Inspirace pro knihu = oblázek

28. prosince 2013 v 15:30 | Renata Štulcová |  O psaní
Do života občas vstoupí události, které se vším zatočí, to pak na nějaké psaní nezbývá už čas. Na celý čtvrt rok jsem skoro nesedla k notebooku. Když už jsem u něj seděla, tak jsem připravovala pro naše žáky v Cabri Géométrie ú

lohy, které na ně budou čekat od počátku roku 2014. Naše matematická osmička i sedmička se má na co těšit.
.
Klidně sem tohle můžu napsat, protože blog s Rafaelovou školou z těch dvou chlapeckých tříd čte určitě málokdo Smějící se
.
Kdybyste chtěli...


vnutit tenhle hóóódně drahý program (vlastní ho jen omezené množství škol v republice) svým vyučujícím, tak tady máte na ukázku, co se s tím dá v pokročilém případě například udělat:
.
.
A nyní ty dobré zprávy:
.
Nakonec se vše u nás v dobré obrátilo a zase píšu. Netrpělivě čekáte na první kapitoly čtvrtého dílu knihy, už už je mám pro vás připraveny, jen je ještě vylepšuju. A zatím jsem objevila jednu z inspirací, která mi pomohla při psaní třetího dílu.
.
Ti z vás, kdo jej mají doma, si mohou nalistovat stranu 325, aby si mohli zkontrolovat souvislosti. Včera jsem dočítala svůj třetí díl Úžasný, abych si osvěžila, co jsem do něj napsala, abych při psaní čtyřky něco neopomenula. A při čtení následující části jsem se musela tvářit dosti přitrouble, protože mi něco připomínala:
.
Marinu, která se k bedně dostala jako poslední, zaujal béžový oblázek tvaru velké fazole. Na povrchu měl narezlé žilkování a na jednom konci jako kdyby ho nějaký kamenžrout ukousl.
A teď, když kámen svírala v dlani, cítila jemné mravenčení, z oblázku vycházely teplé vlny a oblázek zároveň prijímal údery jejího vlastního srdce.
Tehle si nechám, rozhodla se a položila si oblázek před sebe na lavici.
.
A já dočetla a dost zamračená a zamyšlená jsem se podívala na psací stůl, kde v misce se šperky a hodinkami, které nenosím, leží oblázek, který vidíte na fotkách. Vyfotila jsem ho pro vás na parádní dečce, patřící samozřejmě někam úplně jinam než pod oblázek.
.
Jestli jste pozorně četli úryvek, tak poznáváte, že je to přesně ten oblázek, jaký drží Marina v dlani. Jenže tenhle není z Krkonoš, nýbrž z naší zahrady v Českém Středohoří. Přesto se stal dobrou inspirací při psaní Rafaelovy školy. A já na tu inspiraci skoro úplně zapomněla. Mrkající
.
Máte taky své kouzelné oblázky? Kamínky pro štěstí? Kamínky vzpomínek?
.

.
A na závěr ochutnávka mořských hlubin s nymfou. Ačkoli je za oknem hnědo, jakási parodie na zimu, a do jara daleko, a o létě ani nemluvím, přebývám v myšlenkách v prosluněných vodách.
.
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Edith Holá Edith Holá | 28. prosince 2013 v 16:52 | Reagovat

U nás sbírá kamínky Kuba. Než dojdeme ze školy domů, má jich plnou kapsu. Kdysi při lunárním horoskopu jsem se dozvěděla, že Kuba si má  s kaménky hrát a má je mít u sebe, že je potřebuje.
Já mám ráda ty, které mi někdo doporučí na určitou pomoc pro mě. Nebo od každého moře si přivezu mušle.  
Je skvělé, že ses zase dala do psaní o Marině. Co ale Kazi? Ta už je hotová, nebo jsi také nestíhala?

2 Renata Štulcová Renata Štulcová | 28. prosince 2013 v 17:11 | Reagovat

[1]: Ani Kazi není dokončená, ale rukopis Mariny musí být nejdříve, tak dělám na něm. Snažím se zase do toho světa dostat. Kamínky jsou moc dobré, děti ještě nejdou zasaženy různými řečmi esoteriků a vybírají si pocitově ten, který potřebují. Taky dám na pocity a ne na knihy, které radí, co si máš vzít. :-) Má Kuba nějaký svůj oblíbený?

3 LuLuFairy LuLuFairy | 28. prosince 2013 v 17:38 | Reagovat

[2]: Já se těším i na Kazi, ale musím přiznat, že jsem ráda. Marina mě momentálně zajímá víc :D

4 Dana Dana | 28. prosince 2013 v 18:09 | Reagovat

Knihy mi sice mohou říct, že tenhle kámen pomáhá na to a tamten na ono, ale stejně si musím vybrat pocitově, bez ohledu na "rady". Jinak by to ani nefungovalo! A nejlepší jsou ty, které si najdu sama (když se mi povede nějaký křišťál nebo achát, je to príma :-D )
A na Marinu i Kazi se těšíme všichni moc :-D

5 El El | Web | 28. prosince 2013 v 19:11 | Reagovat

Vypadá dobře!

6 zk123 zk123 | 29. prosince 2013 v 21:55 | Reagovat

Nádhera je opravdu pěkný. :-)

7 ada ada | 31. prosince 2013 v 16:06 | Reagovat

Mě přitahujou kameny od malička a doma mám semd, osm kamínků, které jsem ubránila před vyhozením. Kdykoli potřebuji inspiraci nebo povzbuzení sevřu je do dlaně a je mi lépe ;-) :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama