Červenec 2011

Jednorožci v knihách (3)

5. července 2011 v 9:15 | Renata Štulcová |  Z učebnic Rafaelovy školy
Jednorožci - bájní koně - jsou natolik úžasní, že při setkání s nimi by se nám musel tajit dech.
Marině Fialkové, studentce Rafaelovy školy se zatím zdál třikrát věštecký sen o zlatém jednorožci, první sen si můžete pro oživení přečíst zde:
.
Na měkký mech Aine Marinu uložila, křídla jí starostlivě srovnala a Marina usíná. Omámená září svatyně myslí na maminku, na starý domov, na nový domov - vílí říši. Ještě okamžik a bude snít svůj první vílí sen a královna Aine nad ní bude bdít...
.

...Marina se posadila. Kolem proudí zářící mlha a sem tam odhaluje sloupy bříz. Královna zmizela a ona zůstala dočista sama vedle nejstarší břízy Alby. Překvapená se zvedá z mechu, když vtom se mlhou mihne světlo. Zprvu se Marina leká a pak vidí, jak se k ní blíží jednorožec.
Plavý jednorožec, kterému po srsti, hřívě i ocase tančí zlaté světlo. Zlatý roh mu září z čela a Marina téměř nedýchá, bojí se, že ho vyplaší. Plavý jednorožec ve zlaté záři přitančí až k ní, nechá se pohladit po hebké hřívě a poté jí podává kytici růžových kvítků...
.

...první paprsky pronikly mezi bílými kmeny a Marina se probudila. Slastně se protáhla na mechu a nemohla uvěřit vlastním očím, když před sebou na zemi spatřila kytici růžové zeměžluče.
"To... to je přece..." chtěla začít vyprávět o svém snu, ale královna víl jí položila ukazováček na rty.
.

Marina Fialková se v Rafaelově škole snaží sehnat co nejvíce literatury, která o jednorožcích pojednává. A protože v posledních létech začala v ČR taková literatura vycházet, přináším vám její neúplný seznam. Třeba si něco z následujících knih nebo karet také pořídíte.
.

Diana Cooper - Zázrační jednorožci

Kniha plná mýtů a legend o jednorožcích, obsahuje také cvičení, meditace, rituály a obřady k nalezení jednorožců.

Diana Cooper - Karty jednorožců

Opět ta samá autorka a karty s doprovodnou knížkou, v které si můžete ke každé kartě přečíst podrobné vysvětlení.

Doreen Virtue - Kouzelní jednorožci

Známá andělská autorka vypracovala 44 karet a doprovodnou knihu o jednorožcích.

Peter S. Beagle - Poslední jednorožec

Jedná se o čistou beletrii, fikci. Možná si pamatujete na animovaný film podle této knihy. V této knize je mi sympatické, že je jednorožec, či spíše jednorožka opravdu popisována jako bytost, která žije kdesi mezi nebem a zemí.

.
Vynechala jsem, jak jste si všimli, knihy, které píšou někteří autoři fantasy a v kterých se z jednorožců stávají rohatí koně. Knihy jsou to sice zábavné, ale mizí z nich skutečná podstata jednorožců.
.
Pokud sami budete vědět o nějaké další knize, která se skutečnými jednorožci zabývá, dejte mi vědět a já ji sem ráda přidám, aby se o ní ostatní čtenáři Rafaelovy školy dozvěděli.

Kámen lásky růženín

4. července 2011 v 13:14 | Renata Štulcová |  Z učebnic Rafaelovy školy


Stejně jako s bylinkami by měl člověk začínat opatrně, s kameny je to také tak. Jejich účinek je sice pomalý, ale jistý. Některé kameny mohou nositeli i trochu škodit. Pozor na křišťál! Ale o něm zase jindy. Dneska vypisuji, co má Marina poznamenáno o růženínu v sešitě z hodin s Meluzínou.

Růženín je kámen, který je zřejmě nejjemnější svým účinkem. Léčí srdce pro lásku, přináší klid, hojí smutek. Takže, pokud se jím ozdobíte, nic nezkazíte. Právě naopak. Navíc šperky z růženínu jsou opravdu krásné.
.
Větší kusy růženínu (i hrubého, nevybroušeného) můžete naaranžovat po bytě. Jeden by měl být na okně v koupelně (tedy pokud máte v koupelně okno...). Jestli dáte růženín do zahrady, počítá se jako váš dar vílám a elementálům. Budou vám za něj vděční, protože v České republice se růženín vyskytuje pouze u Písku a v Dolních Borech.
.

Co je vlastně růženín?

Růženín je ve skutečnosti křemen, chemicky oxid křemičitý, SiO2. Jeho růžová barva někdy přecházející až do fialova je způsobena příměsí manganu, který sám je nehezký šedý kov. Biologie praví, že mangan je pro lidské tělo nezbytný.

Důležitý tip!

Doporučuje se dát pro lásku jeden kámen pod polštář.

.

Vílí a elfí relaxace (2)

2. července 2011 v 9:22 | Renata Štulcová |  Zábava
Hudbu svázanou s elementály skládali lidé odedávna. Minule jsem vybrala modernější kousky k relaxaci, dneska předkládám klasiku.
.
První skladbu složil francouzský impresionistický skladatel Claude Debussy a je nazvána Faunovo odpoledne. Však také hned na druhém obrázku videa je takový faun nakreslený.
.
.
Následující složil také on a jmenuje se Svit luny
.
.
A tato Snění
.
.
Poslední dnešní skladba je část z Beethovenovy Pastorální symfonie. Tu si také spojuji s elementály, lesem a fauny.
.