Seriál o jednorožcích (3)

21. července 2013 v 13:22 | Renata Štulcová |  Z učebnic Rafaelovy školy
Jednorožci - bájní koně - jsou natolik úžasní, že při setkání s nimi by se nám musel tajit dech. Proto jsem se v horkém létě rozhodla oprášit dva roky starý seriál, který jsemna blogu publikovala. Je škoda ho nechat zapadnout. Nakonec, výjimečný zlatý jednorožec je zatím postavou knihy, která zůstává tzv. enigmou. Tajemstvím, které vám odhalí až poslední osmý díl knihy. A nyní už k článku:
.
Marině Fialkové, studentce Rafaelovy školy se zatím zdál třikrát věštecký sen o zlatém jednorožci, první sen si můžete pro oživení přečíst zde:
.
Na měkký mech Aine Marinu uložila, křídla jí starostlivě srovnala a Marina usíná. Omámená září svatyně myslí na maminku, na starý domov, na nový domov - vílí říši. Ještě okamžik a bude snít svůj první vílí sen a královna Aine nad ní bude bdít...
.

...Marina se posadila. Kolem proudí zářící mlha a sem tam odhaluje sloupy bříz. Královna zmizela a ona zůstala dočista sama vedle nejstarší břízy Alby. Překvapená se zvedá z mechu, když vtom se mlhou mihne světlo. Zprvu se Marina leká a pak vidí, jak se k ní blíží jednorožec.
Plavý jednorožec, kterému po srsti, hřívě i ocase tančí zlaté světlo. Zlatý roh mu září z čela a Marina téměř nedýchá, bojí se, že ho vyplaší. Plavý jednorožec ve zlaté záři přitančí až k ní, nechá se pohladit po hebké hřívě a poté jí podává kytici růžových kvítků...
.

...první paprsky pronikly mezi bílými kmeny a Marina se probudila. Slastně se protáhla na mechu a nemohla uvěřit vlastním očím, když před sebou na zemi spatřila kytici růžové zeměžluče.
"To... to je přece..." chtěla začít vyprávět o svém snu, ale královna víl jí položila ukazováček na rty.
.

Marina Fialková se v Rafaelově škole snaží sehnat co nejvíce naučné či duchovní literatury, která o jednorožcích pojednává. A protože v posledních létech začala v ČR taková literatura vycházet, přináším vám její neúplný seznam. Třeba si něco z následujících knih nebo karet také pořídíte.
.

Diana Cooper - Zázrační jednorožci

Kniha plná mýtů a legend o jednorožcích, obsahuje také cvičení, meditace, rituály a obřady k nalezení jednorožců.

Diana Cooper - Karty jednorožců

Opět ta samá autorka a karty s doprovodnou knížkou, v které si můžete ke každé kartě přečíst podrobné vysvětlení.

Doreen Virtue - Kouzelní jednorožci

Známá andělská autorka vypracovala 44 karet a doprovodnou knihu o jednorožcích.

Peter S. Beagle - Poslední jednorožec

Jedná se o beletrii, fikci. Možná si pamatujete na animovaný film podle této knihy. V této knize je mi sympatické, že je jednorožec, či spíše jednorožka opravdu popisována jako bytost, která žije kdesi mezi nebem a zemí. A přestože je kniha řazena mezi fantasy, autor se spíše pohybuje v říši s mytologickými prvky a nedělá z jednorožců rohaté koně, proto si té knihy cením.

.
Vynechala jsem, jak jste si všimli, knihy, které píšou někteří autoři fantasy a v kterých se z jednorožců stávají rohatí koně. Knihy jsou to sice zábavné, ale mizí z nich skutečná podstata jednorožců.
.
Pokud sami budete vědět o nějaké další knize, která se skutečnými jednorožci zabývá, tedy nemám na mysli fantasy příběh, dejte mi vědět a já ji sem ráda přidám, aby se o ní ostatní čtenáři Rafaelovy školy dozvěděli.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama