Sekunda - 1. Číše hadího svlačce

4. července 2010 v 20:32 | Renata Štulcová |  Kapitoly - Sekunda

Liány svlačce se jako těžká hadí těla vlní, zdobí se křehkými květy jako hadi kůží a v číši květu podávají lék i bolest.

Marina procitala s pocitem, jako kdyby ji někdo vtěsnal do malého kufru. Paže měla svázané, když se snažila pohnout nohama, pohnula se celá a svět se s ní zhoupl. Vylekaně otevřela oči a na vše se rozpomněla.
Metamorfovala jsem se v nágu. Musím roztrhnout vajíčko. Musím uvolnit aspoň jednu paži. Kdybych tak mohla pohnout ocasem. Sama sebe svírám... Je to hrozné... Jako kdyby mě zazdili zaživa...
Nebyla daleko od pláče, když se jí konečně podařilo levačku uvolnit a stěnu vajíčka protrhnout.
Zaslechla Světlanu: "Paní profesorko, Marina se probudila."

"Už jedeme," ozval se syčivý Meluzínin hlas. "Terezko, pojďte nám se spolužačkou pomoct."
Marině bylo po protržení vajíčka ještě hůře. Dávala se do ní zima. Pocity nágy jí napovídaly, že se musí pohnout a z vajíčka ven. Jenže omotaná vlastním ocasem a zmatená předchozím lidským a vílím životem, nebyla schopná pohybu.
Z úst se jí dral otravný dlouhý jazyk, kterým vnímala vůně kolem lépe než nosem.
Viděla je část komnaty ve vaječném otvoru. Ale cítila celým tělem nepatrné záchvěvy. Už přichází pomoc.
Teď se v tom otvoru objevila tvář nágy Meluzíny a Marinu velice vyděsila.

Meluzíniny oči, hnědé panenky, které se tolik podobaly Marininým, byly shora dolů rozděleny světlými čárkami zorniček. Kolem očí měla Meluzína temně modré lemování a jakmile otevřela ústa, kmital jí v nich hadí jazyk mezi jedovými zuby na místě špičáků.
Meluzína s Vanessou a Terezou sejmuly z Mariny měkké vejce a Meluzína spráskla ruce.
"Vy jste ale krásná krajtička, zamotaná jak klubko vlny. Musíme ji rozmotat, má ocas naprosto přeleželý," pravila Vanesse a Tereze.
Byla to pravda. Marina si tak přeležela ocas, že v něm neměla sebemenší cit. Vyděšeně sledovala Meluzínu vztyčenou na dlouhém silném modrostříbrném ocase, který jí vykukoval z pod šatů. Pohybovala se rychle a ladně, stejně jako Vanessa a Tereza.
Ve škole se o hadech učili v posledním měsíci před metamorfózou, ale Marině bylo nyní tak špatně, že si nevzpomněla na jediného.
Konečně ji opatrně rozmotaly a přes pět metrů dlouhý ocas, který jí začínal pod pupíkem, stočily na velikou postel. Marina se zvědavě a stále vylekaně prohlížela. Modročerné mřížky měla vyplněny zlatými a světlounce hnědými skvrnami. Avšak na břišní spodní straně ocasu měla zlatavé pruhy štítků k lezení.
"Chce se mi zvracet," zasyčela.


"Tak a teď jste se, Marino, z víly stala nágou," pravila slavnostně Meluzína, když Marinu umyly, oblékly do silné dlouhé mikiny a podaly jí posilňující lektvar, po němž jí přestala být zima.
"Už můžeme dovnitř, paní profesorko?" ozvala se Médea za dveřmi.
"Jen na chviličku, Marina pak musí cvičit," dovolila Meluzína štěbetajícímu hloučku.
Marina viděla, že všichni její spolužáci jsou již metamorfovaní a pohybují se rychle a ladně. Přední část i s ocasem udržují vzpřímenou tak, že jsou vyšší, než v lidské kůži.
"Koukni, Marino, já jsem chřestýš ale nemám chřestítko," zvedal Vilda špičku ocasu.
"Já přivezu z domova takový umělohmotný po bráchovi, můžeš si ho tam přivázat," zaťukala si Médea na čelo.
"Ale nebudeš na mě syčet, když ho při plazení ztratím?" zeptal se Vilda.
"Tak si ho přivážeš pevně."
"To nemůžu, to mi odumře špička," mračil se Vilda.
"Nágy se každý měsíc svlékají z kůže a při každém svlékání vám, Viléme, naroste dílek chřestidla," upokojila ho Meluzína a všem pravila: " V tréninku jste si vedli výborně, teď musíte nechat svaly odpočinout. Přitom nastudujete něco z literatury o hadích pohybech. Já budu s Marinou zatím cvičit, aby vás dohnala."

Když všichni odkvapili studovat, sestry osaměly.
"Marinko, jak ti je?" posadila se k ní Meluzína na postel.
Marina nejistě hleděla na dlouhý ocas místo nohou. Byl tak nehybný. Silný ale nehybný. Tam, kde měla dříve boky a nohy, má nyní suchou teplou hadí kůži.
"Marinko, takhle nesmíš nyní přemýšlet," začala Meluzína. "Já jsem taky kdysi prošla metamorfózami, vím, jaké to je. Pro tebe je nejlehčí metamorfóza ve vílu a fauna, protože ti zůstanou dvě nohy.
Kdysi nám moudrý Cheiron poradil, když jsme se metamorfovali v kentaury, abychom se snažili zapomenout na náš předchozí život. Snaž se prostě si říkat, že jsi nága. Malá milá nága, která si užije toho, že je nága. Marino, nágy dokážou úžasné věci, uvidíš."
"Jenže jak se mám zvednout?"
"Začneme se špičkou. Musíš mít cit ve špičce," pravila Meluzína. Když Marinu do špičky štípla, Marina sebou cukla.
"No vida," usmála se Meluzína. "Snaž se jí pohnout."
Marina nešťastně sledovala špičku ocasu, dávala do ní tolik síly a ono nic.
"Zavři oči a pomysli na své nohy, snaž se jakoby pohnout nohama," radila Meluzína.
Marina stiskla víčka a pak se komnatou prohnal její dlouhý ocas. Jako neřízená střela smetl židli.
"Au!" vykřikla Marina, protože se do ocasu o židli uhodila, a kdyby ji Meluzína nezachytila, těžký dlouhý ocas by ji stáhl z postele.
"Jde ti to," pochválila Marinu a se Světlanou ji uložila zpátky na postel. "Teď musíš trénovat pohyb ocasu vleže. Budeš ho vlnit po komnatě a později rozmotávat a stáčet. Teprve potom se naučíš vztyčovat a udržovat rovnováhu. Až budeš vše umět, připojíš se ke spolužákům. Tělocvik nág je velmi náročný. Uvidíš jaké úžasné věci nágy se svým tělem dokážou. Tak - tady jsem ti přinesla MP3, pustím ti příjemnou hudbu a můžeš se vleže vlnit. Já se tak za hodinu vrátím a budu s tebou pokračovat. Musím totiž zkontrolovat hlavně Vildu, aby nedělal nějaké vylomeniny. A Marinko, snaž se," zvedla Meluzína ukazováček. Dokud nebudeš umět ovládat své tělo, nepodaří se ti dočasná metamorfóza v člověka."


Do sluchátek vplouvala perská hudba, která přímo vyzývala k vlnění. Marina hluboce vzdychla a začala se snažit.
Musím přinutit ten ztuhlý ocas, jinak si tady poležím do příští metamorfózy, říkala si. A pak dostala nápad: "Světlano, nemohla byste mě masírovat?"
Světlana přikývla a za chvíli se ukázalo, že to byl dobrý nápad. Marina si konečně začala uvědomovat, že TO není jen nějaký odložený obří ocas krajty, ale že je TO její tělo.
"Jé, to lechtá," svíjela se na posteli.

"Ahoj, co to tady vyvádíte?" objevil se náhle na prahu Puk. A když k němu Marina obrátila rozesmátou tvář, žasl: "Ty jsi ale roztomilá nága. Konečně nevypadáš jako člověk."
"A jak vypadám? Světlano, podej mi, prosím tě, zrcátko."
Marina si až do této chvíle neuvědomila, že má také jedové špičáky. A ty oči! Úzké svislé škvírky se jí otvírají v hnědých panenkách stejně jako Meluzíně. A kolem očí lemování.
"To máš, jako kdyby sis napatlala silné linky rudou tužkou, nemusíš se vlastně už malovat," pravil Puk a na svých kozích nohách doputoval ke křeslu.

Marina úspěšně stočila ocas na postel a nechala si podložit polštáři hlavu a záda, aby na Puka i Světlanu lépe viděla.
"Puku, jaktože byla Meluzína na Prosebnu drak?"
"Normálně, to jde. Já se taky dokážu metamorfovat v úplného kozla. Jenomže hodí se to akorát, když mám třeba v lese hlad, tak se stanu kozlem a něco si sežvýkám. Já ale spíš dávám přednost lidské stravě. Ty by ses taky teď mohla metamorfovat v hada nebo draka, bohužel se to v osnovách přesunulo až do oktávy. Neumíš si představit, jak jsme blbli a děsili kdysi lidi kolem, když jsme se třeba změnili ve stádo koní nebo hejno obrovských orlů."
Marina povytáhla obočí.

"Puku, neměl bys sem chodit," ozvala se ve dveřích Meluzína. "Začneš být všem podezřelý. A my potřebujem utajit pravdu o naší rodině. Marinin otec by to opravdu nezvládl."
"Ach jo, tak já jdu," pravil Puk a zůstal dál sedět a poslouchal Meluzínu, která se věnovala Marině.
"Teď se pokusíš zvednout trup, Marino. Zkus to jako sedy lehy."
Marina se snažila, ale trup a hlava jí stále zůstávaly na posteli, zatímco ocasem mávala jako ve vichřici.
Marina se slzami v očích hlesla: "Nejde mi to. Budu tady celý rok ležet."
"To nemůžeš, to bys měla proleženiny. Budeš cvičit dál," prohlásila klidně Meluzína a pak vykřikla: "Pozor."

Na Marinu něco odporného skočilo. Dopadlo jí to na hruď.
"Ááá," zavřískala a celou svou silou se v úleku vztyčila, zavrávorala na posteli, a vztyčená sjela z postele Pukovi přímo do náruče. Přitom odvinula konec ocasu tak, že shodila svícen stojící u dveří.
"Co vyvádíš? Vždyť je to jen žába," uklidňoval ji Puk.
"Žába?" brečela Marina.
"Rosnička," zasyčela se smíchem Meluzína a vyděšené zvířátko sbírala z podlahy. "Tenhle šok vždycky zabere. Nemysli si, Marinko, že jsi jediná, na koho jsem ji musela hodit. Zajímavé je, že se s tím nikdy nikdo pak nechlubí, takže se o mé metodě nikdo nedozví. Tak a teď, když už jsi konečně vzpřímená, musíš trénovat lezení. Pošlu ti sem Vanessu a Terezu, je nága geneticky, vše jí jde snadno."

Marina po jedné straně podpírána Vanessou, po druhé Terezou se snažila rozvlnit své tělo podle nich.
Mám jeden ocas, ale je to složitější než se dvěma nohama, říkala si zprvu. Svíjet, odvíjet, vlnit, pak zas rovně posunovat pomocí štítků na břiše... Pozor na dveře, aby mi ocas nepřibouchly... To chci vidět ty úžasné věci, které nágy dovedou. Já budu ráda, když slezu ze schodů... mračila se a zapomněla na správné pohyby. Ztrácela rovnováhu.
"Marino," zachytily ji.
"Já jsem..." Marina zmateně hleděla pod sebe. "Chtěla jsem si stoupnout, jenže nemám nohy..."
"To je problém všech studentů kromě nág a nymf. Všichni hledají nohy," vysvětlovala Vanessa. "Prostě musíte přinutit svůj mozek, aby pochopil, že vaše páteř se táhne celé ty dlouhé metry až do špičky ocasu."

Marina unavená padla na lůžko ještě před večerkou. Holky se kolem ní slezly, seděly na svých ocasech stočených jako hadice, a klábosily.
"Já už si ani nevzpomenu, že jsem měla dvě nohy," prohlásila Kydippé. "Ale stejně se těším, až se naučíme metamorfovat. Až půjdeme zase do školy, nerada bych, aby mi někdo šlápl na oháňku."
Hm, ta zas blábolí, myslela si Marina ležící na posteli jak rozkleplé vajíčko na pánvi.
A byla pěkně naštvané vajíčko. Díky Fontánovým zpomalovacím nápojům se metamorfovala poslední a za ostatními pokulhává.
Jenomže Marina chce být ve všem nejlepší. Žádné pokulhávání.
Proto když nadešla večerka a v Hadím hradu se rozhostilo hluboké ticho, Marina doširoka rozevřela hadí oči, doplazila se ke komodě, našla si teplý svetr, který si přetáhla přes noční košili, a potom zatnula zuby a začala zase trénovat.
Jak mi to říkala Terezka: nesmím zapomenout, že i konec ocasu je můj, když lezu, vlním se až do špičky...
Lepšila se, stále to sice nebylo ono, ale dělala pokroky a nálada jí stoupala.
Ráno musím napsat dopis našim, plánovala si už vesele. Poprosím Světlanu, aby ho hodila do schránky u školy, říkala si, když se zívající sunula do postele.

"Ááá," ozval se zdáli tich pláč, který jako neviditelná studená ruka sevřel Marinino srdce. Ztuhla. Chvilka ticha a pláč přicházel zas. Vycházelo z něj tolik neštěstí a beznaděje, až se Marina strachy rozklepala.
Co to je? Jde to zvenku... Zavlnila se a doplazila k oknu.
Hadím zrakem spatřila dole pohyb, to se střídali elfové, kteří ji hlídají před neznámým útočníkem i zde.
Pohlédla vzhůru. Měsíc ozařoval siluetu hradu a nad ní se nesl ten pláč.
Dívala se na mohutné palácové budovy, na vysoké kulaté a hranaté věže. Byly na sebe nalepeny...
Vnitřek hradu je jako bludiště, napadlo ji. Vtom ji zamrazil další nářek. Co když se v hradu někdo ztratil? A je tam zamčený. Nebo někoho kdysi zazdili a teď straší...
"Nééé," další nešťastný sten se vznesl nad věže a projel Marině páteří až ke špičce ocasu.
"Panebože? Co to je?" zasyčela, až jí jazyk vyjel z úst. Obrátila se a jako střela vyrazila z komnaty.
"Vanesso, Vanesso," bouchala na vychovatelčiny dveře, "někdo tam je, v hradě, zavřený!" vyrazila ze sebe, když vychovatelka otevřela. A z ostatních dveří už vykukovaly spolužačky.
"Kde?" nechápala Vanessa. Nechala se Marinou dovést do komnaty k oknu. A ostatní holky v nočních košilích lezly za nimi.
"Ale tam nemůže nikdo být, tam v těch křídlech jsou jen prázdné komnaty. Kdyby vás byly tři třídy, všude by tam bydleli studenti. Jděte, Marino, spát. Máte halucinace po metamorfóze, to se stává. Jako nága máte jinak vyvinuté smysly. Vnímáte celým tělem pohyby a vibrace kdekoli v okolí. To někdy vám, právě metamorfovaným nágám působí nesnáze. A vy všechny taky - do postele," ukázala děvčatům.

Marina si připadala jako blázen. Ale já jsem to opravdu slyšela, vzdychla si, když za sebou Vanessa zavřela dveře.
Začala se plazit k posteli a náhle si uvědomila, že snad tím úlekem se stalo, že vnímá celé tělo až ke špičce ocasu jako své, jako kdyby se nágou narodila.
Vklouzla pod peřinu, ulehla na bok a pak pomalu pomaloučku stáčela ocas kolem těla. Je tak silný a dlouhý. Snad ji před vším ochrání.
(Pokračování příště...)
 

28 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Nikki Nikki | 4. července 2010 v 20:44 | Reagovat

Kdo vi co slysela..

2 Janina Janina | 4. července 2010 v 20:53 | Reagovat

joooo jsem druhááá byla to bomba...já bych nechtěla být nága nevim proč :-) já bych byla buď nymfa nebo víla

3 Míša Míša | 4. července 2010 v 20:53 | Reagovat

Super kapitola.. Taky by mě zajímalo co to bylo.

4 Lucka Lucka | 4. července 2010 v 20:56 | Reagovat

Hezká kapitola, těším se na další :-)

[2]: Já bych taky nechtěla být nága, ale oni si nemůžou vybrat :-(
Chtěla bych být víla, ale mít kozí nožky jako fauni by třeba bylo taky hezký :-D

5 Gingíšek Gingíšek | Web | 4. července 2010 v 20:57 | Reagovat

Úžasná kapitola :-). Být nágou by nemuselo být zas tak špatné, když bych se mohla metamorfovat v draka. Ale stejně u mě vede faun :-D

6 Annička Annička | 4. července 2010 v 21:21 | Reagovat

Já bych taky radši byla dvounožeč. Možná nymfa, protože mám ráda moře. Hadů se bojím. Ty nágy musí být ale úžasné.
Třeba sylšela fakt nějakého ducha.

7 Nikki Nikki | 4. července 2010 v 21:30 | Reagovat

[6]: nymfa neni dvounozec ale.. ta ma prece rybi ocas.."V kvartě se z vás stanou nymfy jinak nazývané mořské panny nebo najády. Kromě rybího ocasu.."

8 Feya Feya | Web | 4. července 2010 v 21:31 | Reagovat

Třeba to byla Meluzína...třeba to nějak souviselo s tím prokletím. 8-O Jinak super kapitola! :-D

9 Annička Annička | 4. července 2010 v 21:36 | Reagovat

[7]: Já vím, ale protože mám ráda moře, tak bych to s rybím ocasem snad přežila. ???

10 Annička Annička | 4. července 2010 v 21:46 | Reagovat

Jo a to jsou nápady. na mě hodit žábu, tak z toho koktám. :-D

11 Nikki Nikki | 4. července 2010 v 22:19 | Reagovat

[9]: podle tech znaku problemu co maju nemetamorfovane nymfy bych mela byt nymfa, ale predstava rybiho ocasu no fuj, nesnasim ryby :-D z toho smradu je mi dycky zle :-D

12 Dáša Dáša | 4. července 2010 v 22:20 | Reagovat

[8]:Super kapitola. Říká se, že Meluzína kvílí. To by mohlo být.

13 Profesor Profesor | 4. července 2010 v 22:20 | Reagovat

Tedy, já být nágou, tak jsem hodně nebezpečná svému okolí. Mně k tomu totiž dvě nohy bohatě stačí, co teprve pět metrů  dlouhý silný ocas.
Pěkná kapitola s další záhadou.

14 Julie Julie | 5. července 2010 v 0:44 | Reagovat

Opravdu moc hezká kapitola.

15 Lucka Lucka | 5. července 2010 v 9:42 | Reagovat

[8]: Jo, to mě taky napadlo, že by to mohla být Meluzína. Radši o tom ale nebudu přemýšlet jinak si zas vytvořím úplně nereálný teorie... :-D

16 katka katka | E-mail | 5. července 2010 v 9:49 | Reagovat

super kapitola!!!!!!!!moc by mě zajímalo,co to Marina slyšela....jinak moc se mi líbila.Taky bych chtěla být nágou :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D

17 ellin ellin | Web | 5. července 2010 v 11:14 | Reagovat

No pěkná kapitola.Ja ani moc nevim co by bylo promě nejlepší být za bytost mě se nága líbí i nelíbí.Nelíbí se mi na ni ,že stím tělem to bude asi složité.Nága bych ale asi nebyla. :-D

18 Alice Alice | 5. července 2010 v 14:40 | Reagovat

Dobrý. Nága bych nechtěla být. Je to hrozně nešikovný se pohybovat jako nága, když je člověk zvyklý na dvěnohy.
Marina určitě zažije nějaké pořádné vzrůšo. Ona takové věci docela přitahuje.

19 ellin ellin | Web | 5. července 2010 v 15:39 | Reagovat

Ja jsem asi Faunka. :-D

20 Míša Míša | 5. července 2010 v 22:05 | Reagovat

Tak to já jsem asi nymfa :-D.

21 majinka majinka | E-mail | Web | 5. července 2010 v 22:25 | Reagovat

Zkoušela jsem si představit, jaké by to bylo být nágou ale nejde to..... Oni maj páteř až do konce ocasu??? To by bylo kdyby jsem si to mohla vyzkoušet... ;-)

22 ellin ellin | Web | 6. července 2010 v 10:19 | Reagovat

[21]:Že jo taky bych si to chtěla vyskoušet být v těle každého elementála pak bych poznala co bych opravdu chtěla být.

23 Petule Petule | 6. července 2010 v 14:21 | Reagovat

[22]: Jo taky bych si chtěla všechny vyskoušet. To by bylo super, kdyby to šlo. Představovala jsem si,jakse Marina stáčela do postele. 5 metrů!!! O_O

24 Míša Míša | 6. července 2010 v 19:48 | Reagovat

Kdy myslíte že bude další kapitola? Myslíte že do soboty?

25 Julie Julie | 6. července 2010 v 19:52 | Reagovat

Paní Štulcová a co dělají nágy se skolijózou?

26 Renata Štulcová Renata Štulcová | 6. července 2010 v 19:54 | Reagovat

Zítra bych tu kapitolu chtěla napsat, maximálně do čtvrtka. Skolióza je netrápí. Ony nágy mají zajímavý tělocvik. Uvidíte. :-P

27 ellin ellin | 6. července 2010 v 20:19 | Reagovat

[26]:Těším se na ten tělocvik asi to bude zajímevé.Ale na tu kapitolu se taky moc a moc těším.A není ten tělocvik nág něco jako gimnastika? :-?

28 Míša Míša | 6. července 2010 v 20:30 | Reagovat

[26]: To je super, už se moc těším :-).

29 Tereza Tereza | 6. července 2010 v 21:29 | Reagovat

Já sjem taky nedočkavá. Jak jsou prázdky, mám na čtení čas. tak bych četla dál.

30 ellin ellin | 7. července 2010 v 7:59 | Reagovat

[29]: No a hlavně víc čtu a čas jako by běžel pomalej. :-D

31 Lucka Lucka | 7. července 2010 v 10:54 | Reagovat

Paní Štulcová, moc se mi líbí, že máte příběhy postavené na faktech - Nemetonburk 3.díl - pověsti a historická fakta a v Rafaelově škole jména - Aine, Flóra, Pan a další. Zajímalo by mě - inspirujete se takhle nebo máte vymyšlený příběh a pak si dohledáte fakta. Mám doma knížku Víly od Virtue Doreen a tam jsou víly jako Aine a Flóra popsány, protože existují...

32 Julie Julie | 7. července 2010 v 12:45 | Reagovat

A mohou si zlomit ocas?

33 Renata Štulcová Renata Štulcová | 7. července 2010 v 13:08 | Reagovat

[31]:Tak já ty věci vím, protože jsem knihomol :-) . Příběh lidí v mých knihách mě napadne vždy zjednodušeně a stručně, a já se pak ptám sama sebe: Co vím o té věci? O té době? Vyvolám si mnoho znalostí, které mě občas nasměrují k dalšímu studiu.
Aine i Flóru znám dávno. Aine je keltská královna víl, Flóra je římskou bohyní květin a zahrad. O té určitě slyšelo mnoho lidí.
V Rafaelově škole je mnoho bytostí "odněkud", i takový Puk se kdesi objevil. Trochu jinak vypadal, ale byl to šprýmař...

[32]: Ocas si mohou zlomit, ale taky si ho umějí vyléčit. :-) :-P

34 ellin ellin | 7. července 2010 v 17:32 | Reagovat

[33]: Paní Štulcová a můžou si ho zlomit lehce nebo to chce třeba přiskřípnutí?A jak ho umívyléčit nebo jakou technikou to léčí?

35 Julie Julie | 7. července 2010 v 18:16 | Reagovat

A jak to trvá dlouho,
Se vsadím, že se Marině povede si ho zlomit :-D

36 Renata Štulcová Renata Štulcová | 7. července 2010 v 21:10 | Reagovat

Zlomit se dá, i hadí páteř se dá zlomit. Profesor Fontán dovede takové zranění vyléčit, on je totiž z tak dávného věku, že vyléčí leccos. ale ne úplně vše.

37 Daja Daja | Web | 23. července 2010 v 10:35 | Reagovat

ou by mě zajímalo co je v tech komnatách ;) sem doost zvědavá :-D

38 Lin-Shia Lin-Shia | E-mail | 9. října 2010 v 9:49 | Reagovat

Tohle je velmi zajímavý díl, s těmi nágami, jsou to má oblíbená stvoření :)...

39 Luk Luk | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 10:34 | Reagovat

Dobrej blog

40 Gotika Gotika | 1. ledna 2012 v 16:40 | Reagovat

super kapitola :-D  :-)

41 Monika Monika | 7. ledna 2012 v 11:36 | Reagovat

skvělá kapitola těším se na další :-D

42 Týna Týna | 14. ledna 2012 v 11:28 | Reagovat

Mohu se prosím zeptat, zda už vyšel druhý díl Rafaelovy školy a kde bych jej mohla sehnat? Děkuji. :-)

43 Renata Štulcová Renata Štulcová | Web | 14. ledna 2012 v 14:21 | Reagovat

[42]: Vyjde na jaře 2012, až budu vědět detaily, uveřejním je tady na blogu. Tak sleduj blog a dozvíš se včas. :-)

44 Týna Týna | 14. ledna 2012 v 19:17 | Reagovat

Děkuji mockrát. :-)

45 Lady Hestia Lady Hestia | 7. března 2012 v 19:38 | Reagovat

[43]: jéé zrovna jsem se chtěla zeptat :) už se moc těším, ale dávám raději přednost četbě na papírových stránkách než na internetu :)

46 Lady Hestia Lady Hestia | 7. března 2012 v 19:52 | Reagovat

možná, že to tady někde je napsané a já to jen přehlédla, ale stejně se zeptám, a to pod jakým názvem mám tento díl shánět, až se dostane do obchodů?

A také by mne zajímalo, zda budete psát o Marině až do oktávy? A zlomí kletbu dříve, než se dostane do oktávy nebo později?

47 a a | 15. dubna 2012 v 10:31 | Reagovat

úžasný,mužu s zeptat tato knia vyšla už??!

48 Renata Štulcová Renata Štulcová | 15. dubna 2012 v 20:51 | Reagovat

[47]: Vyšel první díl, jemnuje se
Rafaelova škola - Vílí křídla a vydala ji Mladá Fronta na podzim 2011.
Druhý díl Rafaelova škola - Tance nág vyjde teď na jaře. :-)

49 kají kají | 27. dubna 2012 v 16:33 | Reagovat

mě je docela jedno co bych byla...ale byla bych asi siréna ;-)  ;-)  :-P

50 kají kají | 27. dubna 2012 v 16:35 | Reagovat

tak to se těším :-)

51 kají kají | 27. dubna 2012 v 16:37 | Reagovat

ale stejně to musí být hezk...tím elementálem taky každý není

52 Dominika Dominika | 13. května 2012 v 18:27 | Reagovat

bylo to super
zajímavé a moc se těším až budou všechny knížky, tyhle knížky mě dostaly ze všech nejvíc :-)  :-)

53 Lá+Lálá Lá+Lálá | 1. června 2012 v 13:42 | Reagovat

heská kapitola

54 Kreveta Kreveta | 2. června 2012 v 9:41 | Reagovat

Hezký. Můžu se zeptat, jak nágy vylučují? :-)

55 Boomer Boomer | E-mail | Web | 19. června 2012 v 16:22 | Reagovat

Super blog ;-)

56 Renata Štulcová Renata Štulcová | Web | 19. června 2012 v 17:41 | Reagovat

[54]: Podobně jako lidé, jsou jakýmsi křížencem člověka a hada. Ale tyhle problémy nechávám na každém čtenáři, aby si je odpověděl po svém. :-)

57 Pája Pája | E-mail | 7. října 2012 v 16:45 | Reagovat

Už to mám přečtené a kolik bude asi dílů

58 Renata Štulcová Renata Štulcová | Web | 7. října 2012 v 18:19 | Reagovat

[57]: Jestli chceš pokračovat, musíš si knihu koupit nebo půjčit v knihovně.

59 simlenka simlenka | 20. října 2012 v 11:57 | Reagovat

kniha dočtena - mám ale pár věcí, co mi vadily - 1. že je knížka ještě slabší než ta Vílí křídla :-(  2. nechápu jak se tupík jako Buližník mohl dostat na gymnázium, když nepozná podmět a přísudek, možná bych trochu ubrala na tý jeho blbosti :D a 3. nějak jsem nepochopila ten konec s Meluzínou, ale snad se dozvím víc, až se pustím do tercie.

Každopádně super čtení, díky!!!!

60 Renata Štulcová Renata Štulcová | Web | 20. října 2012 v 12:34 | Reagovat

[59]: O délce českých knih rozhoduje nakladatelství. Takže když nepovolí delší, nesmím ji delší napsat. Jinak by ji nevydali. No a Buližník je matematik, chemik a hlavně biolog. Miluje zvířata.
Melzínin příběh neskončil, ale pokračuje dál. :-)

61 miki miki | 13. prosince 2012 v 15:09 | Reagovat

to je nádhernej článek,moc se vám povedl opravdu moc hezký. :-)

62 ------- ------- | 30. července 2013 v 13:44 | Reagovat
63 ------- ------- | 30. července 2013 v 13:48 | Reagovat

[46]: Haha neřeknem kniha se jmenuje tance na třetí díl je něj a jmenuje se rohy faunu a někteří lidé aury vidí  já trochu

64 jolča jolča | 30. července 2013 v 15:00 | Reagovat

Dobrý den paní Štulcová!mám hodně moc ráda vaši knihu, vlastně je moje nejoblíbenější :-) a není to jen tím jak je krásná-je to taky tím že všechny knihy které jsem četla se mi v průběhu strašně líbily, ale když jsem je dočetla a začala číst jiné tak už se mi tolik nelíbily, protože mě nadchly ty další. Ale jediná vaše kniha ve mně ze všech knih co jsem kdy četla(a že jsem jich četla fakt hodně) zanechala otisk a pořád se mi líbí stejně :-) když jsem zjistila že jste Češka, málem jsem samou radostí vyskákala až do stropu :-D je mi totiž fakt líto že všechny super knihy jsou od cizích spisovatelů :-( já bych taky chtěla být spisovatelka, dokonce jsem už napsala jednu knihu :-) zatím teda nic moc :-D ale píšu ji už odmala, takže se ani moc nedivím :-D moc se těším na další díl jak se bude jmenovat? nemyslím rohy faunu, to jsem přečetla během dovolené :-P myslím ten další díl, u Rusalky pod vodou. Jo a ještě jedna věc, to vám prostě musím napsat:s vaší knihou mě seznámila jedna moje kámoška(díky!) a příjmením se jmenuje stejně jako jeden profesor na rafaelce :-) ale to není vše: pokud se nepletu, je tam jedna zlá holka, co se jmenuje Jolana. No a já se jmenuju stejně :-(  to jediné se mi nelíbí: nechápu, proč když mám takové štěstí a moje nej. kniha je česká, musí se někdy zlý jmenovat jako já! To je tak nefér! Ale stejně tak jako mě to štve, tak je mi to i k smíchu :-) no a taky vidím aury :-D ale jen trochu a jenom když se soustředím, ale cvičím to a jde mi to čím dál víc :-) vidíte je taky? Já věřím že elementálové  opravdu jsou a kdybych si mohla vybrat, co bych chtěla být, brala bych všechno :-D nejradši bych ale byla víla nebo nymfa (spíše ta víla) a nejméně asi kentaur, faun, dryáda, nága nebo to, v co se proměňují v sextě, myslím že sirény nebo tak něco, ale ani to by nebylo vůbec zlé! Musím se také přiznat, že druhý díl se mi líbí nejméně, zkazil mi ho ten Meluzínin Životopis, ale jinak je to fajn :-) a nejlepší je ten třetí díl :-D a taky mám takové tušení, že vím, kdo je ten Marinin lev, ale nebudu RO psát, ať je to překvápko :-D a já se také nechám překvapit, protože to nevím jistě :-) myslím, že pokud je to tak jak si myslím, tak v trojce se to dá dobře poznat. A taky by mě zajímalo, kdo chce Marině ublížit. A je mi líto, že tím jejím lvem není Plantefolie, ale kdyby to tak bylo, tak by to vlastně nebylo tak napínavé :-) no a to je asi všechno :-D

65 Renata Štulcová Renata Štulcová | Web | 30. července 2013 v 21:22 | Reagovat

Jolčo, díky moc za tak krásný dlouhý dopis. :-) Neboj, Jolana se objeví znovu v pátém dílu a už to s ní bude jinak. O Meluzíně se později dozvíte více, také se vrátí do děje. Kdo je Lev, se prozradí v pátém dílu. Bude takový přelomový. Čtvrtý díl se jmenuje Šupiny nymf. Tedy - bude se jmenovat. :-)

66 ------- ------- | 31. července 2013 v 9:58 | Reagovat

Jj já taky[2]:

67 Áďa Áďa | 8. září 2013 v 17:58 | Reagovat

Dobrý den paní Štulcová, Vaše knihy jsou fakt super. :-) Už se velmi těším na další díl, prosím napíšete mi alespoň přibližně, kdy bude ten 4. díl, já už se nemůžu dočkat. :-)  :-) Děkuju :-)

68 Faunka265 Faunka265 | 7. dubna 2014 v 18:42 | Reagovat

Gingíšku, tak to jsme ve stejné říši.

69 Faunka265 Faunka265 | 7. dubna 2014 v 18:43 | Reagovat

A myssslím si, že být nágou je dobré. Líbí ssse mi jejich ocasssy :-D  :-D  :-D  :-D

70 Faunka265 Faunka265 | 7. dubna 2014 v 18:46 | Reagovat

Šupiny? vždyt' je to vlnění nyf 8-O

71 Jolča Jolča | 23. listopadu 2014 v 16:16 | Reagovat

[70]: Změna plánu, paní Štulcová už o tom psala

72 apka apka | 30. ledna 2016 v 15:52 | Reagovat

Já jsem asi víla nebo nymfa, ale možná i siréna. :-)  :-D  ;-)  8-)  :-P  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama