Říjen 2013

Pomsta rodičů

31. října 2013 v 20:03 | Renata Štulcová |  Zábava
Tak vždy nazývám situaci, když má někdo svátek i narozeniny brzy pár dní po sobě nebo aspoň v jednom měsíci. Hm, dokonce znám i nešťastníky, co mají narozky a svátek v jeden den.
.
Taková malá pomsta rodičů se týká i Mariny Fialkové z Rafaelovy školy. Narodila se 31. října a maminka s taťkou ji prostě navzdory tomu datu stejně pojmenovali Marina se svátkem 10. října. Takže zkrátka celý rok nic a pak dárky a oslavy skoro najednou.
.
Jenže když ono to jméno je tak důležité. A my si občas přijdeme na svět velmi neočekávaně...
.
A tak Marina slaví dneska s Halloweenem své narozeniny. Mrkající
.
Co vy? Taky se vám páni rodičové...

Kniha v mém románu schovaná

20. října 2013 v 20:23 | Renata Štulcová |  O psaní
Školní projekty jsou v poslední době velmi oblíbené ve výuce na všech stupních škol.
Dokonce i třídní profesor terciánů Rafaelovy školy zastává názor, že nejvíce se studenti naučí, když si na "to" přijdou sami.
Jak víme, Marinina třída v primě zabodovala s projektem "Třídy třídí" - čímž je míněn odpad.
V sekundě se dohodli, že podruhé je logicky nikdo vyhrát nenechá, a velmi rekreačním tempem se zaměřili na chráněné sysly, což dopadlo jako fiasko. Pouze zpracovali záznamy o životě syslů a nic dalšího nenavrhli.
.
A když je v tercii v Rozích faunů převzal profesor Pan (řecká varianta) neboli Černunnos (naše keltská varianta jeho jména), hned jim za zpackaný projekt o syslech vynadal. A přikázal jim, aby vymysleli něco pořádného, za co se on, král lesa nebude muset stydět.
.
Kdo jste zrovna v osmé třídě nebo v tercii, nebo si pamatujete, jak jste v těch letech bláznili pubertou, je vám jasné, že vymyslet v tom věku pořádný projekt nebude pro Marinu a spol. snadné.
.
A tak profesor připravil malou lest...

Soutěž i o mou knihu :-)

12. října 2013 v 23:18 | Renata Štulcová |  Zábava
Je třináctého a třínáctka bývala v dobách druidů šťastným číslem. Odkud se vzala?
.
Šťastnou třináctku nám nadělila paní Luna, která v jednom roce prodělá třináct úplňků. A jak vy, čtenáři Rafaelovy školy víte, je pro nás paní Luna i se svými úplňky a dalšími fázemi velice důležitá.
A tak je pro nás důležitá a šťastná i třináctka.
.
Pokud byste tedy dneska nebo v dalších dnech rádi pokusili štěstí a třeba vyhráli druhý díl Rafaelovy školy - Tance nág, tak bych vás ráda upozornila na zajímavou soutěž.
.
Právě byla vyhlášena na blogu BOOK ARE MY PASSION, kde najdete další informace, jak se do soutěže přihlásit a co udělat.
.
Máte-li chuť vyplnit soutěžní formulář s jednoduchými...

Když hrdinové knih slaví...

10. října 2013 v 20:11 | Renata Štulcová |  Zábava
Jména pro své hrdiny a hrdinky vybírám do knih intuitivně a vždy se ukáže, že moje podvědomí správně a bez námahy (vybírání jmen je na psaní to jediné, co je bez námahy) zachytilo signály múz, které se vznášejí v pralátce mezi nebem a zemí.
.
Proč se tak domnívám?
.
Odpověď je jednoduchá. Vždy se nakonec ukáže, že to a to jméno, které hrdina či hrdinka dostali, se k nim hodí svým významem.
.
Marina z Rafaelovy školy znamená "zářivá". Stejně tak se význam "zářivá" schovává ve jménu její matky Aine, sestry Mareny, sestry Meluzíny. Dokonce i ta poslední sestra Rusalka je vlastně zlatočervenavá a tím pádem i zářivá.
.
Jen ten jejich brácha Puk není zářivý. Usmívající se Prozradím, že staré slovo Puk...

Zámek z mé knihy existuje :-)

1. října 2013 v 20:17 | Renata Štulcová |  Zábava
Opravdu, ale neprozradím kde jej v Čechách najdete.
.
Nevěřila jsem svým očím, ale měla jsem v létě to štěstí, že jsem se dostala na určitý zámek, kde jsem bydlela, a tam jsem nacházela interiéry, které snad vypadly z mých představ o Rafaelově škole.
.
Nevím samozřejmě, zda jsou také podle představ vás - čtenářů, ale ochutnávka první fotografie je tady. Usmívající se
.
Nejedná se o "fotošop", fotila jsem přímo v...