Sekunda - 6. Dlaně psího vína

20. července 2010 v 22:28 | Renata Štulcová |  Kapitoly - Sekunda


Rudé dlaně psího vína zakrývají tmavé bobule odporné chuti a slabého jedu. Chrání je pro ptactvo a pro ty, kdo potřebují jejich léčivou sílu.
Marina si po probuzení zameditovala pro svého gnóma i salamandra a po snídani se oblékala na břišní tance. Byla z nich tak nervózní, že si dokonce zapomněla vytáhnout kartu.
"Plantefolie slíbil, že s námi večer půjde na to místo, odkud je slyšet to kvílení," sdělovala jí tajemně Daniela, přitom z truhly vyhazovala nádherné perlami a plíšky pošité živůtky s nadýchanými průsvitnými rukávy.
"Tyhle jsou mi malé přes ňadra, ty by ti mohly padnout," říkala Marině.
"Přes ňadra..." smála se Marina.
"No, přes ňadra. Já totiž zásadně neříkám prsa, to mi připomíná kuřecí řízky," máchla rezolutně rukou Daniela.

Marina si nakonec vybrala temně zelený živůtek se zlatými plíšky, k němu hedvábnou nabíranou sukni a kolem pasu si podle Daniely uvázala penízkový pás, který při sebemenším pohybu cinkal, jako kdyby si nesla vlastní hudební nástroj.
"Proč se tvůj bratr jmenuje Plantefolie? Znamená to něco?" ptala se zvědavě.
"V překladu to je Bláznivé kvítko, i když on je brácha spíš Kvetoucí blázen. Určitě jsi ho musela ve škole potkat. Je největší kamarád s Martinem Špačkem. A Martina zná každý. Tak ten kluk, co chodí pořád s ním, je náš Plantefolie."
Marina se zamyslela: S Martinem buď viděla kupu velkých kluků, nebo nějakou studentku. Ale samotného Plantefolieho - to tedy ne.

Cesta do tanečního sálu byla dlouhá, muselo se o dvě patra níže, a schody - ty daly Marině pořádně zabrat. Naštěstí jí pomáhaly dvě neznámé nágy a navíc s nimi šla i Meluzína s Damiánou.
Marina se cestou snažila, ale zdálo se nemožné ovládnout neposlušné neznámé svaly. Unavená se ocitla v tanečním sále a tam na únavu okamžitě zapomněla.

Zrcadla na stěnách sálu násobila počet perských koberců, polštářů, váz s pavími péry, a křišťálových lamp. A zrcadla též násobila počet tanečnic, které se v sále rozcvičovaly za zvuků vlnivé hudby.
"Marino," volala na ni vesele Tereza.
A kde jsou ostatní ze třídy? rozhlížela se udiveně Marina.
"Terezku jsem si vybrala do našeho souboru břišních tanečnic," vysvětlovala Damiána, jako kdyby Marině četla myšlenky. "Je nága po otci, a pohybově velmi nadaná."

Zato já jsem nemehlo po otci, povzdychla si Marina. Tu jedničku z tělocviku mi vždycky dávají proto, aby mi nezkazili vysvědčení.
"Vy jste na břišní tanec také nadaná, všimla jsem si při hypnóze, jak jste se krásně vlnila," řekla nečekaně Damiána. "Až si zvyknete na svůj ocas, ráda bych vás do našeho souboru zařadila."
Mě? Marina zůstala jako opařená.

"Nejdřív se musíte rozcvičit," pomohly jí Damiána s Danielou před jedno ze zrcadel.
"Držte ramena a boky nad sebou a snižujte se... jako kdybyste pokrčila kolena," radila Damiána. "A zase nahoru. Ramena a boky v jedné lince. A hlídejte si postavení těla v zrcadle."
Marina se snažila jako vždy u všeho, co dělá.

Další cvik procvičoval paže a zápěstí. Marina kopírovala pohyby, které jí ladně předváděla Daniela. V Marinině podání se však změnily v cukavé kmity.
Kroužila zápěstími, rameny, ukláněla se do stran a vytahovala paže. Pak rolovala hlavou do stran a dopředu. Nakonec skončila v hlubokém předklonu a dlaněmi se dotýkala koberce.
"Skvělé!" jásala Damiána. "Vydržte a zkuste propnout ocas, jako kdybyste propnula kolena. Teď pomalu rolujte tělo zase nahoru a s nádechem veďte paže nad hlavu, s výdechem dolů."

"Tak a, protože jste, Marino, talentovaná, dneska se naučíte osmičky. Při nich určitě zapomenete, že jste původně chodila po dvou."
Marina musela natočit pánev pravým bokem dopředu a pak ji vysunovat šikmo dopředu a dozadu.
"Pozor na rovnováhu," zachytila ji Damiána, když se Marina počala kácet. "Musíte propnout všechny svaly až do špičky ocasu. Vysunujte pánev nejdřív jen maličko... Však vy na to přijdete..."

Marina na to opravdu brzy přišla. A pak mohla opisovat boky kroužky a nakonec osmičky.
Vysouvala pánev dopředu doprava, pravým bokem opsala půlkruh dozadu, poté vedla pánev za levým bokem a opsala půlkroužek dozadu. A tak stále dokola vše plynule spojila do osmiček.
"Polož si před ňadra dlaně na sebe jako Buddha," poradila jí Daniela, "a snaž se držet ramena stále na stejném místě v prostoru. Pohybuj jen boky."

Uf! Marina se snažila, nikdy předtím by neřekla, jak jsou břišní tance namáhavé. Penízkový pás jí hezky cinkal do vlnivé hudby a úderů bubínku.
"To se potím," utírala si Marina čelo.
"Nágy se nepotí, nágy se lesknou," nesouhlasila Daniela.

Marina se tolik chtěla sžít se svým hadím ocasem. Věděla, že dokud se nebude cítit jako nága, nedokáže se metamorfovat. Důvěřovala Meluzíně i Damiáně, tančila osmičky a při odpočinku meditovala se zemí a ohněm.
"Zavřete oči, a vlňte se dál," poradila jí Damiána.

Po obědě se do tanečního sálu vrátily. Byl již prázdný, avšak vlnivá hudba jím zněla stále. Stejná hudba jaká neustále zněla celým hradem.
Podle Damiániných pokynů Marina opět vlnila boky osmičky společně s Danielou a oběma dvojčaty.
A k těm osmičkám ji Damiána postupně naučila, jak spojit vlnění boků s vlněním celého ocasu. Učila ji, jak se má správně odrážet v místech, kde je ocas nejvíce stočený.
"Odraz vpravo, odraz vlevo, raz a dva, raz a dva..." tleskala Damiána.
Marina svištěla tanečním sálem, z pohybu nágy měla radost.
A pak se ještě učila, jak se pohybovat přímo. Nakonec následovala meditace. A potom musela odpočívat...

Když se Marina před večeří probudila, napadla ji podivná myšlenka: já mám ale dlouhou nohu...
Protáhla se, přitom nohou do něčeho kopla!
Otevřela oči: to není noha! To je můj ocas!
Protáhla ho ještě jednou, zavlnila jím, stočila ho kolem sebe. Bolely ji v něm snad všechny svaly, o kterých neměla ještě ráno ani potuchy, ale to teď nebylo důležité. Důležité bylo, že ocas ovládá. Už ví, že je to část jejího těla a ne nějaké neforemné závaží.
Šťastná se posadila, zkusila se zavlnit v osmičkách, ještě je nezapomněla. Zavlnila ocasem a pomalu se elegantně posunovala po komnatě.
"Co tady děláš za rámus?" nakoukla dovnitř Daniela, a když Marinu viděla v ladném pohybu, špitla tajemně: "Super, můžeš s námi jít v noci na to místo."

Simča s Kamčou už měly dávno spát, ale namísto toho čekaly s Danielou a Marinou na Plantefolieho. Šeptem Marině vyprávěly o hrozném pláči, který se zoufale nese z míst velmi nedostupných.
Marina sama ten pláč slyšela po probuzení z metamorfózy, od té doby se na něj snažila nemyslet, a nyní jí jezdil mráz po zádech, když Daniela říkala: "Já si myslím, že to brečí někdo, komu někdo umřel. A někdy je v tom pláči slyšet takové kvílení jako 'Né!‛ a 'Proč?‛. Zvláštní je, že se to nikdy neozvalo odjinud."
"Divné je, že se tam ale nedá vstoupit. Tak jak se tam ten plačící dostal?" dumala Simča, zatímco Kamča mlčela a zdálo se, že o něčem hluboce přemýšlí.
Kamča si totiž za svých devět let v Hadím hradu něčeho všimla. Měla podezření, myslela si, že ví, kdo tam pláče. Jenže se bála to říct nahlas. Bála se, že se jí budou smát.

"Tak jsem tu! Můžeme jít," vklouzl Plantefolie dovnitř v šaškovském oděvu s dudami na rameni.
Všechny tři sestry na něj vykulily oči. "Co to máš na sobě?"
"Ále, králi jsem se zdál nevyužitý, tak mě použil místo šaška, kterému dal včera dovolenou. Já blbec hrál na nádvoří pod okny jeho pracovny flórbal. Trénoval jsem údery o zeď a král se zrovna musel kouknout z okna," kroutil Plantefolie hlavou, rolničky na čepici mu cinkaly a dlouhé vlasy vykukující zpod čepice divoce skákaly.
Vlasy měl na rozdíl od svých sester světlé, v obličeji podobu ani jeden nezapřeli.
"A na tohle jsi mu taky hrál?" ukazovala Daniela nevěřícně na měchovitý nástroj.
"No, jen jednu písničku... Přeci jen mi jde líp ten flórbal."

Marina na Plantefolieho celou tu chvilku zvědavě hleděla, zdál se jí milý, a nevěděla, jak by na sebe upozornila. Něco bych měla říct... Jenže nic chytrého ji nenapadalo... Počkat, Vilda říkal, že Plantefolie dal gól...
"Vilda povídal, že máte ještě před vysvědčením zápas s Berounem," ozvala se.
Plantefolie se na ni koukl z výšky, usmál se a s mrknutím oka řekl: "Ahoj, kotě."
(Pokračování příště...)
 

25 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Renata Štulcová Renata Štulcová | Web | 20. července 2010 v 22:32 | Reagovat

Tak jsem to stihla. Zítra totiž přijde z Albatrosu korektura knihy "Mojmír - cesta pravého krále", musím ji rychle udělat. Jedná se o víc jak 300 stran, tak asi sedmou kapitolu Rafaelovy školy dopíšu až v pondělí či úterý.

2 Helča Helča | E-mail | 20. července 2010 v 22:44 | Reagovat

je to pořád lepší...už se nemůžu dočkat pokračování....

3 radek radek | 21. července 2010 v 8:58 | Reagovat

No ale stejně je to užasné, ale je škoda, že máte takový spěch :)

4 Liena Liena | 21. července 2010 v 9:01 | Reagovat

Úžasné. Už se těším na další část...

5 ellin ellin | 21. července 2010 v 9:40 | Reagovat

Nádherná kapitola.

6 Lucka Lucka | 21. července 2010 v 10:11 | Reagovat

Moc hezké. Já myslím, že Plantefolie by se k Marině docela hodil ;-)  :-D

7 Annička Annička | 21. července 2010 v 10:32 | Reagovat

[6]: Taky mě to napadlo. Aspon přestane Marina myslet na toho Martina. teda Doufám. Jen si říkám, že se asi Marina zas do něčeho namočí. Určitě se za tím kvílením vydá.

8 Jirka Jirka | Web | 21. července 2010 v 10:44 | Reagovat

Úplně jsem vykulil oči nad poslední větou a jsem šokován a paralizován, sedím úplně strnule a jen píšu s nepřítomným výrazem O_O
P. s. Já jsem říkal, že ta Káťa a Simča budou nějak zapletené do toho pláče (mimochodem: Teď jsem se toho popisu fakt bál ??? ) ale nakonec jen Káťa, teda asi. Nemůžu se dočkat dalšího dílu :-) .

9 Profesor Profesor | 21. července 2010 v 11:29 | Reagovat

1] To je dobré, já si ráda počkám. Navíc stejně mám teď také plno práce. Aspoň bude na co se těšit.
Kapitola je moc hezká. Plantefolie je pěkné jméno, jestli jeho nositel je vážně takový, tak by to honem chtělo Arthose, aby Marinu tahal z průšvihu.
Taky by mne zajímalo, co ví nebo si myslí, že ví ta malá nága...

10 katulka katulka | E-mail | 21. července 2010 v 11:44 | Reagovat

[6]:máš pravdu...Plantefolie se k Marině hodí
jinak moc hezká kapitola...včera jsem se vrátila z dovolené tak jsem dneska dočítala....mě teda nevadí,počkám si!!!!!!!!! :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)

11 Lucka Lucka | 21. července 2010 v 13:10 | Reagovat

To je divný, že to "něco" ví jenom Kamča.. Přece jenom, dvojčata ví podle mě vždycky tak nějak všechno najednou :-?

12 Julie Julie | 21. července 2010 v 13:24 | Reagovat

No a já si myslím, že Marina skončí s Plantefolie :-D Zajímalo by mne koho si myslí, že tam slyšela... :-?

13 Lacrima Horse Lacrima Horse | Web | 21. července 2010 v 14:13 | Reagovat

[12]: taky si myslim že to bude ta její láska...

14 Majinka Majinka | 22. července 2010 v 13:29 | Reagovat

paní Štulcová, tipla by jste si jaká jsem když jsem střelec a ascendent mám ve vodnáři???

15 Jirka Jirka | Web | 22. července 2010 v 17:33 | Reagovat

[14]: To já jsem vodnář s ascedentem v rybě ;-)

16 Lacrima Horse Lacrima Horse | Web | 22. července 2010 v 17:47 | Reagovat

já sem panna a ascedent mám v raku

17 Lorella Iuliano Lorella Iuliano | Web | 22. července 2010 v 18:13 | Reagovat

U této kapitoly ještě nejsem...ale chtěla jsem se vás zeptat jestli bych si vás nemohla strčit do oblýbených stránek..newa že? xD

18 Renata Štulcová Renata Štulcová | Web | 22. července 2010 v 19:39 | Reagovat

[17]:Budu moc ráda, když si mě přidáš do oblíbených. Když budeš chtít, můžeš použít i ikonku, kterou mám v menu. Já tě sem přidám taky. :-)

19 Renata Štulcová Renata Štulcová | Web | 22. července 2010 v 20:00 | Reagovat

[14]: Čistě Střelec a zároveň Vodnář bys měla být usměvavá, pozitivní. Střelec je kentaur, nevadí mu běhání jak duševní (tj. životní výzvy) tak i fyzické (třeba orientační běh). Ale zase podotýkám, že postavení planet a Měsíce v době narození vše různě mění. Takže to nemusí sedět.

20 ellin ellin | 22. července 2010 v 20:19 | Reagovat

[16]: To dobre ja jsem rak a ascent mam v panně. :-D Myslíte že je nějak zajímavé mýt znamení která jdou po sebě?Teda alespoň doufám že jsem to napsala dobre. :-D

21 Jirka Jirka | Web | 23. července 2010 v 8:19 | Reagovat

[20]: Zajímavé, nikdo tu nemá (teda co vím) stejný ascedent :-D

22 Lacrima Horse Lacrima Horse | Web | 23. července 2010 v 13:26 | Reagovat

já vás v oblíbených mám už dávno :-)
ale chtěla sem se zeptat když mám ascedent v raku a descedent v kozorohu musím hledat někoho kdo má ascedent v kozorohu nebo znamení kozoroha??

23 Julie Julie | 23. července 2010 v 15:45 | Reagovat

já jsem panna a ascedent mám v střelci (což je moje sestra), ta má ascedent v blíženci (mamka). A taťka má descedent v blíženci (mamka).

24 Profesor Profesor | 24. července 2010 v 10:35 | Reagovat

To já jsem váha s ascendentem ve štíru a descendentem v býku. Ale můj partner je lev, ascendent u něj bohužel určit nejde. Nezná svůj čas narození.

25 Daja Daja | Web | 24. července 2010 v 17:24 | Reagovat

proč to vždycky musí skončit v tom nejlepší ;) :-D

26 Daja Daja | Web | 24. července 2010 v 17:26 | Reagovat

Ehm já mám jako ten ascendent atd. úplně stejný jako Marina ;)

27 Lumixx Lumixx | Web | 25. července 2010 v 7:33 | Reagovat

Ascendent v Kozorohu - Descendent v Raku, to jsem já

28 Julie Julie | 27. července 2010 v 8:13 | Reagovat

je tady něják mrtvo.... [:tired:]

29 Julie Julie | 27. července 2010 v 9:16 | Reagovat

Pani Štulcová já budu vraždit, už se vám někdy stalo, že jste byla u konce dlouhého příběhu a najednou se vše jen tak smazalo? 8-O  O_O

30 Renata Štulcová Renata Štulcová | 27. července 2010 v 9:36 | Reagovat

[29]: Když píšu, téměř za každou větou stisknu CTRL+S. Dokonce to mám tak naučené, že ty klávesy mačkám i při psaní mailů (v mailu to ale dělá pěkné neplechy). A stále odesílám do Dokumentů a před vypnutím PC ukládám vše na "flešku".
A pak mám ještě jeden fígl. Každou kapitolu píšu do samostatného souboru. Teprve po dopsání celé knihy všechno spojím.
Upřímnou soustrast, mně se to ještě nestalo, ale musí to být zoufalý pocit.

31 Monyys Monyys | Web | 27. července 2010 v 10:03 | Reagovat

vypadá tto zajímavě =) až budu mít čas, tk si něco přečtu =)

32 Julie Julie | 27. července 2010 v 12:39 | Reagovat

mamka mi to taky říkala, ale s rozdílem, že my máme apple takže mačkáme jabko+c .
Ségře se zase stalo, že psala seminárku a celá se jí smazala O_O

33 Lacrima Horse Lacrima Horse | Web | 27. července 2010 v 17:29 | Reagovat

[32]: tak to bych vážně zabíjela

34 ellin ellin | 27. července 2010 v 17:31 | Reagovat

[32]: to muselo byt setrasne

35 Míša Míša | 27. července 2010 v 20:36 | Reagovat

Paní Štulcová, kdy bude nová kapitola?

36 Renata Štulcová Renata Štulcová | 28. července 2010 v 12:16 | Reagovat

[35]: Už jsem se vzpamatovala z korektury Mojmíra, zkusím ji během odpoledne dopsat.

37 Julie Julie | 28. července 2010 v 19:34 | Reagovat

Tak co paní Štulcová zvládnete to dneska?

38 Renata Štulcová Renata Štulcová | 28. července 2010 v 19:36 | Reagovat

[37]: ZA chvíli, ještě musím sehnat obrázek ostružiníku. :-)

39 Jirka Jirka | Web | 28. července 2010 v 19:42 | Reagovat

Já si myslím že Plantefolie ta láska nebude, je to takové okaté. Ale asi se mýlím :-D (alespoň že to vím ;-) )

40 Jirka Jirka | Web | 28. července 2010 v 19:46 | Reagovat

Jo a zapomněl jsem napsat že se mi zbíhají sliny při kuřecích řízcích :-D Ale opravdu :-)

41 tess tess | Web | 29. července 2010 v 14:48 | Reagovat

tak ta posledni veta me opravdu ohromila....
necekala jsem neco takoveho...
ale marinina laska by to klidne byt mohla :)

42 Sia Sia | 3. srpna 2010 v 16:41 | Reagovat

[41]:souhlasím :-P

43 Málinka Málinka | E-mail | 5. dubna 2012 v 17:35 | Reagovat

Jo jo, může to být pravda. A ještě sem se chtěla zeptat paní Štulcové, ten descedent je znamení toho člověka a nebo jeho ascedent? Předem díky.

44 Renata Štulcová Renata Štulcová | Web | 5. dubna 2012 v 17:46 | Reagovat

Podívej se na
http://rafaelovaskola.blog.cz/1007/ascendent-a-horoskop
Tam jsem vypsala, jak si zjistíš svou lásku.
To znamení je descendent.

45 Málinka Málinka | E-mail | 6. dubna 2012 v 19:49 | Reagovat

No, descedent mám v býku ale nechápu jestli ten býk se narodil když na obloze bylo souhvězdí býka  nebo má povahu (ascedent)býka. Jinak děkuji . :-)

46 Renata Štulcová Renata Štulcová | Web | 6. dubna 2012 v 21:16 | Reagovat

[45]: Měl by to být Býk podle znamení v Zodiaku, tedy někdy na jaře narozený. Ale když nebude a rozumíte si, nemá smysl si s tím lámat hlavu. :-)

47 Málinka Málinka | E-mail | 7. dubna 2012 v 19:49 | Reagovat

Moc děkuji paní Štulcová ale na vztah mám ještě čas :-) já jenom kdyby později :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama