Kde vzít energii k žití?

30. prosince 2013 v 13:04 | Renata Štulcová |  Z učebnic Rafaelovy školy
Tak mě něco napadlo a určitě nejsem první na světě. A dokonce možná, že vás to napadlo už dávno přede mnou. Totiž…
.
Snažím se denně při psaní 4. dílu Rafaelky dívat na svět Marininýma očima, očima patnáctileté nymfy, které se v tomto dílu otevírají brány léčitelství dokořán. A tak mě napadlo cosi okolo našich čaker.
.
Čakry jsou centra energie, kterou nezbytně potřebujeme k našemu bytí, žití, konání, k našemu zdraví a štěstí. Ty hlavní čakry se nacházejí v místech, která vidíte na obrázky z tetičky Wiki.
.
Budu o nich nyní chvilinku povídat a vám možná při pohledu na ně dojde to, co došlo mně...


.
Čakry potřebujeme, jak už jsem několikrát dříve tady na blogu psala, mít čisté. Dají se očišťovat například kameny nebo v meditacích, jenže ne vždy je na meditaci čas nebo nálada. Taková situace neznamená, že bychom si nemohli čakry očistit i jinak. Nabízí se totiž řešení doslova nejprostší.
.
Představte si, že dole v pánvi máte míč z rubínu, pod pupkem pomeranč, za pupkem vycházející slunce, v srdci smaragdovou zelenou kouli, v hlasivkách tyrkysovou, na čele indigovou a na temeni ametystovou korunu. Takové jsou naše čakry. Odpovídají slunečnímu světlu, které se rozkládá ve skle nebo v křišťálu. Naše čakry odpovídají tedy také duze, tomu báječnému úkazu, kdy se setkává světlo s vodou.
.
Když vyjde duha, nad krajem se rozklene kouzlo tak silné, že k duze dokáže být jen málokdo lhostejný. Na konci duhy prý čeká kotlík s penězi… Nebo grál?
.
Hm, kdybychom všichni dokázali vidět barvy svých čaker, došlo by nám, že duha je taková velmi názorná nápověda, která funguje po věky. Napovídám vám, abyste si porovnali duhu z mé fotky v Polabí s obrázkem čaker a určitě už víte...
.
.
Prostě naše čakry dokáže nabít slunce. Stačí na něm pobývat, procházet se, pokud to jde, jít pěšky do práce nebo do školy. Nesedět jen u monitoru, ten naše čakry totiž nenabije. Monitor naše čakry doslova vysaje. A nastanou nám problémy a zdravotní komplikace jak fyzické, tak psychické.
.
Ne nadarmo se říká: Kam nechodí slunce, tam chodí lékař.
.
Už slyším námitky, že "vono" to slunce nesvítí pořád. No, lidi, "vono" to slunce nemůže svítit pořád. Příroda si potřebuje také odpočinout. V zimě přebytek slunce dokáže buď kraj rozehřát nebo zmrazit, v létě téměř spálit. A vždy vysušit. A voda je cenná. Nejcennější dar. Takže všeho musí být "s mírou" - přiměřeně.
.
Až vysvitne slunce, běžte se nabít sluncem. Pro zdraví i dobou náladu a pamatujte: Přiměřeně. ;-) jako na videu od 1:50…
.
.
A pokud vás povídání o čakrách zaujalo, nabízím vám své dva články, kde jsem se čakrami také zabývala:

.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Dragita Dragita | Web | 31. prosince 2013 v 10:02 | Reagovat

ve čtvrtém díle se bude Marina věnovat čakrám a léčení? Tak to už se těším, jak se s tím popere :-D

2 Renata Štulcová Renata Štulcová | 31. prosince 2013 v 11:04 | Reagovat

[1]: Hlavně jak se s tím poperu já :-) Aby vše bylo čtenářům srozumitelné.

3 BB BB | 2. ledna 2014 v 12:03 | Reagovat

Skvělý článek těším se na 4. díl! Už aby byl :-)  :-)

4 Mandy Mandy | 9. ledna 2015 v 18:59 | Reagovat

jj :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama