Jak na věštecké karty (2) ?

5. července 2012 v 17:50 | Renata Štulcová |  Zábava
Včera jsem vás nechala pod článkem Jak na věštecké karty?,
kterým jsem vám chtěla přiblížit umění věšteckých tarotových karet, se rozepsat o tom, co cítíte, pokud se díváte na kartu Dva meče. Jednalo se o takové malé cvičeníčko psychologického rázu. A řekla bych, že všichni, kdo se o to pokusili v komentářích, cvičení zvládli skvěle.
.
Slíbila jsem, že druhý den, čili dneska, vám přinesu článek o významu této karty. Kdo se zabýváte různými vykládacími kartami, znáte možná texty příruček ke kartám zpaměti.
.
Nyní nebudu opisovat a kopírovat text z příručky (to můžete každý doma v klidu svého pokoje), ale zkusím kartu rozebrat tak, abyste viděli, co vám má přinést.
.
Tahle podoba karty pochází z Tarotu magie druidů, který jsem si zamilovala, přestože si karty nevykládám.
.
Tarotové karty jsou kartami lidské duše a nemusíme být nijak zvláště vzdělaní v esoterice, abychom jim mohli porozumět.
.
Když si představíte sebe...

... v pozici té dámy v červeném, uvědomte si, co cítíte.
.
Ona váhá. Možná cosi odkládá. Má na výběr ze dvou možností, ale neví...
.
Povšimněte si obou cest. Levá se zužuje, vede vzhůru do temného lesa, zatímco pravá pohodlnější vede dolů a na konci les řídne a prosvítá. Nepřipomíná vám to něco?
.
Ano, kdo někdy porozuměl příběhům, které sesbírala Božena Němcová a K. J. Erben, tedy starým keltských mýtům, které se přetavily v pohádky, už ví.
.
Od nepaměti řešili naši předkové stejná dilemata jako my. Byli stejní jako my. Stejně utíkali před problémy, vyhýbali se jejich řešení, odkládali je na později (Třeba se jim nechtělo na toho kance, jenže doma nebylo co jíst...). Nebo stáli před konfliktem, kolem ještě vládl klid, a mír a oni už věděli, že se chystá boj.
.
Neboť ta žena na kartě možná vyčkává v posledních okamžicích před akcí.
.
Dneska se moderně používá termín prokrastinace - odkládání řešení na později. Záporná vlastnost dostala latinský název a udělala se z ní nemoc. A to není dobré.
.
Pokud máme v sobě zrnka neschopnosti řešit konflikty, rozhodovat se, musíme na sobě pracovat.
.
Když nad kartou začne každý sám přemýšlet, přemýšlí vlastně o sobě. Každá tarotová karta umožní poznat sám sebe. Přiznat si kladné i záporné rysy, které ve své duši nosíme, nevymlouvat se na ně, ale konat. Mrkající
.
Na závěr tajemná hudba se záběry lesa.
.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Profesor Profesor | 5. července 2012 v 20:59 | Reagovat

Takže jsem se se svou interpretací trefila! Těší mě to. Díky za to fajn cvičení.

2 edithhola edithhola | E-mail | Web | 6. července 2012 v 10:33 | Reagovat

Tak jsme se trefili všichni:-) Každý tam viděl sám sebe:-) A neb, vše co považuješ v sobě za negativní, je tvým skrytým pokladem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama