Červen 2013

Pro milovníky růžové a nejen pro ně...

29. června 2013 v 17:51 | Renata Štulcová |  Gaia
Hello Kitty a Barbie by tady byly nadšeny, dokonce si dovolím tvrdit, že na takovém místě, jaké uvidíte na videu, by se vám díky té nekonečné růžové barvě asi ztratily.
.
Letošní jaro 2013 bylo příliš bláznivé na události, že jsem ani nestihla pořídit fotky z našeho města, které je růžově kvetoucími japonskými sakurami také pěkně osázeno. Přitom Japonce u nás nepotkáte ani jednoho. A sakury jsou sice krásné, bohužel, velmi sterilní a hygienické stromy, protože nevoní. Překvapený Škoda.
.
Vyhrabala jsem v archívu jedno své rok staré foto a na srovnání přikládám video z parku v Ósace. Příjemná hudba doprovází žůžové šílenství připomínající cukrovou vatu.
.

Slunce v duši

26. června 2013 v 6:45 | Renata Štulcová |  Zábava
Protože jsem včera mnohé rozesmutnila zprávou, že vydání Rafaelovy školy se odkládá na 8. 7. 2013, detaily se dočtete TADY, tak si myslím, že dneska bych měla začít den pozitivně. Proto ten nadpis slunce v duši.
Kdysi jej používal v předpovědi počasí v televize pan Zákopčaník. Zdá se mi to jako krásné motto pro každý den.
Slunce v duši si musíme najít každý sám, slunce na obrazovce s relaxační hudbou spatříte i v následujícím videu.
.
Všem přeju krásné ráno Nevinný
.

Vydání knihy se posunuje...

25. června 2013 v 20:01 | Renata Štulcová |  Zábava
protože se kniha zdržela v tiskárně...
.
Takže musíme vy i já vydržet s tou naší obrovskou zvědavostí až do 8. 7. 2013. Plačící To se zkrátka někdy stává, že kniha vyjde později, proto nezoufejme a těšme se.
.
Já se pořád těším a říkám si, že vy Usmívající se aspoň budete mít o prázdninách co číst, a ne že budete mít Rafaelovu školu přečtenou už 30. 6. S vyplazeným jazykem
.
Tak a zase vypínám PC a mizím ke Kaziinu příběhu do tisového lesa, do rezervace U Eremita na břehu Berounky. Tady si tu krásu tisové rezervace můžete prohlédnout na fotce. I takové scenérie u nás najdete. Doporučuju během prázdnin si k Berounce, pokud u ní nebydlíte, udělat výlet. Na místě se určitě neztratíte, rezervací vás provede naučná stezka.
.
Vlastně letos jsem si naplánovala, že v létě navštívím pěknou řádku míst, o kterých píšu v Kaziině příběhu. Znám je sice z dětství, ale táhne mě to tam tak hodně, že si ráda zavýletím.
.

.

Pozor na dnešní noc

23. června 2013 v 7:55 | Renata Štulcová |  Zábava
V menu na levé straně blogu můžete vystopovat první hrozbu, kvůli níž vás vážně varuju.
Ano, blíží se úplněk. Přesně proběhne dokonce už v 13:32.
Luna je navíc zrovna dnes Zemi nejblíže, jak při svém oběhu dokáže.
Úplněk všechno umocňuje. Dobré je lepším, špatné se ještě více pokazí.
.
Úplněk není to jediné, co se dnes bude dít.
.
Dneska je 23. června a svátek má Zdeňka, ale až nastane noc a překulí se v ráno, najdeme v kalendáři jméno Jan. A to znamená, že dnešní noc v předvečer Janova svátku je ta známá čarovná Svatojánská noc.
.
Když si to tak oboje sečteme, je jasné, že nás čeká Svatojánská supernoc, jakou už jsme dlouho nezažili.
.
Při Svatojánské noci se vše mění, nic není stále, příroda jásá, provádí čáry a kouzla a všechno a všichni jsou zmateni. A letos budou zmateni na druhou. Dejte proto bacha, až půjdete večer na rande nebo venčit psa. Můžete leccos zažít. Nevinný
.
A pokud je vám to nějak povědomé, vězte, že Svatojánskou noc znáte i z třetího dílu Rafaelovy školy, který hned po letošních svatojánských oslavách 27. 6. vychází. Možná si kapitolu o Svatojánské noci, jak ji zažila Marina, rádi znovu přečtete na odkazu TADY.
.
Víte, co by mě zajímalo? Jak by se asi slavný William Shakespeare (autor divadelní hry Sen noci svatojánské) chytal za hlavu, kdyby mu tehdy někdo řekl, že jednou díky jeho hře vznikne Rafaelova škola. Úžasný
.

Třetí vílí kniha vychází už...

22. června 2013 v 16:11 | Renata Štulcová |  Zábava
Čekání, než vám nakladatel vydá knihu, je vždy tak dlouhé. No, spíš bych měla říci, že bývalo tak dlouhé. Poslední dva roky mám totiž tolik práce, že na připravenou knihu nemám čas myslet a čekání se mi tak zkracuje. Vlastně jsem docela překvapená, že už ve čtvrtek 27. 6. 2013 vyjde třetí díl Rafaelovy školy s podtitulem Rohy faunů.
.
Opravdu to uteklo, vždyť když se koukneme sem
tak vidíme, že od prvních řádků třetího dílu uběhly celé dva roky.
První kapitolu jsem uvěřejnila na apríla 1. 4. 2011. Jmenuje se Krev ibišku... A můžete si ji osvěžit TADY. Krev v ní neteče. Ta opravdu teče až v kapitole další zraněnému spolužákovi Mariny Fialkové.
.
A já zatím splétám a zase rozplétám a datluju Kaziin příběh. Historický román, detektivní thriller, beletrii pro dospělé čtenáře. Tedy úplně něco jiného, než je Rafaelova škola. Už slyším, jak možná Kaziin příběh proklínáte Usmívající se , protože díky nebo spíš kvůli němu nepíšu zatím čtvrtou knihu Rafaeloy školy - Šupiny nymf a zároveň málo odepisuju dokonce i na maily. Jsem prostě v psaní po uši...
.
Tak aspoň pro vás ještě větší náhled obálky (jak vyjde světlá či tmavá z tiskárny, je pro mě zatím tajemstvím) a příjemnou hudbu. Na začátku se zobrazuje reklama, tu přetrpte nebo přeskočte a můžete poslouchat a odpočívat mysli.
.