České autorky - recenze Vílích křídel

20. června 2012 v 11:03 | Renata Štulcová |  O psaní

aneb Článek pro všechny

kniho-moly/molky

Kdo zná vynikající literární bloggerku Abyss, možná již stihl si přečíst na jejím blogu první příspěvek, kterým otevřela Týden českých autorek.
.
Sami víte, že občas u mne na blogu narazíte na moji tvrdohlavou poznámku, že...


...české knihy jsou pro běžného Čecha jaksi druhořadé zboží. A říkám to nejen proto, že sama jsem Češka a knihy píšu. Říkám to i proto, že miluju krásu češtiny. A ta naše krásná zvukomalebná a svobodná řeč, dostává na frak překlady z anglických originálů, které jsou v posledních letech psány zoufale jednoduchou angličtinou. Což zase říkám proto, že jsem angličtinu vystudovala na vysoké škole.
.
Abyss na svém blogu s trefným názvem Knižní nekonečno, uveřejnila v Týdnu českých autorek právě včera propracovanou recenzi prvního dílu Rafaelovy školy. A já jsem za ni moc ráda, moc za ni děkuju, a pro vás, kdo jste ji nečetli, přikládám odkaz:
.
.
Kdo to u Abyss neznáte, jistě se na jejím blogu pořádně porozhlédnete... Kdybych chodila na základní nebo střední školu, asi bych si podobný knižní blog vedla, protože jsem také dobře posedlá knihami a čtením, na které nemám kvůli psaní čas. Mrkající
.
Ale brzy již odevzdám Kroniku Velké Moravy úplně a pak napíšu článek o tom, proč je dobré číst knihy psané v češtině.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Midnight Midnight | Web | 20. června 2012 v 12:19 | Reagovat

Opravdu moc krásná recenze. Máte pravdu. Taky mám moc ráda češtinu. HLavně kvůli tomu, že v povídkách hrozně ráda popisuji různé pokoje, postavy atd. Dá se potom použít hodně slov když máme tolik výrazů třeba i pro jednu věc. :-)

2 Sedmikráska Sedmikráska | Web | 20. června 2012 v 13:58 | Reagovat

Její recenzi jsem četla, je povedená ;-)
A kniha ještě víc!
Já češtinu miluji :-) Samozřejmě, že je angličtina důležitá a je dobré ji umět, ale na češtinu nemá! Český jazyk je můj jazyk, kterého se i přes nějaké ty hrubky držím ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama