Září 2010

Kdo pomůže moravskému králi?

28. září 2010 v 9:00 | Renata Štulcová
mojmir logo
K Marině teprve zasedám, ale zato se na vás - všechny čtenářky a čtenáře Rafaelovy školy - obracím o pomoc pro Mojmíra.
Článek o něm byl publikován na skvělém webu o knížkách zvaném Čítárny (možná na ně někdo z vás i chodí). Jenže knihu a zároveň mě začal urážet nějaký Kašpar.
Ten Kašpar chodí na Čítárny a uráží spisovatele pravidelně, ale mně vadí, že uráží knihu o věčném králi Moravy, kterou nečetl. 
Zřejmě je to nějaký závistivec a potřeboval by vyprášit kožich.  Myslím, že kdyby objevil tuto Rafaelovu školu, klepne ho pepka.
Jestli máte chuť to Kašparovi nějak (třeba i vtipně) nandat, článek na Čítárnách s komentáři najdete ZDE.
Jako bonus se tam dozvíte, jak jsem vůbec k tématu o věčném králi Moravy přišla. Tentokrát to není tak úplně z mé hlavy.
A za krále Mojmíra děkuju.

Mojmír - úryvek

15. září 2010 v 19:10 | Renata Štulcová
Mojmir
Na další kapitole Rafaelovy školy právě pracuji a zatím bych vám chtěla ke čtení nabídnout kapitolu z knihy Mojmír Cesta pravého krále.

Kdo z vás by si chtěl přečíst, co dostal Mojmír (na počátku knihy dvanáctiletý) na Sadské výšině (dnes v Uherském Hradišti), nechť klikne ZDE  

Ječmínek v e-shopu

5. září 2010 v 10:26 | Renata Štulcová
Mojmir

Historický fantasy cestopisný romantický příběh o tom, jak se z dvanáctiletého chlapce stal v dospělosti věčný král Moravy 

Mojmír

Cesta pravého krále


je k dostání v těchto e-shopech. Jejich seznam s odkazy najdete na následující stránce, přidala jsem i e-shopy na Slovensku


Kdo ještě neví, o čem kniha je, nechť si přečte následující odstavec:


Před osmi sty lety se vydává na nelehkou cestu dvanáctiletý chlapec z rodu mocných králů, provázen přáteli a rytíři templářského řádu. Mojmírovo šestileté putování, plné nebezpečí a nástrah, vede od moravského Vlčnova přes rozbouřená moře, strmé hory, zničující pouště, hedvábnou stezku, Tibet, Čínu až do Mongolské říše, kde vládnou Čingischánovi potomci. V zemi předků však jeho šestiletá pouť nekončí. Mojmír má před sebou ještě jinou cestu, aby naplnil svůj osud i dávnou věštbu.
Mojmír je kniha o věčném králi Moravy. Kniha o lásce, která je ze tří věčných sil silou největší.
Kniha pro všechny: mládež, dospělé i děti.