Březen 2013

Druidi v maturitní otázce a jaro

29. března 2013 v 16:17 | Renata Štulcová |  Zábava
Tak tedy jo, pokusím se čarovat. Šlehačka ze stromů stéká, slunce se ale opět schovává za mraky plné sněhu. Za výsledek neručím, přesto se pokusím jaro přivolat. Čím? přece povídáním o jednom druidovi, o kterém se dnešní maturanti možná učí. Vždy na jaře si na něj vzpomenu, když se první květiny prodírají sněhovým štítem.
.
Mám slabost pro...

Spisovatel, blog nebo web?

28. března 2013 v 22:44 | Renata Štulcová |  O psaní
.
Dneska je modernější blogovat, přesto si držím svůj jednoduchý web, který lidem zprostředkovává informace o knihách, které mi vyšly nebo se právě chystají vyjít. Jasně, za propracované webové stránky se odborníkům platí tak, že by z honoráře za knihy nic nezbylo. Proto jsem...

Pro naše nejdražší

22. března 2013 v 22:54 | Renata Štulcová |  Z učebnic Rafaelovy školy
jsme ochotni udělat velké věci. Milovat celým svým srdcem a pomáhat, co nám síly stačí, aniž bychom se ptali, co za to. To je pravá podstata skutečných lidí.
.
Nám tou nejdražší ze všech nejdražších je naše planeta Země. A ti z nás, kdo ji milují bez podmínek, se mohou připojit k tzv. Hodině Země čili Earth Hour 2013.
.
V čem takové připojení spočívá? No, přeci v černé hodince mezi půl devátou a půl desátou večer v sobotu 23. března 2013, kdy...

Proč letos jaro nepřichází?

21. března 2013 v 15:04 | Renata Štulcová |  Zábava
ptá se snad každý v naší republice. A mně se zdá, že vše souvisí se vším... Stačí se zastavit, porozhlédnout se po ulicích, všimnout si oprýskaných omítek, omšelých domů, zavřených či prázdných obchodů, zrušených podnikání, pohlédnout lidem do tváří. A naslouchat nejen sluchem. Potom někteří z nás dostanou odpověď. Jaká bude?
.

Proč letos jaro nepřichází?

O jarních barvách jsem snila...

Cukrárna v elfím stylu

9. března 2013 v 18:09 | Renata Štulcová |  Zábava

aneb mini cupcakes čili žijme jako elfové a víly v sladkém pokušení…

Nejdřív odpověď na vaši častou otázku, kam se poděly kapitoly tercie… Tercie vyjde v červnu 2013, proto jsem ji z blogu stáhla.
A teď už TO sladké pokušení.
.
Počínaje lednem se v naší rodině sejde vždy několik narozeninových a jmeninových oslav, takže se peče a peče... Letos mě napadlo, že bych mohla vyzkoušet oblíbené vílí dortíčky zvané CUPCAKES, čtěte kapkeiks, tedy anglicky hrníčkové dortíčky. Nepleťte si je, prosím, s hrnkovými knedlíky (ty jsou mimochodem také moc dobré).
.
A tak jsem pekla několik druhů cupcakes, a vám dneska v malé fotoreportáži...