Víly a useknuté hlavy

22. prosince 2012 v 8:15 | Renata Štulcová |  Zábava
Hned se dozvíte, proč jsem pro dnešní článek zvolila takový podivný název.
.
Usedla jsem k blogu, abych vám všem popřála šťastné Vánoce. Zavalená prací v práci jsem nestihla ani vyrobit nějaké to přáníčko, natož psát články na blog. Kvarta Rafaelovy školy stále odpočívá, zatímco se v mé mysli prohání Kazi na Beloně a Bivoj na svém vraníkovi.
.
Ano, po celý týden jsem se k přímému psaní do notebooku nedostala, ale zato jsem hlavně při chůzi do práce a mezi nakupováním vánočních dárků promýšlela Bivoje, jeho život, jeho silné i slabé stránky, co vše ho ovlivnilo do chvíle, než Kazi začíná příběh vyprávět.
.
Ačkoli proti Aragornovi z Pána prstenů nic nemám, nechtěla jsem, aby Bivoj vypadal jako...


... on, jako dokonalý hrdina bez jediného zlozvyku, bez jediné špatné vlastnosti. Nechtěla jsem vytvářet dalšího Aragorna. A to hlavně proto, že právě teď nepíšu fantasy, ale beletrii pro dospělé podloženou tisíciletými mýty našich předků.
.
A ty víly a useknuté hlavičky z názvu článku? O vílách je tento blog, ale já víly na nějaký čas jaksi "napůl" opustila a věnuju se našim předkům, kteří tak rádi usekávali v boji hlavy. Mrkající Pro vás mám videoklip s nádhernou písní z filmu Hobit, na který jsem se tolik těšila.
.

.
Ach jo, knihu Hobit jsem četla kdysi dávno, v dobách, kdy její název znalo jen pár nadšenců. Že budu po několika desítkách let sedět v kině na 3D filmu Hobit, mě v mé spisovatelské fantazii nenapadlo. A teď si tady říkám, jaká je škoda, že u nás žádný skutečný český mistr Tolkien nežil, a že se u nás takové filmy netočí.
.
Ale abychom nekončili smutně. Když chcete s trpaslíky podepsat smlouvu o dobrodružné výpravě, je třeba si vše pořádně přečíst. Co třeba když se dozvíte, že vás v dračí sluji čeká nebezpečí zvané INCINERATION = zpopelnění. S vyplazeným jazykem A takto reagoval Bilbo.
Všem přeju ty šťastné Vánoce.
.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Elinor Elinor | Web | 22. prosince 2012 v 9:34 | Reagovat

Aragorn a dokonalý? Cože? :-D To bychom mohli stejně tak tvrdit, že Denethor je dokonalý otec (a jo, bez ironie, je silný rodičovský nadprůměr a skutečně bych ho jako tátu brala všemi deseti - dodávám, knižního, filmový je věc, co mě na Jacksonově zpracování vytočila maximálně a co nedokážu zfilmované trilogii odpustit).
Ale zpátky k Aragornově dokonalosti.
Pán prstenů je sice psaný jiným stylem, než který by byl ideální pro rozebírání "a tenhle má ty a ty špatné vlastnosti", ale Aragorn mi přišel jako prototyp čestného, (přehnaně) ambiciozního chlapa s pocitem vlastní důležitosti, který sice má o sobě pár pochybností, ale hází je do odpadkového koše a navenek se tváří nanejvýš suverénně. Odvrácenou stránku pro bezprostřední osobní setkání rozhodně má, myslím, že z toho nahoře napsaného není těžké odvodit a třeba po Gandalfově smrti jsem si v knížce říkala "hm, chlapče, držíš se, ale pěkně ti teče do bot".
S "dokonalostními postavami" jsem měla problém spíš v rodině gondorského správce, přestože na tu je snad krom Faramira zaměřená jiná optika než kroužek hrdinů.

2 Chloë Noir Chloë Noir | E-mail | Web | 22. prosince 2012 v 9:52 | Reagovat

Tiež som Hobita čítala kedysi dávno, pradávno, ešte na základke, keď som o Pánovi prsteňov ani nikde nepočula. A včera som bola s priateľom bola na filme. Som uchvátená. Neskutočne. Všetko sa mi zdalo úžasné, celé spracovanie, výber hercov, miesta, hudba...všetko úžasné. A som rada, že sa to rozhodli rozdeliť, pretože by bola škoda napchať to celé do jedného filmu, o veľa by sa tým prišlo.
A tá pieseň...nádherná.
A Kili bol hrozne zlatý :D  A Thorin vyzeral tiež skvelo. :D

3 Midnight Midnight | Web | 22. prosince 2012 v 12:42 | Reagovat

Hobita jsem naposledy celýho ,,přečetla'' ještě ve školce když nám ho před spaním předčítala učitelka. Pak jsem se už  tomu nějak nikdy nedostala. Ale přece si ho chci ještě jednou přečíst dřív než se kouknu na ten film, zvlášť když bude na ty tři díly. Doufám že zfilmují i Silmarilion. :-D

4 Málinka Málinka | E-mail | 23. prosince 2012 v 19:58 | Reagovat

Já jsem viděla film ale knihu jsem ještě nečetla :-?

5 Renata Štulcová Renata Štulcová | Web | 24. prosince 2012 v 11:00 | Reagovat

[3]: Mám stejné přání. A úplně nejradši bych viděla animovaný začátek od hudby Ainur. To by byla podívaná. Příběhů je tam fůra, tak snad. Peter Jackson je teprve padesátiletý a celý Nový Zéland Tolkienem žije. Třeba se dočkáme. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama