Soutěž o knihy a další ceny (2)

7. října 2012 v 16:00 | Renata Štulcová |  Blogpárty

A je to tady.

Očekávané vyhlášení soutěžní otázky stejné jako včera, po jejímž správném zodpovězení budete zařazeni do slosování o knížní ceny a audioknihy.
.
Soutěžit budeme nejen o knihy, které jsem napsala. Však čtěte dál.
.
Do soutěže se jako cena dostal výtisk Rafaelovy školy - Tanců nág, Nemetonburk - Tajemství ve skále, Zlatá brána a Alatýrová hora. Tedy čtyři knihy. Dalšími cenami se stanou cédéčka Pohádek ze stříbrného města, které napsali spisovatelé Renata Petříčková (její blog DOMÁCÍ ČAJOVNA) a Michal Vaněček a na cédéčko je namluvil svým nepřekonatelným hlasem pan Přeučil. Dále mám pro vás i pohlednice s pravým králem Moravy Mojmírem, které namalovala ilustrátorka Renáta Fučíková a jsou neprodejné.
.
Aby nebylo některým věrným čtenářům líto...


... že přijdou o možnost soutěžit, uzávěrka soutěže bude až 10. 10. 2012, tedy v den, kdy je jméno Marina v kalendáři. Losování výherců ze správných odpovědí a vyhlášení proběhne 13. 10. 2012.
.
Odpovědi na soutěžní otázku posílejte ze svých mailů na mailovou adresu:

rafaelovaskola(zavinac)seznam.cz

A nyní již soutěžní otázka:
Hledáme název vodního toku v Čechách, který pramení v nadmořské výšce 577,7 m. Délka jeho toku je 48,5 km. Tento vodní tok se vlévá do velké řeky, která je hlavní řekou kraje, v němž se nachází Rafaelova škola a odkud je Marina. Další nápovědou je, že tento vodní tok protéká pod významným a nádherným českým hradem. Má mnoho malých přítoků a na jeho toku dokonce najdete rybníky. A poslední nápověda - u jeho břehů jsem prožila své dětství a s ním je spojena má představa písničky Holka modrooká.
A kdo z vás by si chtěl pramen toku hledat podle souřadnic, tak ty mají následující hodnoty:
50°04' s.š. a 13°29' v.d.
.
K hledání odpovědi vám stačí mapa, ale klidně můžete i gůglit, na internetu najdete všechny údaje, které jsem vám do soutěžní otázky vložila.
.
Při hledání si můžete pustit videoklip Pavla Šporcla, v němž hraje na housle skladbu Holka modrooká a k ní mu tančí nahá víla baletka, jen do modré barvy oděná. Usmívající se
.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama