Prosinec 2012

Třináct úplňků - The Monsters and the Critics...

30. prosince 2012 v 21:08 | Renata Štulcová |  Zábava
... se mi honí hlavou už několik týdnů. V tomhle týdnu, když vrcholil úplněk, jsem se chystala obhajovat šťastnou třináctku, ale pohltila mě vámi některými již proklínaná Kazi, jejíž příběh zapisuju o 106.
.

Proč šťastná třináctka?

.
Když si vezmete kalkulačku, a vynásobíte si počet dní lunárního měsíce třinácti, zjistíte, že za jeden dlouhý oběh Země kolem Slunce se nám pani Luna objeví v úplňku třináctkrát. O nekonečné důležitosti Luny ví dámská polovina lidstva své a věděli to i naši předkové před mnoha tisíci lety, kteří se fázemi Luny řídili. O Luně jsem už na blogu napsala mnoho článků, jejich seznam s odkazy najdete TUHLE.
Ano, bez Luny a jejích třinácti úplňků za jeden oběh to prostě nejde.
.

A proč The Monsters and the Critics?


Recenze elfí a vílí knihy

26. prosince 2012 v 8:15 | Renata Štulcová |  O psaní
Vánoce jsou pro mě vždy luxus. Mohu nerušeně psát a psát, neztrácím nit vyprávění a další kniha zvaná Kaziin příběh běží dál a dál.
.
Přitom velmi zřídka zapínám internet, protože vše pro Kaziin příběh mám v hlavě. Světová síť mi nemůže nijak pomoci.
.
A snad je to tím, že jsou Vánoce, ale sypou se na mě i dobré zprávy. Takže například dneska jsem se dozvěděla, že si na následujícím odkazu
.
.
můžeme přečíst báječnou recenzi na druhý díl Rafaelovy školy - Tance nág. Schválně se tam mrkněte a porovnejte se svými pocity ze čtení. Přitom si...

Miliardy přání

24. prosince 2012 v 11:53 | Renata Štulcová |  Zábava
Slavíme slunovratné dny a noci, čeká nás Štědrý večer a pak Tichá svatá noc. V té noci si miliony, stovky milionů, možná i miliardy lidí přejí svá nejtajnější přání. Kdyby se tak mohla všechna ta dobrá přání splnit...
.
Jenže kdyby se mávnutím proutku splnila sama všechna přání, my lidé bychom o nic neusilovali, téměř nic nedělali, jen bychom přežívali. Nedostali bychom lekce, které v životě musíme dostat. Nerozuměli bychom rozdílům mezi štěstím a neštěstím, protože šťastné chvíle si uvědomíme až ve chvíli, kdy o ně přijdeme.
.
Ale stejně dneska určitě miliony z nás pošlou svá přání... A tak to má být... Země z nás bude mít radost... A třeba zrovna vám andělé a další bytosti pomohou vaše přání splnit. Usmívající se
.
Namísto přáníčka vám posílám i za Marinu tichou píseň o cestě andělů.
.
,

Bojovat či nebojovat?

23. prosince 2012 v 14:10 | Renata Štulcová |  O psaní
Nevím, jestli váš čtenáře Rafaelovy školy napadlo, že jak Marina dospívá, tak kromě její nezdolné vůle se u ní postupně projevují a ještě projeví i další vlastnosti.
.
Sama je podstatou víla, elfka a bohužel mnoho lidí očekává, že víly a elfové jsou jen takové krajkové kapesníčky, do kterých si každý může fouknout. To bude pak překvápko, až Marina začne jednat. Mrkající
.
Téma "Bojovat či nebojovat" mě napadlo nejen proto, že právě sčítám mrtvé...

Víly a useknuté hlavy

22. prosince 2012 v 8:15 | Renata Štulcová |  Zábava
Hned se dozvíte, proč jsem pro dnešní článek zvolila takový podivný název.
.
Usedla jsem k blogu, abych vám všem popřála šťastné Vánoce. Zavalená prací v práci jsem nestihla ani vyrobit nějaké to přáníčko, natož psát články na blog. Kvarta Rafaelovy školy stále odpočívá, zatímco se v mé mysli prohání Kazi na Beloně a Bivoj na svém vraníkovi.
.
Ano, po celý týden jsem se k přímému psaní do notebooku nedostala, ale zato jsem hlavně při chůzi do práce a mezi nakupováním vánočních dárků promýšlela Bivoje, jeho život, jeho silné i slabé stránky, co vše ho ovlivnilo do chvíle, než Kazi začíná příběh vyprávět.
.
Ačkoli proti Aragornovi z Pána prstenů nic nemám, nechtěla jsem, aby Bivoj vypadal jako...

Píšu román hrdinčinými slovy

4. prosince 2012 v 20:07 | Renata Štulcová |  O psaní
Kaziin příběh je v mém notebooku v plném proudu, a protože si Kazi dceru Krokovu nějak nedokážu představit, poprvé píšu knihu v tzv. ich formě čili v první osobě.
Ne vše jde jako po másle, jsou chvíle, kdy hledám pro určité postavy jejich charakteristické rysy, jiné postavy jsou mi už léta blízké.
Jakmile do děje vstupuje nová postava, vyhledávám pro ni tarotovou kartu a tu připíchnu na nástěnku vedle psacího stolu. A včera do děje vstoupil sám kníže Krok... Mrkající