Já a požáry vlaků...

20. července 2013 v 11:18 | Renata Štulcová |  Zábava
Nemám žádné nadpřirozené schopnosti, ani se o ně nesnažím, to musím podotknout na úvod, ale někdy se dějí věci, nad kterými zůstává rozum stát. Minulé jaro jsem jela na besedu do Jičína a nedojela.
.
První pokus se nezdařil, protože nám za Litoměřicemi cosi shořelo v lokomotivě, takže ji stále opravovali, přitom jsme úspěšně blokovali trať Litoměřice - Mělník a na východ Čech jeli dlouhé hodiny. Na besedu jsem tudíž nedojela. O tom jsem se zmiňovala TADY. Zamračený
.
Poté někdy v červenci 2012 jsme jeli do Prahy na výlet a na zpáteční cestě jsem v kupé pronesla trochu z černého humoru: "Že by zase mohlo hořet něco ve vlaku..."

.
Od Vraňan běhal po vlaku zděšený průvodčí, jeli jsme šíleně rychle a ještě šíleněji jsme brzdili. V Hněvicích náš rychlík zastavil, protože v tom vedru mu za jízdy začalo hořet cosi mezi koly a dveřmi Překvapený
.
Nyní po roce včera 19. 7. při zpáteční cestě z Prahy jsem opět zavtipkovala v kupé: "Zase by mohlo něco hořet jako minule, je stejný vedro..."
.
Ehm, ve Vraňanech nás zastavili. Pak vedle nás zastavili EC Jan Jesenius a ohlásili: "Pro cestující v rychlících... Na trati je požár, vlaky budou zpožděné..."
.
No, netuším, co si mysleli ti cestující v kupé, kteří mě neznají. Nevinný Já za to nemůžu. Abyste mi uvěřili, že si tady nevymýšlím, odkaz na včerejší požár je ZDE.
.
Dívám se na oba názvy VRAŃANY a HNĚVICE. Slova tak stará, že se ještě Kaziina příběhu týkají. Mimochodem, v rukopisu toho románu nebo teď už spíš detektivního thrilleru, který spojuje tu dávnou historii s naší současností, jsem velmi ponořená a jeho psaní si užívám, tedy až na ty uřezané hlavy obětí. Přímo Vraňany jsem zrovínka zmiňovala v rukopisu ve středu, našly se tam bohaté hroby našich předků z doby laténské.
.
A ještě fotku ze středy, z osmicípé rozety našeho dávného ohnivého božstva, kterému nechali naši vládci postavit na Hradě svatyni Mrkající . Více v Kaziině příběhu. Vy se zatím můžete kochat kouzly, které dokáže slunce na skle. Pod obrázkem pak ve videu můžete posilovat svou ohnivou solární čakru. Tu máme všichni v páteři za pupkem a je sídlem naší vůle.
.
Varování: Při tom posilování čakry - bacha na požáry. Nevinný
.
.
.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Profesor Profesor | 20. července 2013 v 11:23 | Reagovat

Teda, vy máte pech. Mně vlaky vždycky ujíždí, ještě mi nikdy nehořely.
Přijde mi zajímavé, že se obě místa týkají vašeho příběhu. Navíc v téhle souvislosti znějí docela zlověstně....

2 Renata Štulcová Renata Štulcová | Web | 20. července 2013 v 11:30 | Reagovat

[1]: Uvidíte pak v Kazi, já nechci moc prozrazovat napřed. Proto jsem ani nezřídila o Kazi žádný blog atd. :-)

3 Edith Holá Edith Holá | Web | 20. července 2013 v 21:22 | Reagovat

Tak už tu větu radši ve vlacích neříkej:-) Zřejmě než dopíšeš Kazi, tak to bude ještě zajímavé... Já psát takovýto příběh s prolínám časů, tak bych určitě něco porušila a přeskupila... Už mám dočteny Rohy faunů:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama