Inspirace spisovatelky (40)

11. listopadu 2011 v 8:55 | Renata Štulcová |  O psaní

Další perličky ze psaní - aneb věštecké karty či neočekávané postavy...

Pokud se člověku, který píše, poštěstí a vyjde mu kniha, je důležité, aby věděl, že práce na její propagaci nekončí. (To už jsem řekla v minulé Inspiraci.)
.
Tedy - jak tak přemýšlím - ona ta práce na propagaci nekončí za předpokladu, že chcete knihu dostat ke čtenáři. Ke svému údivu jsem totiž zjistila, že existuje dav lidí, kteří touží mít vydanou knihu, aby spatřili své jméno na obálce a zbytek je nezajímá. Ehm... "Jména hloupých na všech sloupích" říká české pořekadlo, jehož význam snad ani nemusím komentovat.
.
Pokud člověk rád vypráví příběhy a chce je dostat mezi lidi, musí si předem promyslet, kam zaměří svou propagaci. To jest úkol spisovatele, takovou věc nedělá ve většině případů jen nakladatel. Nakladatelé u nás i v cizině očekávají od každého spisovatele aktivní propagaci.
.
Jenže jak začít? Především je nutné si uvědomit, v jakém žánru a pro koho je kniha napsaná. A tím směrem propagaci pak vést.
.
Jistě jste si všimli, že se Rafaelova škola napříklada hodila na esoterický web Aluska.org a včera mi vyšel úplně nový rozhovor o knize na
.
V rozhovoru se dozvíte, co provádím s věšteckými kartami a jak je to s neočekávanými postavami.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sikar Sikar | 11. listopadu 2011 v 9:52 | Reagovat

Ano, jak se říká, sítě je třeba rozhodit všude.

Proto jsem rád, že mám v cílovém fandomu zapuštěné kořeny víc, než jsem ještě před půl rokem myslel. (člověka překvapí, když zjistí, že jeho přátelé a známí jsou vlastně na těch správných místech, jen o tom dosud nevěděl)

2 Teiren Teiren | Web | 11. listopadu 2011 v 16:53 | Reagovat

Doopravdy úžasný rozhovor ;-) . Sice dlouhý, ale aspoň jsem si konečně přečetla něco jiného, než články v učebnici fyziky a ještě jsem se o vás dozvěděla něco nového :-D .

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama