1. Nedočkavá meruňka

1. ledna 2010 v 20:02 | Renata Štulcová |  Kapitoly

Kniha Rafaelova škola vílí křídla již vyšla a je na pultech knihkupectví. Vy si můžete na tomto blogu přečíst první kapitoly z prvního dílu Vílích křídel a pak číst kapitoly celého druhého dílu - Sekundy a třetího Tercie.


.
Růžové květy meruňky nedočkavě vykvétají brzy zjara, a pokud je nespálí mráz, promění se do léta v sladké plody.
.

Jelení víska na březích Berounky vítá jarní svítání. Stoletá vila rodiny Fialkových při okraji bylinné farmy se vynořuje z mlhy, břečťan porůstá stěny vily, otáčí se kolem rohových věží a v té, do níž ve dne svítí nejvíce slunce, spí Marina.
Zazvonil budík a za ním se pro jistotu ozývá: "Marino, Marinko, vstávej."
Marina se líně protahuje, ale když zaslechne kroky na schodech k pokoji, hbitě vyskočí z postele a volá: "Už jdu, babi!"
Srdce jí přitom úlekem tluče až v krku: Co kdyby babička došla až sem? Co kdyby mě takto viděla?
Neroztáhla žaluzie, ani nerozsvítila, popaměti nahmatala na stole čelenku a hřeben, dlouhé hnědé vlasy si rozčesala a širokou látkovou čelenku do nich navlékla.
Tak a teď už mě můžou vidět, povzdychla si, když konečně rozsvítila a zahleděla se na sebe do zrcadla.
Marina Fialková je drobná bledá dívka s výraznýma čokoládově hnědýma očima. Děda o ní říká, že se dívá jako zvědavá čokoláda a všichni okolo ní se shodnou, že je celá maminka.
Marina povytáhla zvědavé obočí a jako vždy zalitovala: Kdyby tak tatínek nevyhodil všechny maminčiny věci i její fotografie... jak asi maminka mohla vypadat?
Z kuchyně voněla káva a bylinky, z nichž babička Marině připravovala ranní čaj. Babička brzy vstávala, na stará kolena měla již špatné spaní stejně jako děda, který teď seděl u jídelního stolu a četl si ranní noviny.
Měl na sobě nažehlenou košili a sako na ramínku na věšáku v chodbě.
I babička byla připravena v bílé halence a černých kalhotách, vlasy úhledně začesané do skřipce.
Marina stále ještě v noční košili pozdravila a děda jí s úsměvem povídá: "Tedy ty s tou čelenkou snad i spíš."
"No," ozval se z koupelny tatínek přes vrčení holicího strojku, "vždyť já jí pořád říkám, že z té čelenky jednou bude mít migrénu. Možná že jí ta záda bolí právě z té čelenky."
"Co jste celí vy, muži, vůbec nerozumíte dívčí módě," bránila vnučku babička. "Od té doby, co ji nosí, je stále pěkně učesaná. Nic si z nich, Marino, nedělej. Sněz ten loupáček a pak dojdi do obýváku pro tvůj zdravotní průkaz a tu žádanku o vyšetření. Uložila jsem je v příborníku."
Jak Marina seděla u snídaně, pocítila zase ten tlak kolem páteře. Tlak se stupňoval, rozléval se jí do celého těla a uši skryté pod čelenkou jí začaly brnět.
Párkrát ďobla do loupáčku a se slovy 'já to dojím potom' se vydala pro dokumenty.
Obývací pokoj byl zařízen tmavým starobylým nábytkem, na nějž babička stále aranžovala krajkové dečky, misky s vonnými sušenými lístky a vázy s kyticemi květin z jejich květinové farmy.
Teď počátkem dubna vázy zdobily pouze slaměnky, také z jejich farmy.
Marina vytáhla skřípající širokou zásuvku příborníku, ale ať přehrabovala vyrovnané kapesníky a utěrky zleva zprava, lékařské papíry nenašla.
Otevřela tedy druhou zásuvku, třetí a tehdy zaslechla zvnitřku příborníku šustění, jako kdyby za šuplíky zapadly nějaké papíry.
Zvedla obočí a spodní zásuvku vytáhla. Zašátrala, vylovila pomačkaný zdravotní průkaz a žádanku od dětské lékařky na vyšetření páteře a s nimi kousek zlatého kovu.
Překvapeně si sedla na koberec a prohlížela si ze žlutých nitek spletenou hůlčičku dlouhou jak polovina malíčku. Co to je? Kde se to tady vzalo? Může to být pravé zlato?
"Marinko, běž se převléknout, budeme muset vyjet," vešla babička do obývacího pokoje.
Marina jí ukázala svůj objev a babička nedokázala skrýt překvapení. Dlouho si mlčky prohlížela kovovou věcičku jako zjevení a pak Marině šeptem pravila: "Vypadá jako nožka od šperkovnice tvé maminky. Vzpomínám si, že měla šperkovnici z takového zlatého filigránu. Zmizela s tvou maminkou stejně jako všechny její fotografie," šeptala babička a ohlížela se, aby ji ani manžel ani syn neslyšeli.
Marina na ni upřela tázavé oči. "Já myslela, že fotografie vyhodil tatínek?"
Babička zakroutila hlavou.
Ten den Marina už školu nestihla. Z Prahy domů se z vyšetření vrátili až po obědě, a tak za ní kamarádka Katka s nakopírovanými přijímacími testy do primy přišla domů.
Katka, nejlepší Marinina kamarádka od školky, byla o hlavu vyšší a když šla s Marinou do schodů, brala je přes dva. V pokojíčku rychle rozkládala testy na Marinině bílém psacím stolku.
"Řešili jsme je společně, máš si je zkusit a já ti mám pomoct," vyřizovala Marině. "Řešení mám tady v sešitě."
Marina přemáhala bolest zad a vraštila čelo nad testy z českého jazyka a matematiky.
"Zase tak těžké to není," podotkla Katka.
"Není, ale když já budu dělat testy ještě z přírodovědy..." povzdychla si Marina.
"Ale vždyť ty přece na tu školu nechceš jít, tak čeho se bojíš?" nechápala Katka.
"Nechci, ale musím. Maminka si to přála."
Náhle si Katka všimla rentgenového snímku na stole
"To je moje ctěná páteř," snažila se vtipkovat Marina. "Mám na ní výrůstky. Tady a tady. Budu jezdit na rehabilitace, musím posilovat svaly zad, i když mě bolí, musím se hýbat a dokonce mi předepsali i dietu. Prý jsem ojedinělý případ. Prý se výrůstky na páteři objevují nejdříve ve dvaceti letech. Jestli mi budou dál růst, tak mě čeká operace," ztišila se Marina do vylekaného šepotu. Budou mi osekávat obratle."
Obě dívky se hrůzou otřásly. Katka zvedla šedobílý snímek proti oknu, zaujala ji čtyři místa, na kterých byly výrůstky rozloženy.
"Víš, jako co to vypadá?" zamyslela se. "To vypadá, jako když ti rostou motýlí křídla."
Motýlí křídla? Marina si vzpomněla na své uši a hrklo v ní. Vyděšeně zamrkala, přemýšlela, zda může Katce uši ukázat...
Neukázala jí je, společně vyplnily přijímací testy a potom sešly do přízemí, kde měla babička firemní obchod s bylinami a bylinnou kosmetikou. Ale to, co jim nejvíce vydělávalo, byly mrazem sušené okvětní lístky, které si lidé objednávali na svatby a jiné slavnostní akce.
"Mám jít do sadu?" ptala se Marina babičky.
Stará paní se smutným úsměvem přikývla. "Sbírání okvětních plátků je lehká práce a můžeš s sebou vzít i Katku. V sadu je dnes krásně."
Obě dívky si vzaly košíky a vydaly se do meruňkového sadu.
"Jako růžový sníh," radovaly se mezi stromy.
Vítr sem tam očesával okvětní plátky, zatímco květinářky babiččiny květinové farmy je ještě ze stromů sbíraly a odnášely do sušičky, která mrazem květy sušila a konzervovala, že vypadaly stále jako čerstvé.
Plátky se musí sklízet něžně, jinak uvadají a ztrácejí se stejně jako čerstvě padlý sníh. Květinářky mají v očích usmívající se tajemno a pracují mlčky. V sadu vládne posvátné ticho přerušované šustěním padajících plátků.
Šustění padajících plátků?! Marina zpozorněla: zdá se mi to nebo ne? Přeci padající květy nejsou slyšet? Znovu se zahleděla na padající plátky. Znovu zaslechla zvuky jejich dopadu. A též další a další zvuky, které dříve neslyšela, jí zněly v uších. Vylekaně se rozhlížela. Pak si sáhla na boulící se uši pod čelenkou.
Večer se přehoupl do noci, ale Marina nedokázala usnout. Rozsvítila lampičku a sedla si před zrcadlo. V zrcadle se odrážel třpyt jejích očí a pak uši špičatě uličnicky vykukující z vlasů. Měla maminka je taky tak špičaté jako já? Marina si nešťastně osahávala uši, které se jí za poslední měsíc divně tvarovaly, a napadlo ji, že ve stejné době, kdy začaly růst uši, ji také začala bolet záda.
Chvilinku se smutně pozorovala, pak si vzpomněla na dnešní objev. Prohrabala svou malou šperkovnici se spoustou cetek, našla dlouhý pozlacený řetízek, navlékla na něj úlomek nožičky od maminčiny šperkovnice a zavěsila si ho na krk. Tak a konečně mám něco po mamince, malinko se usmála a pustila si nový šperk za výstřih noční košile.
Usínala na břiše jako celé poslední dva měsíce a myslela na nepochopitelné události v životě své rodiny.
Maminko, kam jsi zmizela? Co ti kdo udělal? Proč jsi donutila babičku a dědu ke slibu, aby mě dali studovat na Rafaelovu školu? Maminko, já mám divnou nemoc...
(Pokračování příště...)

 

52 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Gabi Gabi | 19. ledna 2010 v 21:00 | Reagovat

Tak sem budu chodit. :D

2 Tereza Tereza | 19. ledna 2010 v 21:10 | Reagovat

Týjo já taky. Tak napínavou věc jsem na internetu ještě nečetla.Jdu na druhý díl.

3 Babetka a Jesska Babetka a Jesska | Web | 28. ledna 2010 v 16:38 | Reagovat

WOW ten je dobrý! :D

4 Gabi Gabi | 31. ledna 2010 v 22:41 | Reagovat

To video je hezký.

5 Eillen Eillen | 7. února 2010 v 9:53 | Reagovat

Ač bych se měla věnovat studiu, zkusila jsem si přečíst první část a musím říct, že mě příběh zaujal. Alespoň mám nějakou odměnu, na kterou se při učení můžu těšit. :)

6 Renata Štulcová Renata Štulcová | 7. února 2010 v 22:35 | Reagovat

[5]: Tak to mě těší. Já jsem kdysi namísto učení na zkoušku z algebry přečetla Věčnou Ambru. :-)

7 Vampire love Vampire love | E-mail | Web | 8. února 2010 v 0:57 | Reagovat

Dnes odpoledne na to juknu ale teď už půjdu špinkat jo a mimochodem díky za typ X*

8 animeupiri animeupiri | E-mail | Web | 8. února 2010 v 21:12 | Reagovat

skvělé...dík za pozvání...=D

9 Terka Terka | 9. února 2010 v 20:54 | Reagovat

Ja tak rada ctu!a tohle je fakt napinave a super!!je super ze mi terka nechala odkaz ja uz mam vsechny knizky z knihovny prectene!:) tohle je suuuper:)

10 Lacrima Horse Lacrima Horse | 17. února 2010 v 19:09 | Reagovat

tohle sem našla náhodou ale budu sem chodit a číst protože je to fakt moc pěkný!

11 Verčík Verčík | E-mail | 24. února 2010 v 19:12 | Reagovat

Věčná Ambra je docela mohutná bichle :) .... je to pěkná knížka, ale ty Vaše jsou ještě lepší, alespoň pro mě :)[6]:

12 Profesor Profesor | 27. února 2010 v 18:51 | Reagovat

Zajímavé. Také se právě učím.

13 superkamosky01 superkamosky01 | Web | 21. dubna 2010 v 20:40 | Reagovat

pěkné, mco pěkné!!! jsem napnutá, jak to bdue pokračovat, určitě se z ní něco začnme stávat a maminka ot věděla a na tý škole bylo takových víc lidí a proto jí tam cgětla dát... nebo já nevim. To já si jenom tak tipuju. :D

14 vrbikaakiti vrbikaakiti | Web | 9. května 2010 v 19:27 | Reagovat

To je moc pěkný čtení, přečtu si další díly! :-)

15 blocek-zoufalecek blocek-zoufalecek | Web | 29. května 2010 v 19:14 | Reagovat

no jestli se mi budě chtítí =D páni to je jak kniha =D až budu nemocná a budu se nudt klidně si to přečtu, ale dneska a za týden ne přednost má škola sry:( =) ale ídk za ozvání uroč si to přečtu SLIBUJU =)

16 Lucka Pelčáková Lucka Pelčáková | Web | 10. června 2010 v 19:45 | Reagovat

Ahoj jojo přečtu si to, ale ne teď třeba za měsíc nebo tak :-)

17 Niky Niky | Web | 11. června 2010 v 17:38 | Reagovat

úěkný budu číst!

18 Pavlínka Pavlínka | 11. června 2010 v 17:40 | Reagovat

Boží, du číst dál. :-)

19 Týnka Týnka | Web | 11. června 2010 v 20:59 | Reagovat

Moc dík za pozvání,pěkné čteníčko to bude :D

20 Daja Daja | E-mail | Web | 15. června 2010 v 15:30 | Reagovat

Děkuju že jsi mě pozvala, to je úžasné!!! Doufám že jich bude mnoho, třeba i nekonečno kapitol! :) Moc se mi to líbí... Piš dál a dál! :-D

21 Tereza Tereza | 15. června 2010 v 21:29 | Reagovat

[20]: Bude osm knih a kolik kapitol, to se vlastně neví... :-)

22 Deadly Destiny Deadly Destiny | Web | 6. července 2010 v 21:00 | Reagovat

Mohu se směle zeptat kolik je autorce?

23 Renata Štulcová Renata Štulcová | 6. července 2010 v 21:25 | Reagovat

[22]:Předběhnu Terezku, která mi dělá PR. Směle se můžeš ptát, a když si klikneš na následující odkaz, dostaneš se na mé spisovatelské stránky

http://www.renatastulcova.cz/

Blog s Rafaelovou školou je moje spisovatelská "bokovka", tvořím ho pro zábavu, pro odreagování od knih, které jinak píšu.

24 elishka99 elishka99 | 7. července 2010 v 8:37 | Reagovat

je to opravdu kŕásné! Ty chceš být určitě spisovatelkou viď ??? jestli by ti to nevadilo tak bych chtěla do své nové rubriky napsat článek o tvé knize.
A přidám si tě do přátel. Když nebudeš chtít abych o tvé knize napsala napiš mi a já to nezveřejním :-)

25 Renata Štulcová Renata Štulcová | 7. července 2010 v 8:59 | Reagovat

[24]: Budu moc a moc ráda, když o mně napíšeš. A nezapomeň napsat adresu svého blogu, ať tě můžu taky navštívit. :-)  :-)

26 elishka99 elishka99 | Web | 7. července 2010 v 13:48 | Reagovat
27 kamienky kamienky | Web | 7. července 2010 v 17:06 | Reagovat

ďakujem za pozvanie, obsah vyzerá byť zaujímavý, len tak ďalej

28 ninety-five ninety-five | Web | 8. července 2010 v 17:22 | Reagovat

Ahoj, myslím, že je to vážně dobré. Jen tak dál!! :-)

29 ->*Sissi*<- ->*Sissi*<- | Web | 9. července 2010 v 14:59 | Reagovat

díky že jsi mi o tom napsala je to moc pěkný..určo budu číst dál..
jinak dneska by měl vyjít první dílkomixu Tak kde je?
se mkrni
pp..nechceš být affičko? :-)

30 Moon Moon | Web | 10. července 2010 v 17:19 | Reagovat

to je úžasný nápad, pojmenovávat kapitoly podle květin... píšeš úžasně... já asi závídím... xD xD

31 Renata Štulcová Renata Štulcová | Web | 10. července 2010 v 18:05 | Reagovat

[30]:  To je jen otázka cviku, napsala jsem už 4 vydané knihy, 2 vyjdou na podzim a další je Marina tady na blogu. Takže sedm knih za mnou. :-)
A také Ti doporučuju hodně číst knihy mnoha žánrů, ne jenom fantasy.
Ještě bych doporučila číst hlavně české knihy. Když totiž čteš překladové, nejsou tak jazykově pěkné. Jsou to prostě pořád jen překlady, protože v naší zemi dneska nepřekládají spisovatelé, ale jen překladatelé, kteří málokdy mají spisovatelské nadání. Je málo výborných překladatelů. :-)

32 Moon Moon | Web | 10. července 2010 v 22:15 | Reagovat

[31]: tak jseš (?? jste??) fakt dobrá!! musím se po nějakých v knihovně podívat...

já nečtu české... já jsem totiž ruská... tak čtu ruskou literaturu, kterou mi vozí mamka...

33 Renata Štulcová Renata Štulcová | Web | 10. července 2010 v 23:31 | Reagovat

[32]: Česká nebo ruská, to nevadí. Ruská je taky jazykově a obsahově velmi a velmi bohatá. Já ještě patřím mezi ty, co se učili ruštinu i na VŠ, proto to říkám. :-)

34 Jerry Jerry | 11. července 2010 v 16:21 | Reagovat

To se mi líbí. :-)

35 vesisinka vesisinka | 17. července 2010 v 14:11 | Reagovat

píšeš to opradu ty nebo jsi to okopírovala??? pookud je to opravu od tebe tk je to neuvěřitelně nádherný :-)

36 Renata Štulcová Renata Štulcová | Web | 17. července 2010 v 14:14 | Reagovat

Píšu to já - skutečná spisovatelka. Můžeš si mě a mé vydané knihy zkontrolovat na mém webu
http://www.renatastulcova.cz

Tereza je čtenářka a dělá mi občas na blozích reklamu. :-)  :-)  :-)

37 Girl of the underworld Girl of the underworld | E-mail | Web | 22. července 2010 v 13:15 | Reagovat

vážně pěkné..:)

38 Lorella Iuliano Lorella Iuliano | Web | 22. července 2010 v 18:10 | Reagovat

krása :-) Taky bych chtěla dokázat napsat knihu, ale potřebovala bych pomoc..nemohla by ste???

39 Kačuta Kačuta | Web | 26. července 2010 v 11:07 | Reagovat

Je to úžasné.Myslím že je to skvělí nápad jakoby elektronickou knihu.Lidi to pak přinutí číst.A ten příběh krásný.
Určitě si přečtu vše.

40 veruskalenuska veruskalenuska | E-mail | Web | 26. července 2010 v 23:25 | Reagovat

Wow holka tak to je supeeer!! :-)  :-)  :-) mám na to stejný názor jako Kačuta..:-D  
                                    Verča z Blogu veruskalenuska.blog.cz!!:-D

41 Tsujigi Tsujigi | Web | 29. července 2010 v 19:06 | Reagovat

Obvykle když na nějakém blogu narazím na nějakého spisovatele, tak ty jeho povídky nestojí za nic, ale tohle je velice příjemná výjimka, držím palce ;-)

42 Marťa Marťa | Web | 19. srpna 2010 v 22:23 | Reagovat

To je strašně zajímavé, nic podobného jsem ještě nečetla. Asi mě mělo napadnout hned na začátku, že to nepíše jen tak někdo..

43 Mišule Mišule | 20. srpna 2010 v 13:11 | Reagovat

Jo je to pěkný. :-)

44 Becky Becky | E-mail | Web | 22. srpna 2010 v 8:42 | Reagovat

Tak jo jsem čtenář

45 pikachan pikachan | Web | 3. září 2010 v 13:11 | Reagovat

to je nadherny :-D

46 sherryna sherryna | Web | 4. září 2010 v 16:24 | Reagovat

zajimave :)

47 Yukira Yukira | Web | 6. září 2010 v 20:28 | Reagovat

twl, hrube.... btw ja si taky rada pospim... btw spratelime? :))

48 Yukira Yukira | Web | 6. září 2010 v 20:28 | Reagovat

kdyztak napis na muj blog, ja sem desne zapomnetliva .D

49 lona lona | Web | 9. září 2010 v 21:02 | Reagovat

to je skvele :))) .... tak to jsem budu chodit

50 Milágros Milágros | Web | 10. září 2010 v 15:40 | Reagovat

je to hezký to všechno si vymyslela sama? :-)

51 Renata Štulcová Renata Štulcová | Web | 10. září 2010 v 20:06 | Reagovat

[50]:Terezka mi sice dělá reklamu, ale kniu píšu já - skutečná spisovatelka z masa a kostí a tuku.
Když si klikneš na následující odkaz, dostaneš se na mé spisovatelské stránky

http://www.renatastulcova.cz/

A tam uvidíš, co mi právě vyšlo v Albatrosu.
Blog s Rafaelovou školou je moje spisovatelská "bokovka", tvořím ho pro zábavu, pro odreagování od knih, které jinak píšu.

52 casopis-lass casopis-lass | E-mail | Web | 13. září 2010 v 21:28 | Reagovat

Můžu se tě na něco zeptat?Ty články píšeš sama?Odpověz mi na email santazie@email.cz .Díky :)

53 Adminka Adminka | Web | 20. září 2010 v 11:50 | Reagovat

Pozívam k čítaniu webu

54 babydragon babydragon | Web | 25. září 2010 v 18:12 | Reagovat

tohle je NICE :-D

55 29 nikol 29 nikol | 30. září 2010 v 18:19 | Reagovat

:-)  :-(  ;-)  :-D  8-O  8-)  :-?  :-x  :-P  :-|  :-!  ???  :D  [:tired:]  O_O

56 29 kajghjcmgb 29 kajghjcmgb | E-mail | 30. září 2010 v 18:19 | Reagovat

:-)  :-(  ;-)

57 bela-b bela-b | 24. října 2010 v 9:07 | Reagovat

Tak jsem Ti původně chtěla přijít nadávat za spam na mém blogu...ale teď děkuju za pozvání, píšeš opravdu výborně :) Tak něžně holčičkovsky :) Takže děkuju :)

58 elíša elíša | Web | 3. prosince 2010 v 17:27 | Reagovat

prostě dokonalé. dlouho jsem to četla(skončila jsem asi u 10. kapitoly sekundy) a teď si to tisknu, z hleění do počítače mě bolí oči :-)

59 Renata Štulcová Renata Štulcová | 3. prosince 2010 v 23:43 | Reagovat

[58]:Vůbec se ti nedivím. Mě taky bolely dřív z PC oči, proto mám nyní jas na monitoru na nule.

60 divoch03 divoch03 | 17. prosince 2010 v 19:07 | Reagovat

moc hezké, knížky mám moc ráda...budu číst dál :-)

61 mika-sama mika-sama | Web | 17. března 2011 v 0:40 | Reagovat

zajímavé, asi si jdu hned kouknout na další kapitolu ;)

62 Margíí Margíí | E-mail | Web | 5. dubna 2011 v 18:32 | Reagovat

Předčtu si to jak jsi mě žádala! :-)

63 Hermiona Hermiona | Web | 10. dubna 2011 v 20:54 | Reagovat

jé, díky za informaci :) vypadá to dost zajímavě, líbí se mi jak má každá kapitola v názvu nějakou kytku xD až budu mít čas tak si něco přečtu :-)

64 Jejeka Jejeka | Web | 11. dubna 2011 v 18:13 | Reagovat

Moc pěkný příběh, nechceš vydat knížku? Máš na to :) ;P

65 Renata Štulcová Renata Štulcová | Web | 11. dubna 2011 v 19:57 | Reagovat

[64]: Tahle knížka vyjde opravdu knižně na papíře. Asi tak za měsíc.

66 Marki Marki | 17. dubna 2011 v 7:42 | Reagovat

Toto číst budu

67 Fée Fée | Web | 20. dubna 2011 v 16:21 | Reagovat

Musím říct, že ač už mi táhne na plnoletost, miluji pohádky... A tahle se mi skutečně líbí! Těším se, až vyjde :)

68 Saanma Saanma | 21. dubna 2011 v 15:12 | Reagovat

Můžu slíbit jen jedno, tuhle knížku budu mít. Hrozně moc se mi líbí vyprávění, neni nijak nudné a v podstatě čtenáře může jen "nakazit" svou velkolepostí.
Řeknu to jednoduše, moc se mi to líbí.

69 •Pet!nka• •Pet!nka• | Web | 23. dubna 2011 v 21:10 | Reagovat

Zatím pěkné. Moc se mi líbí, jak popisuješ sad, hrozně hezky jsem si představila, jak asi doopravdy vypadá. A taky bych ti chtěla dát veliké plus, že se nebojíš psát příběh, který se odehrává v česku. Česká jména, české poměry. Prostě něco, co je člověku blízké. Já si na to nikdy netroufla, vždycky jsem si říkala, že by to bylo nudné, ale tvůj příběh mi nudný nepřijde.
A víly? To je hrozně hezký nápad. Sama vím, že je prakticky nemožné být originální, když chce člověk psát fantasy.

70 Renata Štulcová Renata Štulcová | Web | 24. dubna 2011 v 9:50 | Reagovat

[69]: Děkuju. Chtěla jsem, aby se příběh odehrával u nás, cizích jmen a příběhů z ciziny na nás chrlí televize a nakladatelé tak, že mi to přijde až nespravedlivé. V cizině si hýčkají své vlastní knihy, jen u nás se stále překládá a překládá. Bohužel nakladatele vyjde levněji překlad než originální česká kniha. A to samé je s televizí.

71 wuwik wuwik | 24. dubna 2011 v 19:37 | Reagovat

Božské! Já taky píšu fantasy, ale bez úspěchu. Zkoušela jsme zto psát na svůj blog( http://wuwik.blog.cz/rubrika/persegasie )
Napsala jsme úvod + dvě kapitoly, ale bez úspechu. Nemohla by jsi mně dát nějaké rady? Pokud ano tak můj
email: wuwik.blog@email.cz
blog: wuwik.blog.cz
skype: wuwik77

72 Renata Štulcová Renata Štulcová | Web | 24. dubna 2011 v 20:18 | Reagovat

[71]: Díky :-) Odpověď máš v mailu.

73 Hay Lin Hay Lin | Web | 7. května 2011 v 13:56 | Reagovat

To je boží :-) Strašne sa mi to páči :-) Už sa teším, ako si prečítam 2. kapitolu :-) A prosím pozri si mail, čo som ti poslala cez Zpráva autorovi :-)
S pozdravom Hay Lin

74 sel-ushka a selenQa sel-ushka a selenQa | Web | 8. května 2011 v 18:33 | Reagovat

ty píšeš hustý!

75 fairy-tail fairy-tail | Web | 9. května 2011 v 19:54 | Reagovat

Taky píšu:) sme budu chodit :)

76 Naensi Seuta Naensi Seuta | Web | 12. května 2011 v 8:54 | Reagovat

Tohle je fakt povedený :)))
mohla bys kouknout i ke mně?
Taky mám spisovatelské sklony, ale žádné čtenáře.

77 Lexi Lexi | Web | 15. května 2011 v 21:23 | Reagovat

pises uzasne moc sa mi to paci urcite si precitam dalsie kapitolky :-)

78 Lúthien Lúthien | Web | 19. srpna 2011 v 10:24 | Reagovat

Váš blog mě hodně zaujal a tak jsem se dala do čtení, rozhodně nejsem zklamaná, moc mě to zaujalo a už se těším, jak budu ve čtení pokračovat :)

79 Tigris Tigris | Web | 29. srpna 2011 v 11:19 | Reagovat

Konečně jsem se dostala k přečtení a mé očekávání bylo naplněno! Velmi pěkně to začíná. :-)

80 Teruška Teruška | E-mail | 2. ledna 2012 v 15:03 | Reagovat

skvělá knížka !!!! prečetla sem ji za čtyři dny. Doufám že bude pokračování příběhu . Taky se mi líbějí ilustrace teré jsou v knížce :-D tuhle knížku sem zařadila do poličky k mím nejlepším knížkám :-)

81 Anwen Anwen | Web | 1. dubna 2012 v 15:05 | Reagovat

Ahoj, máš moc pěkný blog a knížka je taky zajímavá. Hrozně se mi líbilo, jak jsi popsala ten sad!! :-D Neslibuji, že to v nejbližší době dočtu, protože mám hrozně práce do školy a také za zabývám svými povídkami... No, vždyť to znáš :D Ale držím palce!!! :-D  :-D A nepodívala by ses na můj blog?? Velice bych ocenila Tvůj názor na mou povídku :-)  :-) Když tak, jmenuje se "Pohlazení Smrti".
Děkuji, a jen tak dál!!! :-D  :-D

82 Lucka Lucka | 16. července 2012 v 12:13 | Reagovat

No já  tuto knihu přečetla za Necelý den
Asi tak pátek od čtyr do soboty do dvanácti

83 Bonbooonek Bonbooonek | E-mail | 26. srpna 2012 v 17:34 | Reagovat

Ani ne za den jsem přečetla celou tercii (a kapitoly primy a sekundy) :-). Píšeš vážně úžasně, snad budou mít tuhle knihu u nás v knihovně :-D

84 magieelementu magieelementu | E-mail | 23. prosince 2012 v 21:17 | Reagovat

:)

85 Evelýna Evelýna | 7. července 2013 v 21:13 | Reagovat

ahojky našla sem jednu docela dobrou vílí hru   http://www.hryprodivky.cz/h/dark-fairy

86 Jolča Jolča | 23. ledna 2014 v 20:10 | Reagovat

Já jsem teď taky malá primánka... :D

87 Tori Vega Tori Vega | 9. února 2014 v 21:16 | Reagovat

[86]: A já jsem malá skundánka... :-)

88 Jolča Jolča | 25. listopadu 2014 v 20:14 | Reagovat

[87]: Já už momentálně taky :) Teď jsem nága. Oujé!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama