Duben 2013

Kritizujte mou knihu

30. dubna 2013 v 19:36 | Renata Štulcová |  O psaní
Vybrala jsem ožehavé téma, snad protože jsou ty Čarodky a počasí venku, že by psa nevyhnal. Doufám, že se Zimní královna nevrací. Že bude zítra Máj - lásky čas. Líbající
.
A kam nyní mířím? Tuhle jsem četla kdesi komentář k Rafaelově škole, kdosi pravil, že:
.

"Kniha je nádherná, ale měla jsem problém se stylem psaní...."

.
A já, ať přemýšlím, jak přemýšlím, opravdu nevím, co tím chtěl autor kritiky říci. Doufám, že mi v komentářích vy - čtenáři Rafaelovy školy vysvětlíte, co tím možná kritik myslel, jak na vás můj styl psaní působí, jestli je srozumitelný a já se poučím do další desítky knih, které mě čekají napsat. Ano, Kronika Velké Moravy byla desátá...

Něco láskyplného

28. dubna 2013 v 7:45 | Renata Štulcová
Jaro dělá kouzla s přírodou i lidmi. Pohání mízu i krev a když jsme v sobotu oslavili svátek Jaroslava, tak to znamená, že jaro a láska jsou vskutku v plném proudu.
.
K jarnímu nedělnímu vstávání patří vůně květin, klid a něžná nálada. Snad si tohle vše najdete v krásné písni na ještě krásnějším videu.
.
Však se mi to video zdálo jak dělané nejen pro Marinu Fialkovou, ale pro všechny...
.

Hudba mezi psaním knih

27. dubna 2013 v 14:47 | Renata Štulcová |  O psaní
Potácet se při psaní a v životě v rozmezí téměř 2 500 let, to se může stát snad jenom mně. Mrkající Čím jsem si to zasloužila, to vážně nevím.
A navíc právě teď ani nepíšu, ale zdobím další cupcakes. Dneska chystám cupcakes vanilkové s rybízovým krémem a druhé čokoládové s pařížskou šlehačkou.
Mňam.
.
Přitom si pouštím hudbu, kterou jsem vybrala, abych vyjádřila jarní současnost (moji i tu Marininu) a Kaziinu minulost. Možná se zaposloucháte se mnou.
.

.

Překvapení před školou

26. dubna 2013 v 19:41 | Renata Štulcová |  Zábava
V zimě vás před školou může překvapit blbě mířená sněhová koule. V létě žáci polévající se vodou z lahví. Ale dneska mě mile překvapilo úplně něco jiného.
.
Na počátku dubna to vypadalo, že se nás zimní královna nepustí. Že si z nás udělala zimní království jako v té pohádce od H. Ch. Andersena.
.
Zato dneska bych se odvažovala tvrdit, že možná už řádí léto. A není vůbec rozmarné, je úžasné.
.
Kdoví... Když jsem šla z práce, nevěřila jsem vlastním očím, neboť na trávníku před naší školou kvetla magnólie. Nejen nádhernými květy nás obdařila, ale také vůní, která mi připomíná...

O knize na pohřebišti

25. dubna 2013 v 21:36 | Renata Štulcová |  Zábava
Křtila jsem novou knihu a bylo to v místech velmi posvátných a zvláštních. Naskýtá se otázka, co bude za tisíc let? Budou také na našich pohřebištích mít lidé co vystavovat a slavit?
.
Ale nechme chmurných vizí a pobavme se. Dnešní další video vypráví o mé nové knize a o PC hře, kterou vytvořili moravští archeologové. Hra vyšla s knihou v jednom krásném dárkovém balení.
.
Svá "moudra" pronáším od minuty 2:22. A nyní při shlédnutí videa jsem se nestačila divit, jaká "moudra" ze mě lezla.
.
A jestli se chystáte jednou v budoucnu křtít své knihy, bude se vám hodit jedna rada...

Oslava na Googlu

22. dubna 2013 v 17:38 | Renata Štulcová |  Gaia
Patříte-li do všímavější části populace, určitě jste zaregistrovali dnešní obrázek na stránce známého vyhledávače. Kdo je koumák, aspoň přidržel nad obrázkem kurzor a dozvěděl se, že dnes 22. dubna 2013 zase po roce máme Den Země.
.
Tenhle svátek byl vyhlášen roku 1969 a poprvé slaven 22. dubna 1970 a jeho cílem je podbořit boj za pomoc naší planetě.
.
Na Googlu dneska najdete...

Mnohoznačný název knihy?

21. dubna 2013 v 9:33 | Renata Štulcová |  Zábava
Vymyslet název knihy bývá někdy hračka, jindy pořádný oříšek k rozlousknutí. Kdysi, když jsem začínala psát první knihu Nemetonburk, měla jsem ten zvláštní název okamžitě. Dneska už vím, proč tomu tak bylo, ale pravdu nemůžu nikomu prozradit. Zatím...
.
Jméno knihy Růže a krokvice jsem vymýšlela týden, dokonce i latinsky jsem to zkoušela. Smějící se Mojmíra - Cestu pravého krále jsem koumala dokonce přes Amazon.com. Smějící seSmějící se Legrace je, že v Mojmírovi se nachází uložený název i mé další knihy. Přímo v Mojmírovi hrdina Konstantin Filozof píše, že "otvírá kroniku a nazve ji Slovo paměti." A tak jsem opravdu nazvala Kroniku Velké Moravy, před dvěma týdny právě vyšla. Smějící se
.
A teď už k Rafaelově škole, která je tak mnohoznačná...

Spím na vavřínech

17. dubna 2013 v 20:55 | Renata Štulcová |  O psaní

aneb Raut mezi hroby

Že mi vyšla desátá kniha, to jste určitě již zaregistrovali. Že se flákám s Rafaelovou školou, to také víte. Že jsem se propadla o 2 500 let a píšu Kaziin příběh, je též známo.
.
Ale mohla bych na blog něco malého napsat, a tak aspoň kratince o představení té desáté knihy.
.
Když jsem vysedla z vlaku po sedmihodinové cestě...

Kniha psaná na zakázku

11. dubna 2013 v 15:32 | Renata Štulcová |  O psaní
se neodmítá, řekne vám každý spisovatel. Nevím, jestli je to pravda, já bych nemohla psát něco, k čemu bych nepřilnula srdcem
.
Měla jsem štěstí, že i přestože jsem psala knihu "na zakázku", byla to další kniha mého srdce. A ve skutečnosti jsem si přála ji moci napsat.
.
Jak došlo k tomu, že...

Blogerská soutěž o knihy

10. dubna 2013 v 20:36 | Renata Štulcová |  Zábava
Soutěžte o knihy autorek z Blog.cz - tedy i o knihu mou či Edith Holé nebo Temnářky. Napište na svůj blog článek (max. 2000 znaků) na žhavé téma:
DNEŠNÍ SPISOVATEL MÁ MÍT BLOK NEBO BLOG?
.
Avízo na článek pošlete na email:
Edith.Hola@seznam.cz
.
nebo
.
.
Tři z Vás soutěží o knihy:
.
1. místo - Štulcová, Renata: Rafaelova škola - Tanec nág
2. místo - Matoušková, Tereza alias Temnářka: Hladová přání
3. místo - Holá, Edith: Cesta k mým matkám
.
Uzávěrka pro texty 5. května 2013.
.
Ze tří nejlepších, které vyberou...

Milovníkům pověstí a historie

8. dubna 2013 v 6:45 | Renata Štulcová |  Zábava
přemýšlela jsem, zda nenazvat článek "Pro Moravany a nejen pro ně", protože bych všechny čtenáře ráda seznámila s novou publikací Slováckého muzea v Uherském Hradišti, do níž jsem napsala 113 stránkovou knihu SLOVO PAMĚTI.
Jedná se vlastně o knihu Starých pověstí velkomoravských.
.
A jedná se i o mou desátou knihu. S vyplazeným jazykem
.
Zde na stránkách Čítáren se o knize dočtete podrobnosti:
.
.
Publikace má krásný obal - krabici, v které kromě mé knihy Slova paměti, najdete CD s audioverzí této knihy s hudbou Hradišťanu, komiks podle knihy a pak pro milovníky PC her i počítačovou hru Veligrad. Dá se hrát až šest hodin Úžasný.
Pro milovníky odbornějších textů je v krabici ještě další knížka, a to populární formou psaná kniha archeologů s mapami, nákresy, fotkami o Velké Moravě.
.
A kde můžete toto nejen moje dílo sehnat? No, přeci tady:
.
A ještě Velkomoravský chorál, který složil Jiří Pavlica před mnoha lety. Nyní Jiří Pavlica souhlasil, aby jeho hudba doprovázela v audioverzi na CD slova, která jsem do knihy napsala. Líbající Pro mne je to nesmírná pocta.
.

Den ňuňavých zajíčků

1. dubna 2013 v 7:55 | Renata Štulcová |  Zábava
je právě dnes o velikonočním pondělí, přestože na nás ti tajemní playboyové vystrkují čumáčky pěkně v předstihu už kolikátý týden. Hm, letos spíš vystrkují sotva uši ze sněhových peřin, které leží na polích, a potom samozřejmě z regálů v obchodech.
.
Nedávno se mě kdosi ptal, jestli nevím, jakou mají spojitost zajíci a králíci a Velikonoce, že se mu to nějak nezdá... Že sice jsou ti Easter bunnies ňuňaví a roztomiloučcí, pokud zrovna nevypouštějí doma bobky na koberci, ale že Velikonoce jsou přeci vážné svátky...
.
Jde o to, že vedle sebe existují dvoje Velikonoce.