Reagovat

já si myslím, že ne....I když :-?

167 Aneta Aneta | 28. dubna 2014 v 16:41 | Reagovat

Když se uprosřed školního roku vraceli terciáni na svoje mohyly tak Oltjenka psala že je blízko Mariny no a dryády jsou    stromy

168 vendy vendy | 28. dubna 2014 v 16:43 | Reagovat

i když, ve druhém díle řekla, že si myslí, že jí nechytnou a bylo to zrovna když představovali Marinu Stelle a Loreně.

169 vendy vendy | 28. dubna 2014 v 16:44 | Reagovat

já nevím... :-|

170 Aneta Aneta | 28. dubna 2014 v 16:46 | Reagovat

pamatuješ jsi na první díl Haryho Pottera? Z toho taky podezírali divného a nápadného profesora ale vinen byl nenápadný ubohý a ukoktaný profesor.

171 vendy vendy | 28. dubna 2014 v 16:47 | Reagovat

no a víš kdo je její lev? já myslím Arthos

172 vendy vendy | 28. dubna 2014 v 16:47 | Reagovat

no ale tohle není harry potter. :-)

173 Adi Adi | 1. května 2014 v 15:43 | Reagovat

Vím! Ale přirovnání! Si to pořádně přečti!! ;-)

174 Aneta hledá Vendy z lyžáku Aneta hledá Vendy z lyžáku | 5. května 2014 v 16:15 | Reagovat

Vendy jsi tu?

175 vendy vendy | 5. května 2014 v 16:29 | Reagovat

Aneto kde jsi? 8-O  :-|

176 vendy vendy | 5. května 2014 v 16:32 | Reagovat

Ahoj Aneto :-) Já si myslím že Otoljenka to být nemohla. :-?

177 vendy vendy | 5. května 2014 v 16:36 | Reagovat

Myslím si že má ráda Jolanu a nic víc a blízko Mariny mohla být i Kelaíno. :-?

178 vendy z lyzaku vendy z lyzaku | 5. května 2014 v 16:39 | Reagovat

Aneto?

179 vendy z lyzaku vendy z lyzaku | 5. května 2014 v 16:45 | Reagovat

AAAAANNNNEEEETTTTOOOOOO :-|

180 vendy vendy | 5. května 2014 v 17:14 | Reagovat

jsi tu?

181 janka janka | 31. května 2014 v 18:28 | Reagovat

[148]:souhlas :-)

182 francouzka925 francouzka925 | 4. června 2014 v 9:39 | Reagovat

Novou kapitolu prosím.
já to nevydržím do podzimu. :-x

183 francouzka925 francouzka925 | 4. června 2014 v 9:39 | Reagovat

Novou kapitolu prosím.
já to nevydržím do podzimu. :-x

184 lazurita lazurita | 5. června 2014 v 11:53 | Reagovat

Dejte sem nový článek please :-) , potom neustále chodit do knihkupectví nechci

185 frncouzka frncouzka | 5. června 2014 v 18:18 | Reagovat

Mne by zajímalo co se stane s Marinou a její pamětí?
Já to nevdrřím.

186 Barča Barča | E-mail | 8. června 2014 v 11:33 | Reagovat

Čtu to znovu a znovu a nepřestává mě to bavit. Je to super. Moc se na tu čtvrtou knihu těším :-)

187 francouzka francouzka | 10. června 2014 v 9:32 | Reagovat

Jo přesně taky to čtu pořád dokola a máma už mi několikrát říká že mám číst jinou knihu , ale to nejde číst jinou knihu. :-P  :-)  :D

188 Francozka925 Francozka925 | 10. června 2014 v 9:34 | Reagovat

jo a hele co ten Film o tom? 8-O  :-(  :-?  8-)

189 Adi Adi | 29. června 2014 v 16:49 | Reagovat

na začátku se píše:
PŘECE si ji teď PŘECE nenechá upláchnout... :-?

190 apka apka | 30. ledna 2016 v 15:27 | Reagovat

hele, ale mohla by to bejt Marinina babička, ta, se kterou bydlí. Mě pak eště napadla ředitelka Flora, a to asi všechno. Ne! Nemohla by to bejt jedna z Marininých sester? :-x

191 apka apka | 30. ledna 2016 v 15:28 | Reagovat

on je na to nějakej FILM? :-) :D  no to mne podrž! (jestli jo..... :-D )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama