Prosinec 2011

Smolíček a 2012

30. prosince 2011 v 22:58 | Renata Štulcová |  Zábava

Pozdrav všem do roku 2012

aneb Kde je Smalan?


Smalan (v gaelic - keltštině Smolíček) se určitě skrývá za dubem, nebo za rotundou na vrcholu, či nejspíše baští vepřo knedlo zelo v hospodě, která na vrcholu funguje.
Tak ho nechám baštit po slavnostním ranním výstupu a zatím vám všem popřeju slunce v duši stejné, jaké o zimním slunovratu vychází na úpatí bájné hory Říp.
.
Mezi námi (pro čtenáře Rafaelovy školy): Vidíte, že samozřejmě nechybí Černunnos s jelením parožím. Usmívající se
.
Touto fotografií přeju bezva rok 2012 nejen Rafaelově škole, ale taky mé knize do dospělého oddělení beletrie v knihovnách. Už jsem kdysi psala, že se deset let připravovaná kniha pro dospělé bude nazývat KAZIIN PŘÍBĚH, a ten má s fotografií mnoho společného. Mrkající

Svátky vílí školy

13. prosince 2011 v 13:55 | Renata Štulcová |  Zábava
Stále se piplám s 29. kapitolou, která se bude jmenovat Kravské rohy v srpku Luny. Na jejím konci váš čeká opravdu akční završení, akční cliffhanger.
.
Dneska jsem si uvědomila, že další z postav v Rafaelově škole má svátek. A tak se vás ptám. Dokázali byste si tipnout, uhádnout nebo logicky vyvodit, kdo ze známých hrdinů a hrdinek Rafaelovy školy je dnešním oslavencem?
.
PS: Své tipy pište do komentářů. Já pak prozradím, kdo měl pravdu. Kalendář je nápověda.
.
Možná vám napovím náladou následující vánoční písně, která se hodí k oslavenci.
.

Meditace , Úplněk a Zatmění paní Luny

10. prosince 2011 v 8:55 | Renata Štulcová |  Zábava
Píšu a píšu další kapitolu i s očekávaným rozhovorem a uvědomila jsem si, že nás dneska 10. 12. 2011 čeká naprosto fantastické zatmění paní Luny, která právě dorostla do úplňku. Zatmění bude probíhat v takový čas, že ho můžeme sledovat všichni bez toho, že bychom si museli natahovat budík.
.

Jak tedy bude vše probíhat?

Úplné zatmění proběhne v okamžicích, kdy bude Luna stále ještě pod východním obzorem. Až se začne kulit na obzor, zatmění bude končit a my uvidíme namísto Luniny úplňkové tváře srpek. Luna bude stoupat, vycházet ze slunečního stínu a znovu ukazovat svou stříbrnou tvář.
.

Kdy se dát do pozorování?

Magický úplněk se dovrší v 15.38 hodin, takže nádherně kulatá Luna vyjde ve východní části naší republiky v 15.46, v Praze v 16.01.
.
Úplné zatmění skončí v 15.58 (tedy vy, co bydlíte na Moravě nebo ve Slezsku, ještě uvidíte zatmění celé)
.
Částečné zatmění skončí v 17.18 hodin.
.
Luna vystoupí z polostínu v 18.32 hodin.
.
Kromě Luny spatříte na východním nebi obrovskou zářivou planetu Jupiter. Venuše je při východu Luny teď na západě.
.
Když budete mít čas a zrovna nebudete muset hlídat vanilkové rohlíčky v troubě, můžete si s paní Lunou zameditovat, jako Marina. Jak na to, se dočtete ve starém článku:
.
.
Jestli si chcete předem prohlédnout, jaké kosmické divadlo nás čeká, jak se vlastně bude paní Luna barvit, můžete se podívat na následující video.
.

Svátek rohatého profesora Černunna

5. prosince 2011 v 20:48 | Renata Štulcová |  Zábava
Původně jsem předpokládala, že v těchto dnech už budu psát kapitolu, v níž profesor Rafaelovy školy Černunnos slaví svůj svátek. Jenže jsem v psaní díky pracovnímu vytížení musela polevit. A tak jsme se nedostali ani k Dušičkám.
.
Proto bych dneska (5. 12.) aspoň chtěla připomenout svátek pana profesora. Ale možná, že jste si už sami všimli, že jeho kopie více či méně zdařilé běhají po ulicích v doprovodu Mikuláše a anděla. A nechodí jen u nás, chodí i v Německu, severní Itálii, ve Švýcarsku - tedy v keltských zemích.
.
Ano, je tomu tak. Keltský bůh Černunnos (Rohatý) byl v těchto dnech oslavován až do 4. stol. n. l.
Poté církevní činitelé vymysleli jakéhosi Nikolase, počeštěného na Mikuláše, a chtěli jím Černunna vytlačit. Nestalo se tak (protože naši předkové nebyli hloupí), proto nakonec Mikuláše s andělem k Černunnovi prostě přidali, a tak chodí společně.
.
Vilda se bude pana profesora ptát, zda ho to neštve, že se o svůj svátek musí dělit ještě s dalšími. Pan profesor ho ujistí, že mu to nevadí ani trochu. Stačí se jen podívat, z koho mají nezvedená dítka skutečný respekt. Ani z anděla, ani z Mikuláše, ale z Čerta - Černunna. Prostě kázeň a pořádek musí být, vážení. Usmívající se
.
.
Více o panu profesorovi Černunnovi se můžete dočíst v článku
Záletný profesor vílí školy na adrese:
.

Meditace s Lunou a Fáze Luny

3. prosince 2011 v 9:08 | Renata Štulcová |  Z učebnic Rafaelovy školy
Ve včerejší kapitole
.
.
Marina meditovala s Lunou a získala od ní někerá důležitá tajemství. Musím přiznat, že jsem tuto kapitolu psala z vlastní zkušenosti. Meditovat s Lunou je naprosto úžasná věc.
.
Pro skeptiky, kteří dokonale ztratili kontakt sami se sebou, pro ty, kdo mají mylný dojem, že pomocí strojů mohou oládnout vesmír, je Luna pouhým Měsícem, koulí poďobanou krátery, která stále pravidelně obíhá Zeměkouli. Přitom by stačilo si uvědomit, že paní Luna jako vynikající brankář vychytává střely meteoritů směřujících k naší Gaie. Už jen to si zaslouží trochu té úcty.
.
Proč používám slovo Luna a ne Měsíc? To vám prozradím v Rafaelově škole později. Teď se v článku budu zabývat pouze "Rozjímáním s Lunou" nebo, jak se dneska módně říká, "Meditací s Lunou".
.
Jestli se k meditaci odhodláte a rádi byste spatřili nebo aspoň zaslechli ty malé elementární bytosti, nezapomeňte jim připravit misky - jako to udělala Marina.
.
A potom se už věnujte meditaci. Rozhovor s Lunou není pro nějaké "vyvolené", kteří plkají na veřejnosti, že vidí více než ostatní. Rozhovor s Lunou je pro nás všechny, kdo žijeme na Gaie.
.

Jak začít?

Celá meditace spočívá v tom, že máte možnost se posadit k oknu, do něhož Luna svítí. Následující minuty byste měli mít klid, neměl by vás nikdo rušit. Za teplého počasí je šikové vyjít si ven. Můžete meditovat venku i v zimě, ale chce to pořádně se obléci. Po delším hledění do tváře Luny nakonec poznáte, že vás její světlo hřeje do tváře bez rizika spálení.
.
Když na Lunu upřete svůj zrak, je obtížné přinutit mysl, aby vás přestala rušit. Pokuste se očima vpíjet do té stříbrné záře. Neublíží vám jako ta sluneční.
.
V okamžiku, kdy mysl utišíte, vypnete, nastane tiché čekání. Náhle jste jen vy a Luna. A také neuvěřitelně tichounká hudba, kterou vnímáte více tělem než přímo ušima.
.
Nečekejte, že zaslechnete dámský hlas plynoucí shůry - tak to negunguje.
.
Luna k vám stejně jako k Marině promluví v záblescích, v útržcích vět, v jednostlivých slovech. Uslyšíte svůj vlastní hlas.
.
Ano.
.
Zapomenutou moudrost o Luně máme ukrytou hluboko v podvědomí, zažili jsme ji před mnoha tisíci lety v předchozích životech. Máme ji dokonce v naší DNA, v těle, které by bez vlivu Luny, Gaiy a Slunce nevzniklo a nefungovalo správně.
.
Některé pro vás nové myšlenky vám Luna pošle sama, sama vám je vloží do vědomí či podvědomí.
.
Po meditaci si zapište vše, i ta jednotlivá slova, i slova, která vás napadají poté, i slova, která se vám zdají divná, u kterých jste na pochybách, že mají s Lunou něco společného. Během spánku a následujících dní vaše mysl vyplaví další souvislosti.
.
Čím déle budete s Lunou meditovat, tím lépe vám to půjde.
.
Abyste věděli, v jaké fázi se Luna právě nachází, kdy vychází a zapadá, a mohli se tak připravit na pozorování a meditaci, přikládám odkaz na Lunární stránky Štefánikovy hvězdárny. Na nich najdete kotouč Luny, jak ho můžete právě spatřit na nočním (či denním) nebi, a zároveň trasu Luny po obloze.
.
.
Až budete hledět Luně do tváře, důvěřujte jí. Je mocná a zároveň vlídná. Ale o tom až příště, abych vám neprozradila, co Marinu čeká. Usmívající se