Červenec 2013

Pomůžu vám vyhrát?

31. července 2013 v 20:53 | Renata Štulcová |  Zábava
Včera jsme s Edith Holou zakončily dlouhý osmidenní maratón osmidenního rozhovoru online na našich blozích. Musím říct, že to byla pěkná dřina. Odpovídat nejen na její ale i na vaše zvídavé a otázky mi dalo zabrat. Usmívající se Na druhou stranu se mi takový styl rozhovoru líbil, sama jsem se při něm dozvěděla mnoho zajímavého. Úžasný A tak mě teprve dneska napadlo, že vám usnadním soutěžení o výtisk Rafaelovy školy.
.
Abyste nemuseli pořád hledat otázky a odkazy na všech osm rozhovorů, umístila jsem do horního menu zelený čtverec, do kterého když kliknete, tak se na článek s otázkami teleportujete. Prostě budete tam coby dup.
.
Budete tam rychleji než...

Soutěž_o_knihu_v_online_rozhovoru - den_osmý

30. července 2013 v 22:00 | Renata Štulcová |  Zábava
A je to tady. Den osmý a s ním nejen závěrečný rozhovor, který můžete číst u Edith Holé na jejím blogu, ale taky slíbená soutěž o výtisk Rafaelovy školy - Rohů faunů, do kterého napíšu výherkyni nebo výherci věnování a knihu mu pošlu.
.
Rozhovor najdete u Edith Holé na následujícím odkazu.
.
.
A nyní už soutěžní otázky. Odpovědi na ně najdete v jednotlivých dnech našeho online rozhovoru. Vyřešené je posílejte mailem na mailovou adresu blogu Rafaelovy školy, který je...

Rozhovor online - sedmý den

30. července 2013 v 13:28 | Renata Štulcová |  Zábava
Nemusíte být zrovna upíři a vlkodlaci, abyste dokázali vnímat Lunu.
Zkuste si vzpomenout na svá nejmladší léta, možná máte stejné zážitky jako já. Více se dočtete v sedmém dni našeho online rozhovoru mezi Edith Holou a mnou.
.
.
Pro ty z vás, kdo jste dorazili zrovna domů z prázdninového pobytu nebo z dovolené, přidávám pro vás odkazy na minulé díly rozhovoru.
.
.
Až uplyne den osmý...

Proč já jsem já? Den šestý

29. července 2013 v 21:40 | Renata Štulcová |  Zábava
Také jste se v dětství ptali: "Proč já jsem já? Kdo vlastně jsem? Jak se zrovna moje duše dostala do tohoto těla a života?"
.
I o tom si s Edith Holou povídáme v šestém dni našeho online rozhovoru. Několik šťastlivců, kteří mě mají v přátelích na FB, tenhle článek už četlo. Ostatní neměli šanci, protože Blog.cz měl poruchu a článek se na mém blogu nezobrazil. Takže ho uveřejňuju znovu. Snad už ho uvidíte... Případně si mě najděte na FB, aby vám příště nic neuteklo, jsem tam s tímhle jménem jediná. Usmívající se
.
Co se ještě dozvíte? O tom, jak studuju odborné knihy, jak pátrám po nesrovnalostech v dějinách, jak kvůli tomu píšu příšerně pomalu a čtenáři se nemohou dočkat dalších dílů knih. Jsou to mé metody, třeba by vám při psaní nevyhovovaly, ale jestli jste zvědaví, můžete si počíst na odkazu:
.
.
Pro vás, kdo jste se právě vrátili z dovolené, předchozí dny rozhovoru najdete tady, hezky jsem vám je seřadila, se musím pochválit, protože editování tolika odkazů je teda věc Mrkající :
.
.
Až uplyne den osmý...

Proč já jsem já? Dětská otázka? Rozhovor - den šestý

29. července 2013 v 12:01 | Renata Štulcová |  Zábava
Také jste se v dětství ptali: "Proč já jsem já? Kdo vlastně jsem? Jak se zrovna moje duše dostala do tohoto těla a života?"
.
I o tom si s Edith Holou povídáme v šestém dni našeho online rozhovoru. A také o tom, jak studuju odborné knihy, jak pátrám po nesrovnalostech v dějinách, jak kvůli tomu píšu příšerně pomalu a čtenáři se nemohou dočkat dalších dílů knih. Jsou to mé metody, třeba by vám při psaní nevyhovovaly, ale jestli jste zvědaví, můžete si počíst na odkazu:
.
.
Pro vás, kdo jste se právě vrátili z dovolené, předchozí dny rozhovoru najdete tady, hezky jsem vám je seřadila, se musím pochválit, protože editování tolika odkazů je teda věc Mrkající :
.
.
Až uplyne den osmý...

Je co závidět spisovatelce? - den pátý

28. července 2013 v 7:15 | Renata Štulcová
Dneska poznáte, že můj život není "dyzajnový", ale přesto jsem šťastná. Nu, posuďte sami, jak dopadla další už párá část rozhovoru mezi mnou a Edith Holou. Možná se v té životní zkoušce sami také nacházíte, bude vám blízká.
.
.
Předchozí dny najdete na těchto odkazech...
.
.
A něco svižného...

Proměna dívky a Rafaelova škola - rozhovor den čtvrtý

27. července 2013 v 12:45 | Renata Štulcová |  Zábava
Jak slavit mentruaci?
Kupovat sardinky v plechovce?
Psát na volné noze?
Co nás čeká v osmé knize Rafaelovy školy?
.
A na mnoho dalších otázek odpovídám Edith Holé a ostatním blogerům ve čtvrtém dni našeho dlouhého rozhovoru, který si můžete přečíst na následujícím odkazu:
.
.
Pánské části čtenářů asi polezou oči z důlků... Úžasný
.
Předchozí dny najdete na těchto odkazech...

Osm dní s... Renatou Štulcovou - den třetí

25. července 2013 v 21:06 | Renata Štulcová |  Zábava
Byl to letní nápad Edith Holé povídat si přes blog a zapojit i vás čtenáře, abyste kladli otázky, a nakonec po všech dnech rozhovorů si zasoutěžili o třetí díl Rafaelovy školy (pokud vás samozřejmě kniha zajímá, jinak si můžete jen odpočívat u čtení o spisovatelství).
Protože obě "nemáme co na práci" Mrkající, rozhovor předevčírem začal. Předchozí dva články jste si mohli přečíst u Edith
.
.
Dneska odpovídám na vaše otázky přímo na svém blogu, aby si Edith odpočinula od editování. To je hezké, teď to vypadá, že editování je odvozeno od jména Edith...
Ne, vážně. Edith dneska edituje Pohádky pro kulíšky 2, neuvěřitelný dobročinný projekt, do něhož píšou pohádky pro předčasně narozené děti a jejich rodiče i mnozí blogeři a spisovatelé či písničkáři.
Pokud ten projekt neznáte, můžete se skrz odkaz na blog Pohádek pro kulíšky 2 přenést a budete žasnout, jak krásnou obálku si druhý díl pohádek ponese do světa.
.
A teď už k dnešnímu povídání. Slíbíla jsem, že odpovím na všechny otázky, které kladete jak u Edith, tak u mě. Aby to povídání nebylo jednotvárné, rozhodla jsem se dneska vybrat některé otázky, ty další zodpovím zase příště. Začala bych tedy s první otázkou...

Den druhý se (spisovatelkou)

25. července 2013 v 10:55 | Renata Štulcová |  Zábava
"S traktoristkou" jsem do nadpisu napsat nemohla, protože nevím, jestli bych traktor uřídila. Proto doufám, že se nadpis nebude nikomu zdát nepatřičný. Nakonec v lékařské ordinaci také nepochybujeme, že lékař je lékař, když víme, že je lékař... Nevinný
.
Včera se do našeho bohatého rozhovoru mezi Edith Holou a mnou zapojili i čtenáři blogů. Právě z jejich otázek Edith také vybírala, když jsme tvořily Den druhý otázek a odpovědí. Vydržte číst, protože kromě nečekaných odpovědí vás také čekají nakonec soutěžní otázky a soutěžíme o třetí bichlovatý díl Rafaelovy školy - o Rohy faunů.
.
Jestli vás při čtení napadne nějaká otázka, která ještě nebyla položena, napište ji ke mně nebo k Edith na blog a my ji určitě do rozhovoru zařadíme.
.
A už můžete číst Den druhý. Kde? Přece na následujícím odkazu. K tomu vám přidávám legrační písničku od Carly Bruni.
.
.

Osm dní s... hádejte s kým?

24. července 2013 v 8:21 | Renata Štulcová |  Zábava
Kdo by rád vyhrál tuto žhavou elfí novinku, musí udělat jediné. Osm dní, den po dni sledovat nečekaně se vyvíjející rozhovor, který se mnou vede Edith Holá, a pak na konci osmého dne odpovědět na otázky, které budou vycházet z rozhovoru.
.
A kdo bude mít štestí v losování, dostane ode mě knihu poštou. Případně, kdyby měl výherce zájem a chtěl mít knihu ode mne úhledně počmáranou Nevinný, napíšu mu do ní věnování.
.
Autorka rozhovoru Edith Holá pracuje v médiích a sama je spisovatelkou, napsala knihu, která vámi pohne. Jmenuje se Cesta k mým matkám a vydala ji JOTA.
.
Takže máte-li zájem si první z osmi rozhovorů přečíst a případně přidat i vlastní otázku do dalších dní... ano, tak operativně rozhovor povedeme, že i vy se můžete ptát, klikněte si na následující odkaz k Edith:
.
.
Přitom si můžete hrát pro potěchu duše:
.

Moc Luny a čas

23. července 2013 v 17:51 | Renata Štulcová |  Gaia
V půlnoci se na Hradčanech neocitám každý den, natož abych si přímo plánovala, jaký úlovek tam udělám.
myšleno úlovek fotografický... A tak se mi těsně před úplňkem podařilo náhodou zachytit nejen Lunu, nýbrž i naši malou ale krásnou kopii Eiffelovky - Petřínskou rozhlednu.
.
Když se na ně obě tak dívám, vypadají, že by si mohly ruce podat. Sedí si zdánlivě na nebi vedle sebe jako souputnice. Jenže je mezi nimi obrovská vzdálenost nejen v prostoru, ale i v času. Luna tady byla, když se česká kotlina zvedla z mořského dna, když vznikaly naše kopce a hory, když Vltava tvořila své údolí, nad nímž naši předkové postavili roku 1891 Eiffelovu rozhlednu, protože...

Úplněk nejsou jen upíři

22. července 2013 v 9:55 | Renata Štulcová |  Zábava
Při úplňku spím nejlépe, ale to asi neplatí o většině ostatních. Dneska 22. 7. 2013 ve 20:16 se Luna zase zakulatí a mnozí budou opět neklidně spát. Moc Luny je silná, nádherná, a tak se projevuje nejen v našich životech, ale také v mnoha příbězích.
.
Dneska vzpomenu na úryvek z třetího dílu Rafaelovy školy - Rohů faunů.
.
Dobře víte, že jsem tuto knihu psala částečně na motivy Snu noci svatojánské. Navíc jsem slíbila, že budu podávat zprávy o VIP večeru nakladatelství Mladá fronta na Hradě, kdy po rautu následovalo představení Snu noci svatojánské a já byla všemu tomu přítomna.
.
Fotky, které vidíte...

Seriál o jednorožcích (3)

21. července 2013 v 13:22 | Renata Štulcová |  Z učebnic Rafaelovy školy
Jednorožci - bájní koně - jsou natolik úžasní, že při setkání s nimi by se nám musel tajit dech. Proto jsem se v horkém létě rozhodla oprášit dva roky starý seriál, který jsemna blogu publikovala. Je škoda ho nechat zapadnout. Nakonec, výjimečný zlatý jednorožec je zatím postavou knihy, která zůstává tzv. enigmou. Tajemstvím, které vám odhalí až poslední osmý díl knihy. A nyní už k článku:
.
Marině Fialkové, studentce Rafaelovy školy se zatím zdál třikrát věštecký sen o zlatém jednorožci, první sen si můžete pro oživení přečíst zde:
.
Na měkký mech Aine Marinu uložila, křídla jí starostlivě srovnala a Marina usíná. Omámená září svatyně myslí na maminku, na starý domov, na nový domov - vílí říši. Ještě okamžik a bude snít svůj první vílí sen a královna Aine nad ní bude bdít...
.

Já a požáry vlaků...

20. července 2013 v 11:18 | Renata Štulcová |  Zábava
Nemám žádné nadpřirozené schopnosti, ani se o ně nesnažím, to musím podotknout na úvod, ale někdy se dějí věci, nad kterými zůstává rozum stát. Minulé jaro jsem jela na besedu do Jičína a nedojela.
.
První pokus se nezdařil, protože nám za Litoměřicemi cosi shořelo v lokomotivě, takže ji stále opravovali, přitom jsme úspěšně blokovali trať Litoměřice - Mělník a na východ Čech jeli dlouhé hodiny. Na besedu jsem tudíž nedojela. O tom jsem se zmiňovala TADY. Zamračený
.
Poté někdy v červenci 2012 jsme jeli do Prahy na výlet a na zpáteční cestě jsem v kupé pronesla trochu z černého humoru: "Že by zase mohlo hořet něco ve vlaku..."

Seriál o jednorožcích (2)

19. července 2013 v 18:15 | Renata Štulcová |  Z učebnic Rafaelovy školy
Dneska přináším druhý díl seriálu, který jsem psala před dvěma lety. Tenkrát vycházel s velkými rozestupy, v tomto měsíci se bude objevovat velmi často, protože jsou prázdniny a můžeme do přírody a mezi elementály.
.
Čtenáři Rafaelovy školy vědí, že Marině se nejméně jednou ročně zdá věštecký sen, v kterém ji provází zlatý jednorožec. Marina nebere věštecké sny na lehkou váhu a snaží se sama pochopit jejich význam. Proto pátrá i po jednorožcích všemi dostupnými prostředky, tedy i v knihách a knihovnách...


Hračky elfů a víl (2)

17. července 2013 v 17:10 | Renata Štulcová |  Z učebnic Rafaelovy školy
Jsou jako vtipné a krásné drahokamy, a můžeme si s nimi pohrát i my. Protože miluju obrazy francouzského malíře Moneta, ještě jednou se vracím k svému článku z pondělka, který dost lidí překvapil a možná i pobavil.
.
Kdo ho nečetl, najde to čtení na následující adrese: Mrkající
.
.
Tak co? Už jste někdy takovou hračku viděli? To je otázka pro ty, kdo sem v pondělí na blog nedorazili...
.
Claude Monet, jak jistě víte...

Seriál o jednorožcích (1)

16. července 2013 v 14:10 | Renata Štulcová |  Z učebnic Rafaelovy školy
Seriál o jednorožcích jsem publikovala na blogu před dvěma lety a myslím, že je to dobré prázdninové téma, takže články oprašuju, aby si je mohli noví čtenáři přečíst a věrní čtenáři osvěžit.
.
Čtenáři Rafaelovy školy vědí, že Marině se nejméně jednou ročně zdá věštecký sen, v kterém ji provází zlatý jednorožec. Marina nebere věštecké sny na lehkou váhu a snaží se sama pochopit jejich význam. Proto pátrá i po jednorožcích všemi dostupnými protředky, tedy i v knihách a knihovnách.
.
A tak se jí dostaly do rukou básně německého básníka R. M. Rilkeho (1875 - 1926) - Sonety Orfeovi. A mezi nimi objevila básně o jednorožci.
.
Až budete báseň číst...


Hračky elfů a víl

15. července 2013 v 12:51 | Renata Štulcová |  Zábava
Napsat článek na tohle téma plánuju už rok, ale z objektivních příčin to stále nešlo. Scházel mi materiál k vyrábění a jak je z fotek vidět, ten jsem si nemohla vyčarovat z ničeho. Ani vypěstovat, neboť každá rostlina potřebuje určité tepelné a hlavně světelné podmínky k růstu, a já nevlastním osvětlené skleníky jako Holanďané, kteří k nám do supermarketů dovážejí v současných dnech rajčata zčervenalá bez slunce, zatímco ta česká rajčátka se na zahrádkách teprve zakulacují a vybarvují.
.
Konečně jsem měla čas, abych zašla na pole...

Záchod literární postavy

14. července 2013 v 17:51 | Renata Štulcová |  Zábava
Ano, opravdu mám na mysli záchod jako toaletu, WC či dvě nuly. Vskutku neobvyklou věc vám totiž dneska nabízím.
.
Přímo vílí toaletu, kterou možná někteří z vás už spatřili.
.
Tato unikátní vílí toaleta patří jedné literární postavě světového formátu. Jsem zvědavá, kolik z vás uhádne, kdo na ní mohl v knihách sedět.
.
Prozradím, že...

Spisovatelské letní vzpomínky (2)

13. července 2013 v 17:51 | Renata Štulcová |  O psaní
A zase bych se chtěla zamyslet nad momentem, kdy jsem držela v ruce vytištěný první díl Rafaelovy školy. Mnozí z vás víte, že je to oddychová kniha se vzkazem mezi řádky, který ale není nutné objevit, stačí když si u čtení odpočinete. Usmívající se Vždyť není mým cílem vás zničit, ale nabídnout relaxaci. Kdybych vás chtěla zničit, nabídnu vám na prázdniny například Meze interpretace od Umberta Eca (to jsou podle mě moc dobré texty, ale sémiotika je pro většinu lidí něco jako nadávka)
.
Mnozí také víte, jak nebylo snadné dostat Rafaelovu školu na papír, jak to mají české knihy těžké. A jak je důležité se nevzdávat.
Kdysi mi někdo radil, abych psala pod pseudonymem, nejlépe anglickým. Několik lidí to tady tak dělá, ale mně se to příčí.
.
Ale kam teď mířím?
.
Mám pro vás odkaz na recenzi prvního dílu Rafaelovy školy s dobrou diskuzí pod recenzí právě o českých knihách. Takže máte-li čas, můžete si počíst u Lištičky ZDE
.
Jo a ještě nějaká hudba jako obvykle...
.


Má kniha v bulharštině

11. července 2013 v 19:38 | Renata Štulcová |  O psaní
Zní to jako pohádka a každý spisovatel určitě sní o tom, že jeho knihu vydají v překladu.
.
Následující řádky píšu z vlastní zkušenosti, tak se možná budete divit, že vše je jinak, než běžný člověk u nás tuší.
.
Když se pokoušíte sami aktivně a poctivě dostat knihu do zahraničí, zjistíte, že se liší cesta, jak dostat knihu k českému nakladateli a k zahraničnímu.
.
Naše nakladatele můžete obesílat. Zahraniční ne. Když chcete dostat knihu do ciziny, musí si vás najít zahraniční překladatel bohemista, který pak vaši knihu zkouší doporučit nakladatelům.
.
Nebo je jiná cesta, a to napsat knihu na objednávku českému nakladateli, který se rovnou specializuje na jednání se zahraničními partnery. To se mi stalo s knihou STRÁŽCI SEDMI DIVŮ SVĚTA, pro kterou si mě vyžádalo jedno české nakladatelství a kniha vyšla...

Spisovatelka královna července

11. července 2013 v 8:58 | Renata Štulcová |  O psaní
Tak nyní si většina lidí říká: "A je to tady, už si nevidí ani na špičku nosu." Ale omyl, kdo mě zná, je mu jasné, že sama sebe takhle nenazvu, že všechno bude jinak.
.
A správně hádá, protože takový nadpis, při jehož čtení se až červenám, dala svému článku na blogu spisovatelka a blogerka Edith Holá, a já ten nadpis přebírám jako magnet na zvědavé čtenáře, kteří by sem na Rafaelovu školu možná ani jinak nezabloudili.
.
Článek je vlastně rozhovorem, při němž otázky kladla Edithina neteř, čtenářka Rafaelky a Edith, která knihu také četla, jí odpovídala. Velmi zajímavé a já si ráda přečetla odpovědi.
.
Často totiž píšu věci, jak je cítím, a neformuluju si je slovy a pak jsem ráda, když druzí ty věci z mých knih rozeberou. Takže díky Edith a díky Terezko Usmívající se a vy čtenáři si můžete nezvyklý rozhovor přečíst...

Spisovatel a fanfiction

10. července 2013 v 7:50 | Renata Štulcová |  Zábava
Tak už jsem se taky dočkala.
.
Nebo spíš přesněji - ne já ale hrdinka mé knížky Marina Fialková.
Vzniká o ní totiž pomaličku velmi pomaličku jakási maličká fanfiction, což mně vůbec nevadí, ba právě naopak, držím autorce palce, aby vydržela. Líbající
.
Je jasné, že takovou návštěvnost, jako mají HP fanfiction a podobné blogy, s tématem RŠ mít zřejmě nebude. (Jak ráda bych se mýlila, to mi věřte.)
.
Ale pokud jste zvědaví, můžete se k ní mrknout SEM a okomentovat její práci. Usmívající se
.
Přitom si můžete hrát skladbu, která se jmenuje Uklidnění.
.

Smysl starých zahrad

9. července 2013 v 7:50 | Renata Štulcová |  Zábava
V pondělí jsem seděla u mé šikovné paní kadeřnice Marcely, která dokáže s vlasy hotové zázraky. Přitom jsem tam sáhla po jednom časopisu z těch, co ukazují pouze dokonalé věci, příběhy, dokonalé "lidi" s vymydlenými perfektně tvarovanými photoshopovými tvářemi bez jediné vrásky. Obsahem a texty tyto časáky nejsou pro náctileté, ale fotkami ano.
.
Prohlížela jsem si fotografii redaktorů. Také samé mladé tváře, jen šéfredaktorka starší, ale chuděra si tak úpěnlivě hraje na mladou, že to na fotce vypadá fakt podivně. Ptala jsem se, proč není možné, aby byla za dámu ve svých středních letech?
.
Jak jsem tam tak seděla, přišlo do kadeřnictví, které je spojené i s pedikúrou a manikúrou několik starších dam, jedna dokonce o holi. A všechny měly v sobě jiskru, měly v sobě tolik života, že by jim mnozí mladí mohli závidět. Jenže...
.
Znovu jsem hodila pohled do časáku, náhle na mě dělal dojem, že patří do sci-fi filmu. Proč redakce či majitelé časáku nedají na některou dvoustranu třeba rozhovor se starším hercem či herečkou? Aspoň...
.
Proč lidé...

Spisovatelské letní vzpomínky

8. července 2013 v 7:50 | Renata Štulcová |  O psaní
Někdy je krásné si zavzpomínat. Zvláště když jsou prázdniny, pro mohé doba nicnedělání. Ehm, můj případ to není, ale taky si ráda zavzpomínám.
.
Představte si, že už utekly dva roky, od té neuvěřitelné chvíle, kdy vyšel první díl Rafaelovy školy. Knihy, která má čtenářům přinést odpočinkovou zábavu a vnímavým čtenářům i něco navíc.
.
Co navíc? No, to se přece... PŠT. Nevinný
.
A tak bych po těch dvou letech ráda zavzpomínala a Siwa mi pomohla, na svém blogu přinesla zrovna nedávno recenzi, která nic neprozradila, neobsahuje žádné spoilery, prostě shrnuje pocit z knihy.
.
Chcete-li si ji přečíst, najdete ji ZDE
.
Přitom si můžete pustit další příjemnou hudbu, které není nikdy dostatek. Schválně, zda vám do srdcí také vnikne ta šťastná melancholie.
.

Puzzle s Dianou, královnou dryád

7. července 2013 v 14:08 | Renata Štulcová |  Zábava
Protože mám dovolenou a celý školní rok jsem byla zdravá, padla na mě nyní letní viróza a uvěznila mě doma.
.
Co tedy v tom krásném létě dělám?
Píšu Kaziin příběh a říkám si, že všem čtenářům dlužím nový vzhled blogu s bočními lesními motivy.
.
Jenže jsem se nakonec dostala jen k tomu, abych pro vás vyrobila nové puzzle s portrétem Marininy tety Diany, královny dryád.
.
Mám takový předpotopní prográmek na puclíky, stačí, abyste klikli na odkaz a pak postupně dvakrát na tlačítka SPUSTIT.
.

Puzzle Diany

.
Jinak šikulové mezi vámi si možná brzy zjistí, co je Diana přicházející z Itálie zač. Napovím vám, že až se k ní Marina dostane v pátém ročníku při studiu, zažije u ní nedaleko Říma opravdový horor. Mlčící
.
Avšak ne Dianinou vinou, to abych jí nekřivdila, přestože má šílené hříchy z minulosti...

Y Gwir yn erbyn byd.

6. července 2013 v 7:50 | Renata Štulcová |  Gaia
Tenhle nadpis není literární rádoby elfština, kterou mnozí autoři tak rádi používají. Jedná se o staré keltské přísloví, zásadu druidů. Česky to znamená: PRAVDA PROTI SVĚTU.
.
Proč sem dávám takovou vážnou větu? Mohla bych si přeci užívat nového dílu Rafaelovy školy...
.
Včera jsem celý den válčila s důležitou kapitolou Kaziina příběhu, v které se prolínají různé časové roviny. Protože u psaní nevydržím v tahu dlouhé hodiny, stále střídám pobyt u PC s nějakou jinou činností. Třeba vařením či uklízením nebo zmizím ven.
.
Včera nic z toho nebylo, jelikož jsem dostala neuvěřitelnou rýmu. Tudíž jsem jen psala a psala. A náhle večer jsem si uvědomila, co to vlastně píšu... Kam jsem se od keltského přísloví dostala... Kam se může dostat autorka, kterou mnozí zaškatulkují jako tu od Rafaelovy školy... Mrkající
.

VIP spisovatelka :-)

4. července 2013 v 21:02 | Renata Štulcová |  O psaní

Tak se budu cítit za dva týdny, neboť jsem díky svým knihám dostala pozvánku od Mladé fronty na Shakespearovské slavnosti, které (jak většina Čechů ví) se konají každé léto nejen na nádvoří Nejvyššího purkrabství Pražského hradu.
.
Všechno se v posledních dnech tak zvláštně spojuje a doplňuje. Právě mi vyšla už jedenáctá kniha - Rafaelova škola - Rohy faunů, která je postavena na Snu noci svatojánské. Děj příběhu si prostě se Snem noci svatojánské pohrává.
.
A ejhle - představením...

Pronásledují mě knihy?

4. července 2013 v 8:05 | Renata Štulcová |  Z učebnic Rafaelovy školy
V pondělí jsem navštívila výstavu jednoho z největších esoteriků, který to o sobě nikdy neříkal, snad se ten název kdysi ani nepoužíval takhle zprofanovaně jako v současnosti. Ano, byla jsem v Obecním domě na výstavě plakátů Alfonse Muchy, a přestože jeho dílo částečně znám, nestačila jsem se divit.
.
Obraz, který vidíte vpravo, mi dříve unikal. A jak jsem před ním stála, hned mi bylo jasné, že mě má nová kniha legračně pronásleduje, že se dívám na scénu z Rafaelovy školy, kdy Marina medituje s pani Lunou. Marina ví, že elementálové vidí Lunu jinak, než my lidé. Sama, protože je stále ještě zčásti člověkem, takový obraz nevidí, ale tuší, že možná jednou na ni podobný pohled čeká.
.
Osvěžím vám paměť, tedy vám, kdo jste třetí knihu před vydáním tady na blogu četli, a vám, kdo jste ji nestihli, možná zprostředkuju velké překvapení. Tak jen se začtěte a k tomu si můžete hrát hudbu z videa na konci článku, skladbu zvanou Svit Luny.
.
A nyní už úryvek z 9. kapitoly nazvané Kravské rohy v srpku Luny:
.
Luno, oslovila Marina královnu nočního nebe, já jsem se narodila, když jsi byla v prvním úplňku ve Štíru.
Já vím, že to víš, ale mám s tebou rozjímat a vážně nevím jak. Jak tě uslyším?
Marina se pokusila zastavit proud myšlenek, snažila se na nic nemyslet a hypnotizovala Lunu, kolem níž proplouvaly mlžné závoje...
.
Já vím, Marino, kdy ses narodila. Vím o všech a o všem na celé Gaie...

Mám knihu vydanou a ani to nevím...

2. července 2013 v 21:44 | Renata Štulcová |  O psaní
Takže pro mě bylo dneska velkým překvapením, když jsem ji našla na regálu v Neoluxoru na Václavském náměstí. Abych vám mohla podat důkaz, pokusila jsem se knihu v obchodě vyfotit. Ono vyfotit knihu v Neoluxoru není jen tak. Tam jsou opatření jak v České národní bance.
Jedna z mých známých, taky spisovatelka, se o to minulý rok pokusila a se zlou se potázala.
Křičící
.
Já jsem hérečka a šla jsem na to od lesa...
Líbající
Prostě jsem jako psala esemesku a přitom knihu vyfotila. Fotka je malinko rozmazaná, ale určitě si knihy vpravo nahoře všimnete.
.
A teď proč jsem byla tak překvapená?
S vyplazeným jazykem
S třetím dílem Rafaelovy školy, která má podtitul Rohy faunů, je to jako se Shakespearovým Snem noci svatojánské.
.
Vysvětlím...