Leden 2014

Olšová obrana srdce - Kvarta 3.

18. ledna 2014 v 17:27 | Renata Štulcová |  Kapitoly - Kvarta
Hrdinka zapomněla vše i svou lásku - to je situace, v které se právě Marina nachází. A všichni určitě trnete, co bude s Plantefoliem. Samozřejmě, že se vrátí na scénu. Když už o Marinu tak bojoval, přece si ji teď přece nenechá upláchnout...
.
.
.
.
Olše s kořeny u vody umí zaříkávat a bránit nejhlubší zákoutí srdce.
.
Rusalka odvedla Marinu do patra do svých síní, sálů a komnat, kde už nebyla žádná voda kromě té ve fontánkách a nádržkách pro osvěžení vzduchu. Odevšud dýchal chladivý mramor, zelenaly se květiny, prosluněná místa se střídala s temnými zákoutími.
"Tady jsem ti vybrala halenku a sukni z tvých věcí. Převlékni se z toho županu, nehodí se, abys takhle mluvila s králem kentaurů."
"Já budu mluvit s králem kentaurů? Proč?"

Labutí píseň - Kvarta 2.

10. ledna 2014 v 22:10 | Renata Štulcová |  Kapitoly - Kvarta
Ztratit paměť je zlé. Když ztratíme vzpomínky, ztratíme jednu z nejcennějších věcí, kterou máme, ztratíme část sebe. A to se stalo hlavní hrdince...
Co všechno se stalo v první kapitole, jste četli tady v kapitole Skrytá žabí krása. Nyní na vás čeká pokračování...
.
.
Labutí duše je hluboká, naplněná láskou a půvabem.
.
"…A má neustálé migrény," zakončila svou tragickou řeč profesorka Rusalka ve sborovně Rafaelovy školy a obrátila se na svou matku a vílí královnu se žalem v očích.
Aine zatím zhluboka dýchala, oči měla zavřené, snažila se ovládnout svůj neklid.

Jak splnit přání?

6. ledna 2014 v 17:50 | Renata Štulcová |  Z učebnic Rafaelovy školy
Že budu jednou používat kouzla, o kterých píšu v Rafaelově škole, to jsem až do našeho školního vánočního jarmarku netušila. A dneska skoro měsíc po jarmarku vám o tom pro pobavení budu vyprávět. Třeba po přečtení rozšíříte řady těch, kdo takové kouzlo budou často aplikovat na mnohé události.
.
Prodat své zboží, to bývá noční můrou obchodníků. A když se blížil jarmark, téměř se to stalo mou noční můrou.
Na školních jarmarcích totiž bývá pravidlem, že spíše přicházejí rodiče a příbuzní dětí z prvního stupně a "povinně" zakupují výrobky svých ratoletí, aby jim udělali radost. Jak pak mohou své výrobky prodat sedmáci, když je už tolik rodičů nepodpoří?
.
Co vyrobit, aby to bylo zajímavé a dobře se to prodávalo? Co vyrobit, když mám ve třídě 8 dívek a 13 chlapců? A většina jich dojíždí, tudíž ani jejich rodiče se do školy nedostanou...

Trávení mořských panen

5. ledna 2014 v 8:00 | Renata Štulcová |  Zábava

Dostala jsem během Vánoc dvě připomínky k mému psaní, a dneska budu řešit tu první. Tu druhou celkem na jiné téma si nechám na později. Dobře víme, z pátečního článku, tedy z první kapitoly čtvrté knihy, která je ke čtení stále TADY, že se Marina a její přátelé právě ocitli ve světě mořských lidí, mořských panen.
.
No, a první připomínka mi vytýkala, že v Rafaelově škole vůbec neřeším životní funkce hrdinů. Že kromě metamorfózy a jídla elfů, víl, nág a faunů obcházím vylučování a jiné. Mrkající Hm, a to ještě tazatelka netušila, že podobné věci nebudeme řešit ani u mořských panen.
.
Neříkám, že by to nebylo zajímavé téma, ale věřte mi...

Plavu s delfíny a velrybami

4. ledna 2014 v 17:45 | Renata Štulcová |  O psaní
Píšu a dodělávám rukopis, z něhož jste včera měli tu možnost číst ve světové premiéře první kapitolu. Kdo to nestihl, je ke čtení TADY a pokračování na vás brzy čeká. Hrdinové se probrali ve vodním světě a za okny není ani léto ani zima. Ta hnědá krajina se k mému psaní jako inspirace příliš nehodí. A tak si pouštím na internetu delfíní a velrybí zpěvy a šumění vln. Usmívající se
.
Napadlo mě, že možná vy, kdo milujete moře stejně jako já, a nemůžete si jen tak v zimě vyrazit někam do teplých krajin stejně jako já, si rádi ty inspirativní kousky hudby také poslechnete. Zpěv delfínů a velryb je úžasný...

Skrytá žabí krása - Kvarta 1.

3. ledna 2014 v 17:50 | Renata Štulcová |  Kapitoly - Kvarta
Dneska v premiéře uveřejňuji první kapitolu z dalšího dílu Rafaelovy školy, který vyjde knižně na podzim. Vy, kdo sem chodíte, máte to privilegium, že si první kapitoly můžete přečíst už v těchto zimních měsících. Doufám, že vás pobaví, ale taky překvapí. A nyní už první kapitola Usmívající se, čeká vás šest stránek čtení...
.
Žába spojuje zemi s vodou, vede nás svým zpěvem k pramenů, které nás napojí. Svou kůží nás učí vnímat a hledat skrytou krásu a kouzlo tam, kde není na první pohled vidět.
.
Selené kráčí kolem Gaii, tedy Luna obíhá Zemi a všechny vody světa ji následují. Všechny vody světa se nadechují a vydechují, vlněním se dorozumívají, vlnění prochází všemi a vším.
Tím vlněním procitla.
Neznala své jméno, svou minulost ani přítomnost, ležela v příšeří, vznášela se vlněním, a v dáli přes světlou clonu probleskovalo rozmazané světlo.
Jediným jejím pohybem byl nepatrný pohyb očí, kdy se snažila zaostřit na to světlo. Dál zůstávalo matné a ona, aniž by věděla, kdo je, dál zůstávala, jak procitla...

Vzkazy autorce

3. ledna 2014 v 14:43 | Renata Štulcová |  Zábava
Uvědomila jsem si, že nedokážu zpětně najít všechny vaše vzkazy nabo dotazy, které se přímo netýkají určitého článku. Ve shonu nestíhám denně procházet všechny komentáře, často mi nějaká otázka utkví v paměti, ale později ji už nemůžu najít, nedaří se mi uhádnout, na které stránce jste ji položili.
.
Takže jsem na mnohé neodpověděla, a to mě mrzí. Proto mě konečně napadlo, že bude nejlepší vytvořit toto místečko na blogu, kde se můžete rozepsat se svými dotazy, nápady.
.
Vstup sem je přímo z rubrik Rafaelovy školy, které se nacházejí hned pod hlavičkou blogu. I vy i já budeme mít tedy snadnou a krátkou cestu na tuto stránku. A určitě se tady shledáme.
.
Renata Usmívající se

Mořské panny - recenze věšteckých karet

2. ledna 2014 v 14:12 | Renata Štulcová |  Z učebnic Rafaelovy školy
Píšu si tady Marinin čtvrtý příbě, už brzy v nejbližších dnech, možná i zítra uveřejním první kapitolu, ale mezitím bych vám mohla poodhalit některé věci, které jsem si vzala na pomoc k tomu psaní. Někdo tomu říká inspirace. To záleží, jak se to vezme.
.
Marinin svět už není dětský, vždyť je jí patnáct let, a ve světových vodách vládne trochu jiná situace než v bezpečných lesích kolem Křivoklátu.
.
Ačkoli… Dobře víme, co Marina napáchala při divadelním představení tady v Čechách u Křivoklátu nebo u Mareny v Zásvětí. Takže s Marinou si nemůžeme nikdy být jisti.
.
Už před několika lety jsem si koupila balíček věšteckých karet od Doreen Virtue, který je česky nazvaný Kouzelní delfíni a mořské víly. Anglicky je to obráceně: Kouzelné mořské panny a delfíni (Magical mermaids and dolphins).
.
Já si nevěštím, ale různé karty sbírám kvůli obrázkům a kvůli zkoumání toho, co do nich autoři vložili za texty a obrazy.
.
Kdybych měla zrecenzovat tyto karty...

Hrdinka knihy dospívá a já vzpomínám na začátky a...

1. ledna 2014 v 20:02 | Renata Štulcová |  Zábava

slibuju do budoucna...

Ano, je to tady. Pro mnohé pamětníky den, na který si možná už ani nepamatují. Ve 20:02 přesně 1. 1. 2010 vyšla na tomto blogu první kapitola Rafaelovy školy. To bylo před čtyřmi lety a zdálo se nemožné to, co se nakonec povedlo...