Leden 2013

Knihu smažu z blogu

27. ledna 2013 v 9:14 | Renata Štulcová |  O psaní
... říkala jsem si celý podzim. A došlo k tomu až nyní, když mi mailem dorazily korektury. Proto tedy na blogu už nenajdete celou Tercii Rafaelovy školy, která se bude jmenovat Rohy faunů. Nechala jsem ke čtení pouze sedm prvních kapitol, abyste si příležitostně mohli zavzpomínat, než kniha vyjde v červnu papírové podobě.
.
Kapitoly se mi v tercii povedly čím dál tím delší, snad je to tím, že hrdinka stárne. Jinak si to neumím vysvětlit. Začíst se do nich můžete buď v horním menu pod názvem TERCIE nebo přímo si tady na...

Čajovna U modré kočky

19. ledna 2013 v 22:27 | Renata Štulcová |  Zábava
Pozvánka do čajovny alespoň virtuální se hodí k zimnímu večeru, kdy jsme zkřehlí a snažíme se zahřát (ať už pod peřinou Mrkající nebo jen šálkem horkého čaje).
.
Koncem loňského roku vznikl zajímavý magazín zvaný Čajovna U modré kočky, jehož kořeny leží v pětiletém fungování obyčejného blogu. Chodilo se na něj za kartami, ezoterikou a knižními soutěžemi. Vzala jsem tedy to nejlepší a počala v tom makat naplno. Tak vznikla Čajovna U modré kočky (dříve blog Domácí čajovna). Už je zabydlená, je v ní mnohé k přečtení a mnohé k pohlazení.
A je tu hlavně pro své čtenářky i čtenáře.
.
Stráží ho téměř magická kočičí dáma, kterou vám představuji na fotografii vpravo.
.
A co vše v magazínu najdete?

Třetí kniha bude vydána v...

19. ledna 2013 v 9:50 | Renata Štulcová |  O psaní
Sešly se mi v PC dvě korektury zároveň. Kronika Velké Moravy bude pokřtěna v Uherském Hradišti 5. 4. 2013, ale vás jistě bude zajímat i pro mě nečekaná a báječná zpráva, že třetí díl Rafaelovy školy - Rohy faunů vyjde v červnu 2013.
.
Protože nejsem pořád u internetu, dozvěděla jsem se tuhle pěknou novinku až v pátek večer. Náhled obálky jsem pro vás teď stáhla z internetu, není příliš kvalitní, v pondělí se musím s nakladatelstvím domluvit, abych získala lepší obrázek.
.
A kdo si budete chtít údaje zkontrolovat, kniha se vyjímá v edičním plánu MF na straně 54 na následujjícím odkazu
.
Během víkendu mám pro vás připraven nějaký ten článek a už se zase vracím ke korekturám. Tedy dneska jdu po dvaceti letech bruslit...
.

Léčíme se živly

11. ledna 2013 v 19:47 | Renata Štulcová |  Z učebnic Rafaelovy školy
Módě posílat přání do vesmíru podlehlo již hodně lidí. A pročpak? Lidé si prostě přejí být šťastní. Milovaní, zdraví, spokojení, úspěšní, bohatí... Každý ta přání řadí v jiném pořadí… A právě pro tahle přání se esoterická literatura všeho druhu dobře prodává, i přestože je dost drahá.
.
Prostě lidé hledají...


Když kino nedýchá

4. ledna 2013 v 11:51 | Renata Štulcová |  O psaní
A dokonce i přestane chroupat popkorn, tak to už opravdu musí na plátně probíhat scéna, která každého vezme za srdce.
Kdo čtete Rafaleovu školu, víte, že Marina často komunikuje s paní Lunou, teprve se to sice učí, ale snaží se. A právě kvůli té paní Luně vám dneska nabízím zase jeden nečekaný článek.
.
Mnozí z vás jistě poznají fotku, která pochází z filmu Hobit. Scénu, z níž fotka je, si sice v knize nepřečtete, dodali ji scénáristé, ale dodali ji tak, že při ní kino přestalo téměř dýchat.
.
Nabízím vám slova té scény, jak si je pamatuju. Nevím, zda budu přesná, ale vryla se mi opravdu do mysli a spoléhám na svou sluchovou paměť...

Přestupní stanice na Slunce

3. ledna 2013 v 9:25 | Renata Štulcová |  Gaia
aneb Za vším hledej matematiku...
.
Proč máme u nás zimy spíš nic než moc, zatímco třeba na Novém Zélandu mají v zimě pořádné mrazy a sněhu závěje?
.
Je v tom prostě ta matematika. Včera, 2. ledna 2013 v 6:00 se naše Země nacházela na své dráze v tzv. periheliu, tedy úplně nejblíže ke Slunci, jak jen to jde. Kdo by chtěl cestovat na Slunce, nabízel se k tomu ten nejlepší čas. Zároveň je naše polokoule v tuto dobu od Slunce odkloněná. Takže sice máme u nás zimu, ale mírňoučkou (nekamenujte mě...

Novoroční recenze od víly Fée

1. ledna 2013 v 10:05 | Renata Štulcová |  Zábava
Nesedím právě u internetu, ospalá možná teď piju silný čaj a píšu Kaziin příběh. Proč možná? Protože tenhle článek jsem psala ještě roku 2012, 31. 12. a vychází až 1. 1. 2013. Psala jsem do něho, co jsem předpokládala, že bude, ale nepatřím mezi proroky.
.
Ráda bych vás dneska upozornila na recenzi druhého dílu Rafaelovy školy - Tanců nág, kterou napsala blogerka Fée. Recenzi a blog Fée o knížkách najdete TADY. Takže pokud rádi čtete a nejdou vám po včerejší oslavě oči křížem, můžete se k Fée podívat i na jiné články, než jen na ten o Rafaelově škole. Třeba vás inspiruje k dalším pěkným knihám, které si během roku s třináctkou přečtete. Nevinný
.
Na závěr písničku zvanou Sníh se sněhovým videem. Píseň zpívá Loreena McKennitt, jejíž melodie si během psaní Kazi často pouštím.
.